Warsztaty "Wszystko o pracy i jej poszukiwaniu"

Wszystko na temat szkolnictwa w So'ton
ODPOWIEDZ
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

wt lis 06, 2012 2:20 pm

Witajcie. Byłem dzisiaj w Warren Centre na Shirley i dogadałem, że udostępnią mi czego potrzebuję do prowadzenia cyklu warsztatów po polsku z zakresu poszukiwania pracy i wszystkiego co z tym związane. Tak więc wygląda na to, że nie będzie żadnych kosztów.

Warsztaty będą skierowane głównie do osób bezrobotnych, które chcą znaleźć pracę i w związku z tym chcą zdobyć odpowiednie umiejętności. Będzie też wiedza z zakresu praw i obowiązków w pracy, która przyda im się gdy już pracę znajdą. To nie będzie jedno spotkanie, a seria spotkań. Tu nie ważny będzie papierek, a to co każdy z zajęć wyniesie. Tematyka tych zajęć będzie obejmować:

Poszukiwanie pracy

- Co wpisać w CV, a czego nigdy nie wpisywać.
- Tworzenie ogólnego CV.
- Tworzenie CV w oparciu o profil "idealnego kandydata".
- Dlaczego niektórzy pracodawcy mają specjalne formularze zamiast CV.
- Co zawrzeć w liście motywacyjnym.

Na wstępnym etapie uczestnicy będą tworzyć CV po polsku, a dopiero na koniec będą z czyjąś pomocą to tłumaczyć.

- Czego się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej.
- Jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej.

- Uznanie polskich kwalifikacji w UK.
- Apprenticeships - nauka poprzez pracę.

Gdy już pracujecie:

- Jak oficjalnie kontaktować się z pracodawcą.
- Składanie skarg w pracy.
- Postępowania dyscyplinarne.
- Rola związków zawodowych.
- Zdobywanie kwalifikacji w pracy.


Ponieważ zajęcia będą prowadzone po polsku, dobra znajomość języka angielskiego nie będzie wymagana. Jednakże jesteśmy w UK i tu się mówi po angielsku. Jakakolwiek lepsza praca prędzej czy później będzie wymagała uczenia się języka. Tak więc zachęcam do nauki. Warsztaty te są w moim zamyśle takim dodatkowym wsparciem dla tych, którzy chcą się uczyć lub już się uczą angielskiego. Ale każdy mile widziany.

Na zajęcia będzie się można zapisać kontaktując się ze mną. Jak na razie zajęcia będą się odbywać o godzinie 12:00 we wtorki w Warren Centre na Shirley.

Mariusz
porady@sotonet.eu
ODPOWIEDZ