kontynuacja nauki po Polskim gimnazjum

Wszystko na temat szkolnictwa w So'ton
ODPOWIEDZ
alka791
Gość
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 15, 2012 11:16 am

ndz sty 15, 2012 11:25 am

witam, mam pytanie i może ktoś mógłby mi pomóc we wakacje mam zamiar wrócić do Anglii mój syn ukończy w Polsce drugą klasę gimnazjum może ktoś się orientuje co dalej po przyjeździe do anglii ?? mam zamiar zamieszkać w Southampton, jeśli ktoś mógłby mi odpowiedzieć będę wdzięczna chce aby syn skończył edukację w Anglii tylko nie wiem jaki jest odpowiednik polskiego gimnazjum?
Z góry dzięki za pomoc
Marcin.O
Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:44 pm
Lokalizacja: Wenchester

ndz sty 15, 2012 4:12 pm

Widze ,ze na tym forum ostatnio kazdy nabiera "wode w usta" nik nie kfapi sie do pomocy.
Ja Ci napisze co wiem
Najpierw musisz wiedziec gdzie bedziesz mieszkac-na jakiej dzielnicy. skladasz papiery do pobliskich szkol i czekasz.
Tu jest bardzo dozo chetnych na jedno miejsce, wiec moga synyna wzucic gdziekolwiek jest miejsce (nawet na terenie soutchampton) a pozniej znowu cierpliwie czekasz, az zwolni sie miejce w szkole w poblizu miejsca twojego zamieszkania (tam gdzie sie starasz).
Oczywiscie orjetujesz sie,ze musisz syna zaraz po przyjezdzie zarejestrowac w przechodni.
Zycze powodzenia
Veni, vidi, vici..
gg:39658694
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

pn sty 16, 2012 10:37 pm

Marcin.O pisze:Widze ,ze na tym forum ostatnio kazdy nabiera "wode w usta" nik nie kfapi sie do pomocy.
Jakby kazdy sie udzielal tak jak ty, to chyba byloby jeszcze gorzej :mrgreen:
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

wt sty 17, 2012 4:02 pm

Nie oszukujmy sie ale polskie dzieciaki po przyjezdzie nie maja wielkiej szansy na wybicie bez dobrych papierow i wystarczajacego jezyka angielskiego, dlatego najpierw poddaje sie je testom aby wrzucic je do najblizszej wolnej placowki w ktorej pozostaja do ukonczenia 16roku zycia (z reguly jest to u nas cantell schooll). Pozniej mozna wyslac je na jakis kurs angielskiego (city college takie proponuje w wymiarze full time, do 19roku zycia za darmo, a poziom jest naprawde dobry gdzy sama korzystalam) aby po roku ciaglej edukacji j.angielskiego staralo sie o miejsce w najlepszych collegach miejskich, na wymarzonym kierunku. Wyglada to dosc skomplikowanie ale ja uwazam, ze jest warto bo taka wlasnie trase przeszla moja mlodsza siostra.
Marcin.O
Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:44 pm
Lokalizacja: Wenchester

czw sty 19, 2012 2:58 pm

mil3czk4 pisze: (city college takie proponuje w wymiarze full time, do 19roku zycia za darmo, a poziom jest naprawde dobry gdzy sama korzystalam) .
A jesli chodzi o ten city college,na jakiej jest to zasadzie jesli chodzi o starszych? Jest mozliwosc starac sie o darmowa nauke ang.?
Veni, vidi, vici..
gg:39658694
Marcin.O
Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:44 pm
Lokalizacja: Wenchester

czw sty 19, 2012 3:01 pm

Ewelina pisze:
Marcin.O pisze:Jakby kazdy sie udzielal tak jak ty, to chyba byloby jeszcze gorzej
Ale mam choc dobre checi :D
Veni, vidi, vici..
gg:39658694
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

sob sty 21, 2012 10:34 am

Marcin.O pisze:
Ewelina pisze:
Marcin.O pisze:Jakby kazdy sie udzielal tak jak ty, to chyba byloby jeszcze gorzej
Ale mam choc dobre checi :D

Czekamy :)
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Marcin.O
Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:44 pm
Lokalizacja: Wenchester

sob sty 21, 2012 10:38 am

Na co czekasz Ewelinka?
Veni, vidi, vici..
gg:39658694
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

czw sty 26, 2012 8:48 am

Marcin.O pisze:
mil3czk4 pisze: (city college takie proponuje w wymiarze full time, do 19roku zycia za darmo, a poziom jest naprawde dobry gdzy sama korzystalam) .
A jesli chodzi o ten city college,na jakiej jest to zasadzie jesli chodzi o starszych? Jest mozliwosc starac sie o darmowa nauke ang.?

Po ukonczeniu 19 lat jesli nie jest to twoje przedluzenie nauki nic za darmo nie dostaniesz. Rok nauki w takim collegu na kursie jezyka to koszt ok Ł400, chyba ze otrzymujesz jakies benefity, w takim razie cena spada nawet do Ł15 funtow za rok.
Marcin.O
Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:44 pm
Lokalizacja: Wenchester

śr lut 01, 2012 9:02 pm

A jaki college polecacie??
Veni, vidi, vici..
gg:39658694
magda
Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: czw lip 19, 2007 1:34 pm
Lokalizacja: lordshill

czw lut 02, 2012 1:08 am

mil3czk4 pisze:
Marcin.O pisze:
mil3czk4 pisze: (city college takie proponuje w wymiarze full time, do 19roku zycia za darmo, a poziom jest naprawde dobry gdzy sama korzystalam) .
A jesli chodzi o ten city college,na jakiej jest to zasadzie jesli chodzi o starszych? Jest mozliwosc starac sie o darmowa nauke ang.?

Po ukonczeniu 19 lat jesli nie jest to twoje przedluzenie nauki nic za darmo nie dostaniesz. Rok nauki w takim collegu na kursie jezyka to koszt ok Ł400, chyba ze otrzymujesz jakies benefity, w takim razie cena spada nawet do Ł15 funtow za rok.[/quote

Nie tak do konca to prawda. Sa darmowe kursy, ale musisz byc zatrudniony/a na full-time w firmie, ktora korzysta z rzadowych funduszow. W ubieglym roku Totton college organizowal kursy angielskiego dla firm.

Pozdr
M.
zostawmyz tym nieszczesnym mezczyznom bodaj odrobine przekonania, ze jednak ciagle sa w czyms od nas lepsi...j.chmielewska
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

czw lut 02, 2012 12:16 pm

A o tym nie mialam pojecia ;) w kazdym badz razie, dziekuje za inf.
Iwona_P
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw sty 17, 2019 9:54 am

śr lip 10, 2019 10:48 am

Moje dziecko skończyło podstawówkę w Polsce, ale ponieważ obecnie przeprowadziliśmy się do Hiszpanii szukam dla niego polskiej szkoły dla dzieci w Madrycie. Nie wiem, jak długo tam będziemy, ale edukację tak czy siak musi kontynuować.
ODPOWIEDZ