Darmowe i ciekawe warsztaty na collegu (po polsku)

Wszystko na temat szkolnictwa w So'ton
ODPOWIEDZ
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

pt cze 27, 2014 9:53 pm

Cześć.

Udało mi się przekonać odpowiednie osoby w Totton College, żeby zorganizować w Southampton ciekawe i darmowe 5-godzinne warsztaty dla dorosłych, prowadzone całkowicie w języku polskim, ponieważ jest to obecnie drugi najpopularniejszy język w Anglii. Na razie, pilotażowo, planowane są dwa terminy takich warsztatów. Pierwszy to już w piątek, 4 lipca. Drugi tydzień później, czyli 11 lipca. W obu terminach godziny to 9:30 do 14:30. W oba dni program warsztatów będzie dokładnie ten sam. Po prostu jednym ludziom pasuje w jednym tygodniu, a innym w drugim. Jeśli warsztaty po polsku będą się cieszyć dużym zainteresowaniem, to college pomyśli o poszerzeniu oferty programowej dla osób polskojęzycznych.

Warsztaty będą ogólnie dotyczyć tematów związanych z planowaniem kariery zawodowej, planowaniem samorozwoju i mają w założeniu podnieść na duchu oraz dowartościować każdą osobę w nich uczestniczącą.


Miejsce zajęć to budynek obok Jobcentre w Southampton, więc praktycznie w centrum miasta.

Oto, co planuję w programie warsztatów:

1. Analizowanie swoich umiejętność, oraz mocnych i słabych stron.
2. Podsumowanie swojego doświadczenia.
3. Ustalanie własnych celów.
4. Jak College może Ci pomóc w osiągnięciu Twoich celów?
5. Jak zbudowany jest system edukacji dorosłych w Wielkiej Brytanii oraz jak zrozumieć poziomy w kwalifikacjach brytyjskich.
6. Co to jest ESOL i dlaczego uczenie się angielskiego może się okazać przydatne i ważne.
7. Jak oficjalnie porównać kwalifikacje zdobyte poza Wielką Brytanią z kwalifikacjami brytyjskimi.
8. O co chodzi w "Equal Opportunities".
9. Różnice kulturowe pomiędzy Wielką Brytanią a Polską.
10. Jak rozwijać sieć swoich kontaktów zarówno osobiście, jak i w sieci.
11. Co to znaczy być samo-zatrudnionym i dla kogo jest to opcja.

Podczas tych pilotażowych piątkowych warsztatów, każdy z powyższych tematów będzie omówiony w podstawowym zakresie. Jeśli się jednak okaże, że są chętni, którzy chcą się dowiedzieć więcej, to pomyślimy nad osobnymi warsztatami poszerzającymi wiedzę na każdy temat z osobna. Na razie trzeba się zorientować na ile taka forma nauki jest popularna w polskojęzycznej społeczności.

Jeśli ktoś chce się zgłosić na warsztaty, to może to zrobić kontaktując się ze mną przez email: mmilka@totton.ac.uk
W treści emaila proszę o krótkie przedstawienie się i wybór jednego z dwóch terminów warsztatów. Do wyboru jest 4 lipca 2014 lub 11 lipca 2014.
frankanka
Gość
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 30, 2014 7:11 pm

pn cze 30, 2014 7:55 pm

Czy możesz podać dokładny adres gdzie będą odbywały się te warsztaty? Jestem zainteresowana ale..... .
Właśnie przeprowadziłam się do Southampton, nie znam miasta, nie wiem gdzie jest Totton College, Jobcentr też mi nic nie mówi.
Będę wdzięczna. :)
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

wt lip 01, 2014 12:57 am

Zgłoś się przez email, to dostaniesz adres :)

Wheatsheaf House
24 Bernard Street
Southampton
SO14 3AY
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

ndz lip 06, 2014 3:50 pm

No więc pierwsze warsztaty się już odbyły :) Było na nich kilka osób, ale mało i nie tyle, ile się zgłosiło. Dlatego mam dwie prośby:

1. Zachęcajcie wszystkich znajomych, aby przyszli na te zajęcia, bo warto i to jest nasza wielka szansa, żeby college zainteresowały się prowadzeniem kursów po polsku.
2. Jeśli zgłaszasz się na warsztaty, to na nie przyjdź.
ODPOWIEDZ