Biuletyn EU Welcome - sierpień 2010

Wiadomości od Dave'a Adcock'a ...czyli co sie dzieje w Soton

Moderator: machinogodzilla

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

sob sie 07, 2010 5:31 pm

.

Witajcie!


Wielu wspaniałych kandydatów odpowiedziało na naszą ofertę pracy na stanowisku project/outreach worker i jest nam bardzo przyjemnie ogłosić, że Anna Krzywicka została wybrana do tej roli. Anna współpracowała już poprzednio z EU Welcome i jest absolwentką socjologii o specjalizacji praca społeczna. Anna będzie pracować dla nas 22,5 godziny w tygodniu. Mamy też nadzieję zatrudnić kolejnego pracownika na 7,5 godziny w tygodniu. Osoba ta posługuje się językami rosyjskim i litewski, jak również polskim i angielskim. Więcej szczegółów za miesiąc!

EU Welcome pomaga stanąć na nogi dwóm nowym wspólnotom społecznym w Southampton. Informacje na temat grup Łotewskiej i Rosyjskiej znajdziecie w bieżącym wydaniu naszego biuletynu.

Chcielibyśmy też przypomnieć nowo przybyłym do Southampton o stronie internetowej, która przeszła niedawno remont generalny i zawiera wiele użytecznych informacji m.in. w językach polskim, rosyjskim, litewskim czy też słowackim - Southampton New Communities.

Jak zwykle, w razie problemów możecie się z nami kontaktować:

- Dave ( euwelcome@yahoo.co.uk ) 07786 392886,
- Ania Krzywicka ( ania_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07928 362088,
- Adriana ( adriana_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07917 879259 (Adriana nie będzie dostępna do 22 sierpnia),
- Iga ( iga_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07577 620786 (Iga nie będzie dostępna do końca sierpnia).
W skrócie
 • Kalendarium:

  Środowy Wieczór Porad w Polskim Klubie
  Wieczór Porad na Freemantle
  Piątkowy Wieczór Porad
  Początek zajęć w Polskiej Szkole
  Kurs dla wolontariuszy w Southampton General Hospital
  Kurs wprowadzający w No Limits
  Spotkania rodzin z dziećmi
  Polskie audycje w radiu

  Wolontariat:

  No Limits i pomoc młodym ludziom
  Potrzebni wolontariusze do ustnych tłumaczeń
  EU Welcome poszukuje wolontariuszy do pracy z dziećmi

  Informacje:

  Kurs dla osób myślących o samozatrudnieniu
  Nowy serwis psychologiczny w Southampton
  Nowa siedziba SOS Polonia
  Mieszkanie i biuro wynajmę
  Polskie książki w bibliotekach
  Masaż i fizjoterapia
  Wydłużanie rzęs w Twoim domu
  Sprzedawcy poszukiwani
  Serwis komputerowy (2 oferty)
  Informacja dla Łotyszów i Łotyszek
  Spotkanie Russian Language Club
  Tłumaczenia przysięgłe i zwykłe
  Polski instruktor nauki jazdy
  Polska opiekunka
  Polski księgowy
  Usługi prawne, finansowe i księgowe (4 oferty)
  Ćwicz swój angielski (4 oferty)


Kalendarium4 sierpnia (środa) - Środowy Wieczór Porad w Polskim Klubie (Advice Evening at the Polish Club), zapraszamy pomiędzy 19:00 a 21:00 do Polskiego Klubu oczywiście (507 Portswood Road, SO17 2TH). Pomożemy wypełnić formularze, poradzimy w sprawie zasiłku itp. itd.

5 sierpnia (czwartek) - W każdy pierwszy czwartek miesiąca znajdziecie nas w Freemantle Community Centre (Randolph Street, Southampton, SO15 3HF) w godzinach 18:00-20:00. Pomożemy wypełnić formularze, doradzimy w różnych sprawach takich jak zasiłki, mieszkanie, zdrowie czy szkolnictwo. Lokalny Safer Neighbourhood Team (Zespół ds. Bezpieczniejszej Społeczności) będzie również obecny by doradzać w sprawach bezpieczeństwa, przyjmować raporty na temat drobnej przestępczości, wandalizmu itp. czy też oferować ogólne wsparcie. Spotkania są otwarte dla wszystkich obywateli Unii Europejskiej. Dostępni będą polscy tłumacze.

3 września (piątek) - Nasz następny piątkowy Wieczór Porad (Advice Evening) odbędzie się 3. września w godzinach od 18:00 do 20:00. Zapraszamy do George Williams House, budynek YMCA (Cranbury Place, SO14 0LG, w pobliżu Inner Avenue i London Road). Jeśli macie pytania lub problemy postaramy się pomóc.

4 września (sobota) - Rozpoczynają się zajęcia w Polskiej Szkole im. Juliana Tuwima. Szczegóły na stronie szkoły.

8 września (środa) - Początek kursu dla wolontariuszy w Southampton General Hospital. Więcej szczegółów w sekcji Wolontariat naszego biuletynu.

18 września (sobota) - Kurs wprowadzający dla wolontariuszy w No Limits. Więcej w dziale Wolontariat.

każdy wtorek - Spotkania rodzin z dziećmi w kościele St Boniface Church (Shirley High Street) odbywają się każdego wtorkowego poranka. Jeśli posiadasz dzieci poniżej piątego roku życia przyjdź na te wspaniałe spotkania, jeśli nie, daj znać znajomym. Wszystkie rodziny z Europy Środkowej i Wschodniej zapraszamy na godzinę 10:00.

polskie audycje w radiu Unity 101 - The Music Show można usłyszeć każdej trzeciej niedzieli miesiąca w godzinach 18:00-20:00. Natomiast Community Hour prowadzone przez Michała Jelenia nadawane są każdego czwartego piątku miesiąca o 15:00.WolontariatNo Limits oferuje bezpłatne i poufne informacje, porady i wparcie dla młodzieży w wieku od 11 do 25 lat. Poszukują oni wolontariuszy w podobnym wieku do pracy nad problemami bezdomności, finansów, zdrowia seksualnego, zawodów miłosnych, edukacji czy samotności. Razem, podążając tempem osób potrzebujących wsparcia, pracujemy z nimi rozpatrując wszystkie możliwe wyjścia z ich trudnej sytuacji. No Limits organizuje kurs przygotowawczy dnia 18. września. Po więcej informacji lub by zgłosić chęć udziału prosimy o kontakt emailem angi.weller@nolimits-southampton.org.uk lub telefonicznie 02380 236 237.


Southampton University Hospitals Trust poszukuje wolontariuszy, którzy płynnie posługują się drugim językiem do ustnych tłumaczeń dla pacjentów, których pierwszym językiem nie jest angielski.

SUHT organizuje 12. tygodniowy kurs, rozpoczynający się w środę 8. września w Southampton General Hospital. Spotkania będą raz w tygodniu w godzinach 12:00-14:00 do 24. listopada.

W celu aplikacji lub po więcej informacji prosimy o kontakt z Southampton General Hospital Voluntary Services pod numerem 023 8079 4688 lub emailem volunteers@suht.swest.nhs.uk.Każdego wtorkowego poranka EU Welcome prowadzi na Shirley grupę zabaw. Obecnie poszukujemy wolontariuszy do pomocy przy tym przedsięwzięciu. Jeśli lubisz pracę z dziećmi i ich rodzicami, i posiadasz pomysły na organizację kreatywnych zabaw daj nam znać telefonicznie 07786 392886 lub emailem euwelcome@yahoo.co.uk.InformacjeW sierpniu Businesslink South East oferuje wstępne kursy dla osób, które niedawno straciły pracę i myślą o samozatrudnieniu. Więcej szczegółów pod numerem 0845 600 9 006 oraz na stronie Businesslink.


Usługi psychologiczne w Southampton - nowy serwis.

Od niedawna działa w Southampton nowy serwis oferujący usługi psychologiczne osobom doświadczającym trudności psychologicznych takich jak depresje czy zaburzenia lękowe. Serwis ten nosi nazwę Steps to Wellbeing.

Oferują oni krótkoterminowe interwencje oparte na podejściu poznawczo-behawioralnym oraz krótkoterminową terapię poznawczo-behawioralną. Steps to Wellbeing działa w ramach państwowej służby zdrowia (NHS) w związku z czym jego usługi są bezpłatne. Każdy kto chciałby uzyskać skierowanie do Steps to Wellbeing może poprosić o to swojego lekarza pierwszego kontaktu (GP) lub wypełnić formularz zgłoszeniowy, który można znaleźć na naszej stronie i wysłać na podany na nim adres.

Steps to Wellbeing zapewnia możliwość pracy psychologicznej w języku polskim – jednym z ich pracowników jest polski psycholog.SOS Polonia zmienia siedzibę! Możecie nas teraz znaleźć pod adresem Britannia Suite, Terminus Terrace, Southampton, SO14 3FD. Adres naszej strony pozostaje bez zmian.


Para, obydwoje w wieku 30 lat, z małym dzieckiem wynajmie mieszkanie z jedną sypialnią na rok lub dłużej. Preferowana lokalizacja w okolicach Shirley/Hill Lane, aczkolwiek inne propozycje również będą brane pod uwagę. Wynajem musi rozpoczynać się jeden miesiąc naprzód od czasu złożenia oferty z powodu wymaganego czasu wypowiedzenia w miejscu dotychczasowego pobytu. Kontakt emailem xramunas@yahoo.com.


Mężczyzna z Litwy poszukuje pokoju/biura do wynajęcia na kilka godzin na sesje, podczas których prowadzi wykłady na temat zdrowia i odżywiania. Oferty prosimy składać do Ramunasa pod adresem xramunas@yahoo.com.


Biblioteki w Southampton posiadają bogate zasoby książek w języku polskim, włącznie z literaturą dziecięcą.


Masaż i fizjoterapia. Doświadczony fizjoterapeuta i masażysta. Ponad 10 lat praktyki w Polsce, Australii i 6. gwiazdkowej Spa w firmie Cunard na liniowcu Queen Victoria.

Pomoc w bólach kręgosłupa, bólach mięśniowych, fizjoterapia pourazowa, masaż leczniczy, sportowy, relaksacyjny. Michał 07543 786443, Southampton, Richmond Road. Atrakcyjne ceny! ₤15 za pół godziny!Profesjonalne wydłużanie rzęs, wiele różnych rozmiarów, bezpłatny dojazd do klienta na terenie Southampton. Najlepsza jakość i ceny w mieście! Po więcej szczegółów i fotografie "przed i po" pisz pod adres eyelash_extension@yahoo.com lub wyślij wiadomość na numer 07877 928684.


Międzynarodowa korporacja poszukuje kandydatów na stanowiska sprzedawców naturalnych produktów zdrowotnych i codziennego użytku, a także menadżerów i team liderów. Jesteśmy największym na świecie hodowcą i producentem produktów z aloesu i produktów pszczelich. Oferujemy atrakcyjne zarobki, elastyczny czas pracy (10-15 godzin tygodniowo) i pełny trening i wsparcie (firma otrzymała Gold Investors in People Award).

Osoby zainteresowane proszę o wysłanie CV na adres: michal@the-tdgroup.com lub telefon na numer 02380 986916.Problemy z komputerem? Naprawa każdego typu komputerowych usterek. Diagnostyka, uaktualnienia, usuwanie wirusów itd. itp. Kontaktuj się z Nauris pod numerem 07938 019204 lub mailowo naurisn@gmail.com.


Sabot Studio - naprawy i serwis komputerowy w Basingstoke, Reading i Southampton.

Masz dość długiego uruchamiania się Systemu Windows? Irytuje Cię ciągłe wieszanie się systemu? Podejrzewasz w swoim systemie wirusa, ale nie bardzo wiesz jak się go pozbyć? Chcesz rozbudować swój komputer, złożyć nowy zestaw komputerowy? Planujesz zbudować sieć komputerową w domu? Chcesz podłączyć swój komputer do internetu i zabezpieczyć się przed intruzami? Może po prostu potrzebujesz kilku lekcji z obsługi komputera?

Nasze usługi kierujemy do wszystkich w okolicach Basingstoke, Reading, Newbury, Southampton. Zadzwoń do nas, na pewno pomożemy: 01256 807 929, 078888 44 036 lub odwiedź Sabot Studio w Internecie.Kolejna informacja dla Łotyszów i Łotyszek.

Sveiki Tautieši! Takā Jūsu interese izrādījās milzīga un ļoti liela tad, turpinām strādāt! Nākošā nu jau dibināšanas sapulce 10 septembrī 19,00 vakarā!

Adrese iepriekšējā! Northam Centre, Kent Street, Northam, Southampton, SO14 5SP (entrance in Peel Street). Telefons uzziņām: 07938 019204.Kolejne spotkanie Russian Language Club odbędzie się we wrześniu. Po więcej informacji prosimy o kontakt z Eleną 07982 729 501 lub or elena@rhythmicpenguin.net i Nadeshdą 02380 58 26 26.


Tłumaczenia przysięgłe, certyfikowane, zwykłe i specjalistyczne dla osób prywatnych oraz firm w całej Wielkiej Brytanii. Bez pośredników. Korepetycje z języka angielskiego i polskiego dla dzieci i dorosłych. Przystępne ceny oraz promocja dla pierwszych 10 klientów! Beata Kaźmierczak, tel. 0208 4264 515, kom. 07796 127767, e-mail ti.phoenix@yahoo.com.


Robert Rosa, polski instruktor jazdy w Southampton i okolicach. Pierwsza lekcja gratis, konkurencyjne ceny, dojazd do klienta, wypożyczanie samochodu na egzamin. Pomoce naukowe w języku polskim. Zadzwoń: 07783 297305. Roberto.Instruktor@googlemail.com.


Polska opiekunka Bajka. Telefon 02380 584 594 lub 07915 669 685, email bajka.pol.opiekunka@op.pl.


Paweł Janicki, polski księgowy, przyjmuje teraz w nowym biurze przy 142 Lodge Road (Roxan Business Centre, Biuro 31 (parter), SO14 6QR). Omnipol Accounting Ltd służy pomocą we wszelkich rozliczeniach podatkowych oraz prowadzi licencjonowane usługi księgowe.


Target Accounting Ltd, Biuro Księgowe i Finansowe, Chartered Certified Accountants. Profesjonalnie i rzetelnie pozbędziemy się twoich problemów natury urzędowej. W zakresie usług jakie świadczymy na rynku angielskim i polskim znajdują się:

- rozliczenia podatkowe (Tax Return)
- zwrot nadpłaconego podatku (P60/P45)
- National Insurance Number
- wymiana prawa jazdy
- CSCS (egzaminy bezpieczeństwa i higieny pracy)
- WRS (rejestracja w Home Office)
- rezydentura

- rejestracja działalności oraz kompleksowa obsługa księgowa:
-- self-employed
-- Limited Company
-- partnership
-- payroll (lista płac)
-- rejestracja oraz rozliczenie VAT
-- doradztwo biznesowe i finansowe
-- biznes plany

- konta bankowe: personalne oraz biznesowe
- tłumaczenia przysięgłe
- korespondencja urzędowa oraz tłumaczenia ustne

- uzyskanie benefitów:
-- zasiłki macierzyńskie (Child Benefit)
-- Working Tax Credit
-- Child Tax Credit

- przekazy pieniężne systemem Sami Swoi

Target Accounting Ltd, 488 Portswood Road, Southampton, SO17 3SP, tel. 02380 555 940.Brutton & Co Solicitors oferują usługi dla polskich klientów w języku polskim i angielskim za pośrednictwem prawnika wykwalifikowanego w angielskim prawie, pani Anny Agnieszki Douglass. Anna specjalizuje się w prywatnych i komercyjnych transakcjach mieszkaniowych, i chętnie odpowie na pytania odnośnie zakupu i sprzedaży nieruchomości w Anglii oraz kredytów. Warto pamiętać, że Brutton & Co oferują szeroki wachlarz usług prawnych także w innych dziedzinach prawa.

Pani Anna Douglass chętnie użyczy przyszłym klientom swoich zdolności językowych w przypadku jakichkolwiek trudności w komunikacji z naszymi doświadczonymi prawnikami z pozostałych działów.

Wyślij email Anna.Douglass@brutton.co.uk lub zadzwoń 01329 236171. Brutton & Co Solicitors, West End House, 288 West Street, Fareham, Hampshire, PO16 0AJ.Kancelaria prawna Eric Robinson oferuje nieodpłatną konsultacje w sprawach rodzinnych tj. rozwód, alimenty, kontakt z dzieckiem, przemoc domowa. Istnieje możliwość nieodpłatnego prowadzenia spraw rodzinnych jeżeli osoba zainteresowana będzie kwalifikowała się do Funduszu Pomocy Prawnej. Oferujemy także nieodpłatną konsultację oraz prowadzenie spraw o uzyskanie odszkodowania z tytułu poniesionych obrażeń fizycznych w wypadku w pracy lub na drodze.

Adres kancelarii: 4 Carlton Crescent (boczna London Road), Southampton, SO15 2EY, tel. 02380 226 891 lub bezpośredni do polskiej konsultantki Ewy McGonagle 02380 218 008 w poniedziałki i środy 9:00-14:30.Kancelaria prawna Moore Blatch Solicitors oferuje pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach w miejscu pracy, wypadkach drogowych oraz wypadkach w miejscach publicznych.

Jesteśmy jedną z największych firm na południu Anglii świadczących usługi prawne dla miejscowej Polonii. Niezależny katalog prawny Legal 500 uznał nas za jedną z najlepszych kancelarii świadczących usługi w zakresie odszkodowań powypadkowych.

Sprawy prowadzimy nieodpłatnie, a nasi klienci otrzymują 100% przyznanego odszkodowania. Nasze koszta pokrywane są po zakończeniu sprawy przez ubezpieczycieli strony przeciwnej i w żadnym stopniu nie wpływają na wysokość twojego odszkodowania.

Adres: Moore Blatch Solicitors, London Court, 64 London Road, Southampton, SO15 2AH.

Po poradę w języku polskim skontaktuj się z naszymi prawnikami pod numerem 023 8071 8106 lub prześlij email na kontakt@mooreblatch.com.Zapraszamy na wspaniałą stronę Polskiej Parafii Katolickiej.


SOS Polonia - nasza strona to www.sospolonia.net.


Gdzie się podziało moje ogłoszenie? Chętnie umieszczamy ogłoszenia w naszym biuletynie nie pobierając żadnych opłat. Publikujemy je przez kilka miesięcy po czym usuwamy, aby zrobić miejsce dla innych. Jeśli twoje ogłoszenie zostało usunięte, przyślij je do nas jeszcze raz, najlepiej uaktualnione, a my zamieścimy je powtórnie! Jeśli chcesz, by twoje ogłoszenie pojawiało się co miesiąc, poinformuj nas o tym.Ćwicz swój angielskia) Say OK - szkoła języka angielskiego. Metoda Callana to bardzo skuteczna metoda nauczania, która główny nacisk kładzie na najważniejszy, a zarazem najtrudniejszy aspekt języka - mówienie.

Bezpłatne lekcje próbne, małe grupy 8-10 osób, brak zadań domowych, mówisz od pierwszych zajęć, możliwość nauki przez Skype.

142 Lodge Road, Roxan Business Centre, Southampton SO14 6QR, learn@sayok.co.uk, telefon 02381 789 464 lub 07878 288 050.b) Southampton Language College jest, akredytowaną przez British Council, szkołą językową, która oferuje zarówno ogólny kursy języka angielskiego jak i kursy przygotowujące do egzaminów, poranne, popołudniowe i wieczorne. 30 London Road, Southampton SO15 2AG, tel. 02380 231397.


c) Skontaktuj się z Southampton ESOL Information Line po informacje na temat lekcji angielskiego pod numerem 02380 233772 lub mailowo esol@clearproject.org.uk.


d) Bfluent School of English oferuje wysokiej jakości kursy języka angielskiego i bezpłatną ocenę umiejętności w mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu.

ESOL Skills For Life with Citizenship letter, Cambridge FCE/CAE/PCE, IELTS. Bfluent oferuje zróżnicowane godziny zajęć, wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, niskie ceny! Nasze biuro znajduje się teraz na Lodge Road. Po więcej szczegółów prosimy dzwonić, Dominika 02380 678500, pisać info@bfluent.co.uk lub odwiedzić nasą stronę w Internecie.
Dave Adcock
Project Manager EU Welcome
07786 392886

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę EU Welcome.


Uwaga! Wszystkie ogłoszenia znajdujące się w tym biuletynie są zamieszczane bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że polecamy ogłaszające się firmy i osoby osobiście. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń.
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
ODPOWIEDZ