Biuletyn EU Welcome - lipiec 2010

Wiadomości od Dave'a Adcock'a ...czyli co sie dzieje w Soton

Moderator: machinogodzilla

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

śr cze 30, 2010 11:48 pm

.

Witajcie!


No to co? To tylko futbol! Tymczasem aby zapomnieć o tym zdarzeniu mamy dla Was wiele wiadomości na kolejny miesiąc, włączając informacje o możliwości pracy w EU Welcome, a także w Hampshire Police. Organizujemy również kolejny cykl spotkań Advice Evening (Wieczór Porad) na Shirley/Freemantle, które wystartują już 1. lipca, a potem będą się cyklicznie powtarzać w każdy pierwszy czwartek miesiąca. To już trzy tego typu spotkania w miesiącu! Zaś w piątek 16. lipca pomagamy sponsorować spotkanie dla Łotyszów w Northam Community Centre (Kent Street, Northam, SO14 5SP), które rozpoczyna się o godzinie 19:00.

Mamy też nową broszurkę dostępną po polsku i angielsku. Zatytułowana jest You've Got Talent (I Ty masz talent) a jej celem jest pomoc ludziom w poszukiwaniu nowej, lepszej pracy. Znajdziecie w niej także wspaniały dział o tym jak najlepiej przygotować CV.

Potrzebujecie pomocy? Po to tu właśnie jesteśmy! W razie problemów kontaktujcie się z nami:

- Dave ( euwelcome@yahoo.co.uk ) 07786 392886,
- Aneta ( aneta_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07928 362088,
- Adriana ( adriana_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07917 879259.

Iga jest teraz w stanie również zaoferować trochę swojego czasu na spotkania w cztery oczy dla osób potrzebujących emocjonalnego wsparcia lub dla tych którzy są szczególnie zestresowani. Możecie się z nią skontaktować mailowo iga_euwelcome@yahoo.co.uk oraz telefonicznie 07577 620786.
W skrócie
 • Kalendarium:

  Wieczór Porad już razy trzy!
  Druga tura wyborów prezydenckich
  Zabawy dla dzieci czyli Jamie's Playtime 2010
  Festiwal sztuki i muzyki - The Southampton Mela
  Spotkania rodzin z dziećmi
  Ciuchcia w Polskim Klubie
  Polskie audycje w radiu

  Praca:

  Oferta pracy w EU Welcome
  Oferta pracy w policji
  Pomoc w poszukiwaniu pracy

  Informacje:

  Uaktualnienie w sprawie śmierci Polaka
  Polska Szkoła im. Juliana Tuwima
  Spotkania dla mówiących po rosyjsku...
  ...i łotewsku
  Mieszkanie do wynajęcia
  Problemy z komputerem?
  Kursy poradnictwa
  Polski instruktor nauki jazdy
  Tłumaczenia przysięgłe i zwykłe
  Polski księgowy
  Biuro księgowe i finansowe
  Kancelarie prawne x 2
  Ćwicz swój angielski x 5


Kalendarium1 lipca - W każdy pierwszy czwartek miesiąca zaczynając od 1. lipca znajdziecie nas w Freemantle Community Centre (Randolph Street, Southampton, SO15 3HF) w godzinach 18:00-20:00. Pomożemy wypełnić formularze, doradzimy w różnych sprawach takich jak zasiłki, mieszkanie, zdrowie czy szkolnictwo. Lokalny Safer Neighbourhood Team (Zespół ds. Bezpieczniejszej Społeczności) będzie również obecny by doradzać w sprawach bezpieczeństwa, przyjmować raporty na temat drobnej przestępczości, wandalizmu itp. czy też oferować ogólne wsparcie. Spotkania są otwarte dla wszystkich obywateli Unii Europejskiej. Będą dostępni polscy tłumacze.

4 lipca - Druga tura wyborów prezydenckich. Głosować w Southampton będzie można w SOS Polonia (The Park House, 2 Brunswick Place, SO15 2AN).

7 lipca - Środowy Wieczór Porad w Polskim Klubie (Advice Evening at the Polish Club), zapraszamy pomiędzy 19:15 a 21:00 do Polskiego Klubu oczywiście (507 Portswood Road, SO17 2TH). Pomożemy wypełnić formularze, poradzimy w sprawie zasiłku itp. itd. Jak zawsze zapraszamy wszystkich obywateli UE.

od 12 lipca - Jamie's Playtime 2010. W każdy poniedziałek od 12. lipca do 23. sierpnia w godzinach 14:00-16:00 zapraszamy wszystkie dzieci do 5 lat do St James' Park, Shirley gdzie doświadczą mocy zabaw.

14 lipca - Tego dnia mija termin składania podań o pracę w EU Welcome. Szczegóły w sekcji Praca.

17 lipca - The Southampton Mela jest corocznym festiwalem sztuki i muzyki. Tym razem odbędzie się on 17. lipca w Hoglands Park w centrum Southampton. W następnych latach chcielibyśmy widzieć występy artystów i muzyków z krajów Unii Europejskiej. EU Welcome będzie obecne na festiwalu ze stoiskiem, na którym będzie można otrzymać broszury oraz zasięgnąć informacji. Poszukujemy też wolontariuszy do pomocy na dwie godzinki w ciągu dnia. Jeśli możesz pomóc, prosimy skontaktuj się z nami.

24 lipca - Oddziały Policji w Hampshire zapraszają na rekrutacyjny dzień otwartych drzwi. Więcej szczegółów poniżej.

26 lipca - Nasz następny piątkowy Wieczór Porad (Advice Evening) odbędzie się 26. lipca w godzinach od 18:00 do 20:00. Zapraszamy do George Williams House, budynek YMCA (Cranbury Place, SO14 0LG, w pobliżu Inner Avenue i London Road). Jeśli macie pytania lub problemy postaramy się pomóc.

każdy wtorek - Spotkania rodzin z dziećmi w kościele St Boniface Church (Shirley High Street) odbywają się każdego wtorkowego poranka. Jeśli posiadasz dzieci poniżej piątego roku życia przyjdź na te wspaniałe spotkania, jeśli nie, daj znać znajomym. Wszystkie rodziny z Europy Środkowej i Wschodniej zapraszamy na godzinę 10:00. Od teraz podczas naszych spotkań będziemy też oferować porady i pomagać przy wypełnianiu formularzy. Będzie też możliwość wymiany/kupna/sprzedaży odzieży i innych przedmiotów.

każdy wtorek - Czy potrzebujesz pomocy by zacząć pracować? Bezpłatne sesje bez umawiania w każdy wtorek. Czytaj w dziale Praca.

każda sobota - W każdą sobotę w godzinach 10:00-12:00 Polski Klub odwiedza Ciuchcia (ciuchciasoton@wp.pl, 507 Portswood Road, SO17 2TH). Zapraszamy dzieci w wieku do 3 lat i ich rodziców. Będziemy śpiewać po polsku i angielsku, rozmawiać i wymieniać doświadczenia, a przede wszystkim dobrze się bawić. Jakby tego było mało będą też ciasteczka i kawa. Wpadnij i poznaj interesujących ludzi!

polskie audycje w radiu Unity 101 - The Music Show można usłyszeć każdej trzeciej niedzieli miesiąca w godzinach 18:00-20:00. Natomiast Community Hour prowadzone przez Michała Jelenia nadawane są każdego czwartego piątku miesiąca o 15:00.PracaEU Welcome poszukuje osoby na stanowisko project/outreach worker na zastępstwo w czasie urlopu macierzyńskiego.

Godziny pracy 22,5 lub 30 w tygodniu. Wynagrodzenie £17500 rocznie, proporcjonalnie do godzin (pro-rata). Początek umowy ustalony jest na 1. września na okres 7. miesięcy.

Kandydat, któremu zaoferujemy pracę, będzie reprezentował EU Welcome pracując z lokalnymi instytucjami włączając Southampton City Council, Hampshire Police, Street Homelessness Prevention Team, Southampton Advice and Representation Centre, H2o, Two Saints Day Centres oraz Patrick House. Będzie on/ona również asystować klientom poszukującym porady przez telefon, e-mail, podczas naszych sesji porad, a także podczas spotkań indywidualnych.

Idealny kandydat powinien przynajmniej:
- znakomicie porozumiewać się po polsku i angielsku;
- być zmotywowanym do pracy z ludźmi pochodzącymi z różnych środowisk;
- mieć znajomość realiów życia w Wielkiej Brytanii;
- potrafić dostosowywać się do różnych prac, również pracować niezależnie;
- potrafić pracować w grupie;
- być świadomym obowiązków w zakresie przepisów BHP (Health & Safety).

Mile widziane cechy to również:
- znajomość dodatkowego języka jednego z krajów Unii Europejskiej będzie mile widziana;
- doświadczenie w pracy z ludźmi;
- znajomość systemu świadczeń społecznych w Wielkiej Brytanii;
- doświadczenie w tłumaczeniu.

Więcej informacji pod adresem euwelcome@yahoo.co.uk lub telefonem 07786 392886. W celu aplikacji prosimy o przysłanie CV wraz z listem motywacyjnym, ze szczególnym podkreśleniem dlaczego uważa Pan/Pani, że nadaje się na to stanowisko, na adres euwelcome@yahoo.co.uk do 14. lipca. Rozmowy kwalifikacyjne odbywać się będą 26. lipca.Oddziały Policji w Hampshire (Hampshire Constabulary) rekrutują!

Czy kiedykolwiek myśleliście o pracy w policji? W każdym wypadku zapraszamy na specjalne rekrutacyjne dni otwartych drzwi w Netley 24 lipca oraz 14 sierpnia. Aby otrzymać "wstępne" podanie o pracę prosimy pisać na adres euwelcome@yahoo.co.uk w pierwszej kolejności.W każdy wtorek zapraszamy na bezpłatne sesje bez umawiania w godzinach 18:45-20:45 lub na ustalone spotkanie po uzgodnieniu 07866 075359 do Shirley Warren Learning Campus (Chestnut Avenue, Shirley, Southampton). Pomożemy przy pisaniu CV, listów motywacyjnych, wypełnianiu aplikacji, poszukiwaniu kursów i pracy, a także doradzimy w sprawie kwalifikacji i kariery.InformacjeUaktualnienie w sprawie śmierci Wiesława Filusa.

Detektywi z główniejszego oddziału do zwalczania przestępczości na Hulse Road postawili zarzuty czterem osobom w związku ze śmiercią polskiego obywatela, Wiesława Filusa, w Southampton, w dziewięć miesięcy od czasu zgonu. Policja otworzyła śledztwo w sprawie zabójstwa po tym jak ciało pana Filusa zostało odnalezione w sobotę 18. lipca ubiegłego roku w kawalerce na Denzil Avenue. Od tamtego czasu policja prowadziła długotrwałe i dociekliwe śledztwo. W krótkim czasie sześć osób zostało aresztowanych w związku z zabójstwem i zwolnionych za kaucją na czas postępowania. Czterech z tych mężczyzn zostało teraz oskarżonych, w czym jeden o nieumyślne spowodowanie śmierci.

Oficerowie mówią, że śledztwo trwa nadal. Mają oni przypuszczenia, że więcej niż jedna osoba może być odpowiedzialna za śmierć pana Filusa. Poprzedniego miesiąca zaoferowali oni £10000 nagrody za informacje, która pomogłaby im znaleźć mordercę lub morderców. Oficerowie mówią, że nagroda jest nadal ważna za dalsze informacje, które pozwoliłyby na postawienie kolejnych aktów oskarżenia w związku ze śmiercią pana Filusa. Ktokolwiek posiadający takie informacje proszony jest o kontakt z Operation Hopscotch Team na Hulse Road pod numerem 101. Osoby posługujące się wyłącznie językiem polskim powinny dzwonić pod numer 02380 599969.Rozpoczynamy nabór uczniów do Polskiej Szkoły im. Juliana Tuwima. Siedziba szkoły będzie mieściła się w Foundry Lane Primary School (Foundry Lane, Shirley Southampton, SO15 3JT).

W celu zgłoszenia dziecka do zapisów na listę uczniów prosimy skorzystać z formularza dostępnego na tej stronie lub wypełnić ten dokument i odesłać go na adres dmaciaszek@naszaszkola.co.uk podając w tytule 'Nabór - Imię i nazwisko dziecka'. Liczba miejsc na liście uczniów jest ograniczona, głównymi czynnikami decydującymi o przyjęciu na listę jest kolejność nadsyłania wniosków oraz wiek dzieci (w celu zróżnicowania klas) - dzieci w wieku 5-15 lat.

Zajęcia będą odbywały się w sobotę, w godzinach porannych. Podstawowym przedmiotem obowiązkowym dla wszystkich klas będzie język polski, dodatkowym przedmiotem podstawowym dla klas starszych będzie historia i geografia. Proponowane zajęcia dodatkowe (tylko dla zainteresowanych) to zajęcia z logopedą oraz religia. Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 11 września 2010 roku.

Opłata za 3 godziny zajęć wynosi £10 za jedno dziecko. Koszt zajęć obejmuje ubezpieczenie dziecka w trakcie zajęć, wyposażenie w artykuły szkolne (oprócz podręczników szkolnych), opiekę profesjonalnego grona pedagogicznego jak również inne wydatki związane z prowadzeniem szkoły.

Dla rodziców dzieci przyjętych na listę uczniów zorganizowane zostanie spotkanie organizacyjne - termin zostanie ustalony po ostatecznym zamknięciu listy uczniów.

Poszukujemy również nauczycieli: polonistów, pedagogów, geografów, historyków oraz katechetów.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z Dagmarą Maciaszek, pod numerem telefonu 07702881603 (w godzinach 16:00-22:00) lub na adres e-mail dmaciaszek@nasza-szkola.co.uk.

Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły.W czerwcu odbyło się udane spotkanie osób mówiących po rosyjsku (zobacz nasz poprzedni biuletyn) i są już plany na kolejne. Po dalsze informacje prosimy o kontakt telefoniczny z Eleną 07982 729 501 lub Nadezhdą 02380 58 26 26, albo mailowo, odpowiednio elena@rhythmicpenguin.net lub nadya_m@hotmail.com.


A tymczasem dla odmiany informacja dla Łotyszów i Łotyszek.

Sveiki tautieshi! Ir beidzot atrastas telpas pirmajai smadzenu vetrai! Gaidu visus interesentus kas velas lidzidarboties un apspriesties, mainities ar idejam! Bushu priecigs par katru ideju un velmu vai savuredzejumu ko varam dariit kopaa!

Taatad adrese un laiks ir 16 julijs, piektdiena 7 vakaraa! Northam Centre, Kent Street, Northam, Southampton, SO14 5SP (entrance in Peel Street).Mieszkanie do wynajęcia niedaleko szpitala Soton General Hospital. Przestrzenne, umeblowane, udekorowane na nowo, jedna sypialnia. Idealne dla jednej pracującej niepalącej osoby lub pary, bez zwierząt. Wbudowana kuchnia z pełnym wyposażeniem oraz trzyczęściowa (umywalka, toaleta, prysznic) nowoczesna łazienka. Okna PCV, gazowe centralne ogrzewanie, duża szafa w sypialni. Na tyłach budynku dzielony ogród. Zabezpieczony wejście oraz wyznaczone miejsca parkingowe dla mieszkańców i gości. Minimalny okres wynajmu 6 miesięcy. Wymagany depozyt i referencje. Oferta nie przeznaczona dla osób pobierających zasiłek (DSS). Cena £600 na miesiąc plus rachunki. Zapraszamy do oglądania! Telefon 07887 672735.


Problemy z komputerem? Naprawa każdego typu komputerowych usterek. Diagnostyka, uaktualnienia, usuwanie wirusów itd. itp. Kontaktuj się z Nauris pod numerem 07938 019204 lub mailowo naurisn@gmail.com.


Potrzebujesz porady? A może chciałbyś wziąć udział w kursie poradnictwa? Zerknij do www.southamptoncounselling.org po więcej szczegółów.


Robert Rosa, polski instruktor jazdy w Southampton i okolicach. Pierwsza lekcja gratis, konkurencyjne ceny, dojazd do klienta, wypożyczanie samochodu na egzamin. Pomoce naukowe w języku polskim. Zadzwoń: 07783 297305. Roberto.Instruktor@googlemail.com.


Tłumaczenia przysięgłe, certyfikowane, zwykłe i specjalistyczne dla osób prywatnych oraz firm w całej Wielkiej Brytanii. Bez pośredników. Korepetycje z języka angielskiego i polskiego dla dzieci i dorosłych. Przystępne ceny oraz promocja dla pierwszych 10 klientów! Beata Kaźmierczak, tel. 0208 4264 515, kom. 07796 127767, e-mail ti.phoenix@yahoo.com.


Paweł Janicki, polski księgowy, przyjmuje teraz w nowym biurze przy 142 Lodge Road (Roxan Business Centre, Biuro 31 (parter), SO14 6QR). Omnipol Accounting Ltd służy pomocą we wszelkich rozliczeniach podatkowych oraz prowadzi licencjonowane usługi księgowe.


Target Accounting Ltd, Biuro Księgowe i Finansowe, Chartered Certified Accountants. Profesjonalnie i rzetelnie pozbędziemy się twoich problemów natury urzędowej. W zakresie usług jakie świadczymy na rynku angielskim i polskim znajdują się:

- rozliczenia podatkowe (Tax Return)
- zwrot nadpłaconego podatku (P60/P45)
- National Insurance Number
- wymiana prawa jazdy
- CSCS (egzaminy bezpieczeństwa i higieny pracy)
- WRS (rejestracja w Home Office)
- rezydentura

- rejestracja działalności oraz kompleksowa obsługa księgowa:
-- self-employed
-- Limited Company
-- partnership
-- payroll (lista płac)
-- rejestracja oraz rozliczenie VAT
-- doradztwo biznesowe i finansowe
-- biznes plany

- konta bankowe: personalne oraz biznesowe
- tłumaczenia przysięgłe
- korespondencja urzędowa oraz tłumaczenia ustne

- uzyskanie benefitów:
-- zasiłki macierzyńskie (Child Benefit)
-- Working Tax Credit
-- Child Tax Credit

- przekazy pieniężne systemem Sami Swoi

Target Accounting Ltd, 488 Portswood Road, Southampton, SO17 3SP, tel. 02380 555 940.Kancelaria prawna Moore Blatch Solicitors oferuje pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach w miejscu pracy, wypadkach drogowych oraz wypadkach w miejscach publicznych.

Jesteśmy jedną z największych firm na południu Anglii świadczących usługi prawne dla miejscowej Polonii. Niezależny katalog prawny Legal 500 uznał nas za jedną z najlepszych kancelarii świadczących usługi w zakresie odszkodowań powypadkowych.

Sprawy prowadzimy nieodpłatnie, a nasi klienci otrzymują 100% przyznanego odszkodowania. Nasze koszta pokrywane są po zakończeniu sprawy przez ubezpieczycieli strony przeciwnej i w żadnym stopniu nie wpływają na wysokość twojego odszkodowania.

Adres: Moore Blatch Solicitors, London Court, 64 London Road, Southampton, SO15 2AH.

Po poradę w języku polskim skontaktuj się z naszymi prawnikami pod numerem 023 8071 8106 lub prześlij email na kontakt@mooreblatch.com.Kancelaria prawna Eric Robinson oferuje nieodpłatną konsultacje w sprawach rodzinnych tj. rozwód, alimenty, kontakt z dzieckiem, przemoc domowa. Istnieje możliwość nieodpłatnego prowadzenia spraw rodzinnych jeżeli osoba zainteresowana będzie kwalifikowała się do Funduszu Pomocy Prawnej. Oferujemy także nieodpłatną konsultację oraz prowadzenie spraw o uzyskanie odszkodowania z tytułu poniesionych obrażeń fizycznych w wypadku w pracy lub na drodze.

Adres kancelarii: 4 Carlton Crescent (boczna London Road), Southampton, SO15 2EY, tel. 02380 226 891 lub bezpośredni do polskiej konsultantki Ewy McGonagle 02380 218 008 w poniedziałki i środy 9:00-14:30.SOS Polonia - nasza strona to www.sospolonia.net.


Zapraszamy na wspaniałą stronę Polskiej Parafii Katolickiej.


Nowoprzybyłym polecamy stronę Southampton New Communities, gdzie znajdziecie informacje w wielu językach.


Gdzie się podziało moje ogłoszenie? Chętnie umieszczamy ogłoszenia w naszym biuletynie nie pobierając żadnych opłat. Publikujemy je przez kilka miesięcy po czym usuwamy, aby zrobić miejsce dla innych. Jeśli twoje ogłoszenie zostało usunięte, przyślij je do nas jeszcze raz, najlepiej uaktualnione, a my zamieścimy je powtórnie! Jeśli chcesz, by twoje ogłoszenie pojawiało się co miesiąc, poinformuj nas o tym.Ćwicz swój angielskia) Say OK - szkoła języka angielskiego. Metoda Callana to bardzo skuteczna metoda nauczania, która główny nacisk kładzie na najważniejszy, a zarazem najtrudniejszy aspekt języka - mówienie.

Bezpłatne lekcje próbne, małe grupy 8-10 osób, brak zadań domowych, mówisz od pierwszych zajęć, możliwość nauki przez Skype.

142 Lodge Road, Roxan Business Centre, Southampton SO14 6QR, learn@sayok.co.uk, telefon 02381 789 464 lub 07878 288 050.b) Southampton Language College jest, akredytowaną przez British Council, szkołą językową, która oferuje zarówno ogólny kursy języka angielskiego jak i kursy przygotowujące do egzaminów, poranne, popołudniowe i wieczorne. 30 London Road, Southampton SO15 2AG, tel. 02380 231397.


c) Skontaktuj się z Southampton ESOL Information Line po informacje na temat lekcji angielskiego pod numerem 02380 233772 lub mailowo esol@clearproject.org.uk.


d) Wychodząc naprzeciw potrzebom ambitnych Polaków, Omnipol School zaprasza na naukę języka angielskiego metodą Callana - gwarancja nauki cztery razy szybciej. Darmowa lekcja próbna oraz konsultacja językowa. Learn - Speak - Challenge. Ceny od £3.20 za godzinę. Zapisy 02381 789 464, learn@omnipol.co.uk.


e) Bfluent School of English oferuje wysokiej jakości kursy języka angielskiego i bezpłatną ocenę umiejętności w mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu.

ESOL Skills For Life with Citizenship letter, Cambridge FCE/CAE/PCE, IELTS. Bfluent oferuje zróżnicowane godziny zajęć, wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, niskie ceny! Nasze biuro znajduje się teraz na Lodge Road. Po więcej szczegółów prosimy dzwonić, Dominika 02380 678500, pisać info@bfluent.co.uk lub odwiedzić nasą stronę w Internecie.
Dave Adcock
Project Manager EU Welcome
07786 392886

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę EU Welcome.


Uwaga! Wszystkie ogłoszenia znajdujące się w tym biuletynie są zamieszczane bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że polecamy ogłaszające się firmy i osoby osobiście. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń.
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

ndz lip 04, 2010 12:37 pm

.

Numer do pani Adriany z EU Welcome to 07917 879259 ( adriana_euwelcome@yahoo.co.uk ).
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz lip 04, 2010 4:55 pm

poprawilam w pierwszym poscie. Dzieki!
A
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
ODPOWIEDZ