Biuletyn EU Welcome - listopad 2009

Wiadomości od Dave'a Adcock'a ...czyli co sie dzieje w Soton

Moderator: machinogodzilla

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

czw paź 29, 2009 1:15 pm

.

Witajcie!


W ciągu ostatnich kilku tygodni mieliśmy sposobność poznać nowe osoby z Rumunii i Litwy, które mieszkają w Southampton. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie dostarczyć im oraz społecznościom do których należą informacji i pomocy w ich językach. Jeśli posiadacie znajomych pochodzących z wymienionych krajów zachęćcie ich by skontaktowali się z nami. Słyszeliśmy, że 1 grudnia jest planowane wieczorne spotkanie dla obywateli Rumunii.

W tym tygodniu będzie już dostępna nasza dwujęzyczna, polsko-angielska broszura zatytułowana Landlords and Tenants (Gospodarze i lokatorzy). Znajdziecie ją u wejścia do kościoła St Edmund's Church na ulicy The Avenue, ale można ją także pobrać z Internetu z naszej strony http://www.euwelcome.org.

Jeśli chcielibyście podzielić się swoją opinią na temat brytyjskiej policji przejdźcie do sekcji o Let's Talk About. Kolejne spotkanie już wkrótce. Poniżej znajduje się też nasz apel do polskojęzycznych wolontariuszy, potrzebnych do pomocy młodzieży z lokalnej szkoły.

Mamy też informacje dla osób mających problemy w pracy lub też z zasiłkiem, które potrzebują pomocy lub porady. Już wkrótce bo 21 listopada będziemy organizować specjalną sesję. Więcej informacji poniżej. P.S. Jeśli chcielibyście nam pomóc z tłumaczeniem w tym właśnie dniu, z radością przyjmiemy do pomocy wolontariuszy, skontaktujcie się z nami.




W skrócie
  • Kalendarium:

    Obywatele Rumunii łączcie się
    Wieczór Porad
    Pogaduchy w Polskim Klubie (temat: policja)
    Wieczór Porad w Polskim Klubie
    Dzień bezpłatnych porad w sprawie zatrudnienia i zasiłków
    Porady finansowe
    Spotkania rodzin z dziećmi

    Informacje:

    Poszukiwani wolontariusze do pracy z uczniami
    Czas fajerwerków
    Uciekaj z miasta
    Konferencja Posłani Przez Jezusa
    Podziel się swoimi doświadczeniami
    Usługi transportowe
    Bankowe konta biznesowe
    Usługi biblioteczne dla pracowników NHS i pochodnych
    Konsultacje psychologiczne
    Tłumaczenia przysięgłe i zwykłe
    Konsultacje w sprawach rodzinnych
    Polska zarejestrowana opiekunka
    SOS Polonia
    Polskie audycje w radiu
    Polska Parafia Katolicka
    Ćwicz swój angielski (3 oferty)


Kalendarium



6 listopada (piątek) - Nasz następny Wieczór Porad (Advice Evening) odbędzie się 6 listopada w godzinach od 18:00 do 20:00. Zapraszamy do George Williams House, budynek YMCA (Cranbury Place, SO14 0LG, w pobliżu Inner Avenue i London Road). Jeśli masz pytanie lub problem przyjdź a postaramy się pomóc. Kolejne z serii spotkań jest planowane na 4 grudnia.


12 listopada (czwartek) - Let's talk about... (czyli Pogaduchy w Polskim Klubie) Przyjdź do: Polish Club, 507 Portswood Road (róg Bowden Lane), SO17 2TH. Tematem następnego spotkania będzie policja. Czy są sprawiedliwi? Czy dobrze wykonują swoją pracę? Jakie mamy prawa? Czy możemy złożyć skargę jeśli nie traktują nas jak należy? Kim jest Special Constable? Co to jest PCSO? Czy mogę pracować w policji? Zapraszamy na godzinę 19:15 i gwarantujemy mile spędzony czas. Następne spotkanie odbędzie się 10 grudnia.


18 listopada (środa) - Wieczór Porad w Polskim Klubie (Advice Evening at the Polish Club), zapraszamy pomiędzy 19:15 a 21:00 do Polskiego Klubu oczywiście (507 Portswood Road, SO17 2TH). Pomożemy wypełnić formularze, poradzimy w sprawie zasiłku itp. itd. Zapraszamy wszystkich obywateli UE. Kolejne spotkanie będzie 16 grudnia.


21 listopada (sobota) - Employment and Benefits Advice Open Day (Dzień bezpłatnych porad w sprawie zatrudnienia i zasiłków). Zapraszamy do Friends Meeting House (1A Ordnance Road, ulica odchodząca od London Road, SO15 2AZ) w godzinach 11:00-14:00, gdzie otrzymacie bezpłatną, anonimową i profesjonalną poradę w kwestiach związanych z pracą i pomocą społeczną. Problemy w pracy? Wątpliwości odnośnie BHP? Nie wiesz jaką pomoc możesz otrzymać? Przyjdź i dowiedz się tego wszystkiego. Pomagać będą: Southampton Advice and Representation Centre SARC (Centrum Porad i Reprezentacji w Southampton), prawnicy kancelarii Thompsons Solicitors, Southampton Trades Union Council (przedstawiciele Rady Związków Zawodowych w Southampton) i EU Welcome. Jest to okazja by otrzymać bezpłatną poradę prawną w sprawie wyżej wymienionych kwestii.


każdy ostatni czwartek miesiąca - raz w miesiącu Target Accounting i A Plan Insurance organizują wieczór otwartych drzwi w biurze Target (488 Portswood Road, SO17 3SP). Po więcej informacji prosimy o kontakt z Pawłem pod numerem 02380 555940 lub drogą mailową pawel@tragetaccounting.co.uk.


każdy wtorek - Spotkania rodzin z dziećmi w kościele St Boniface Church (Shirley High Street) odbywają się każdego wtorkowego poranka. Jeśli posiadasz dzieci poniżej piątego roku życia przyjdź na te wspaniałe spotkania, jeśli nie, daj znać znajomym. Wszystkie rodziny z Europy Środkowej i Wschodniej zapraszamy na godzinę 10:00.


* Jesteśmy w stanie zapewnić tłumaczenie na język polski na wszystkich naszych spotkaniach, ale będziemy też próbować organizować tłumaczenia na inne języki, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. W takim przypadku skontaktuj się z nami.



Informacje



Polscy mentorzy pracują ze studentami szkół średnich w Southampton. Solent Education Business Partnership (SEBP) zapewnia mentorów wolontariuszy do pracy z uczniami w lokalnych szkołach średnich. Oczekiwany czas, który należy poświecić temu zadaniu to około jednej godziny co dwa lub trzy tygodnie.

SEBP został poproszony przez jedną ze szkół w Southampton o utworzenie nowego programu do pracy z polskimi uczniami w wieku 11-16 lat. Niektórzy z nich mają znaczne braki i zaległości w nauce. Planowany program ma na celu zająć się tym problemami poprzez przedstawianie tymże młodym ludziom pozytywnych przykładów z ich środowiska. W związku z tym chcielibyśmy prosić o kontakt osoby z Polski lub mówiące płynnie polskim językiem.

Jest to niecodzienna sposobność do wywarcia pozytywnego wpływu na lokalną społeczność. Po więcej informacji prosimy pisać do EU Welcome euwelcome@yahoo.co.uk lub kontaktować się z Sangitę Patel, koordynatorem programu w SEBP, pod numerem 02380 725 725 lub poprzez email: Sangita.patel@solent-ebp.co.uk wspominając, że informacja ta pochodzi z EU Welcome.



Nadchodzi czas fajerwerków! Noc Guya Fawkesa czy też Noc Ognisk jest oficjalnie 5 listopada, ale jeśli chcecie dowiedzieć się o pokazach organizowanych 31 października i 7 listopada kliknijcie tutaj.


Jeśli chciałbyś odetchnąć od miejskiego hałasu i zobaczyć piękne miejsca, mieszkasz w Southampton i należysz do grupy społecznej, wtedy Mosaic i New Forest spieszą z pomocą. Zajrzyj na naszą stronę i jeśli to co zobaczysz wyda ci się interesujące wtedy skontaktuj się z Clare Taylor, The Mosaic Officer, pod numerem 07805 323 713, lub pisz clare@cnp.org.uk. Czekam na Twoją wiadomość! http://www.mosaicnationalparks.org



Southampton Christian Fellowship organizuje konferencję pod tytułem Posłani Przez Jezusa w dniach 6-7 listopada. Po więcej szczegółów znajdziecie pod tym linkiem.


Podziel się swoimi doświadczeniami z przystosowywania się do życia w Wielkiej Brytanii. Pracuję na University of Southampton i chciałabym porozmawiać z członkami polskiej społeczności na temat w jaki sposób utrzymujecie łączność z Polską i jakie są wasze doświadczenia z używaniem polskiego języka, a być może także innych, w Anglii. Celem mojego badania jest lepsze zrozumienie społeczności, które za swój nowy dom obierają Anglię, i docelowo informowanie tychże, o usługach które oferujemy i innych wiadomościach.

Jestem w stanie zaaranżować spotkania w miejscach i o czasie dogodnym dla was, a także przyjść na nie w towarzystwie tłumacza. Wszystkie informacje przekazywane przez was pozostałyby anonimowe. Jeśli jesteście zainteresowani mogę przesłać wam więcej informacji na temat mojej pracy. Proszę o kontakt: Linda Cadier l.cadier@soton.ac.uk lub telefonicznie 07974 201129.



Masz problem z dostaniem się na lotnisko? Firma ThomasMann ltd. proponuje Państwu przejazdy z Southampton na wszystkie porty lotnicze w UK. Organizujemy również wyjazdy plenerowe do innych miejsc jak: Winchester, Bath, Salisbury, Eden Project w Kornwalii oraz każdego innego miejsca wybranego przez Państwa. Gwarantujemy komfortową podróż, nowym siedmioosobowym samochodem marki Hyundai i800 za bardzo konkurencyjne ceny. Proszę odwiedzić naszą stronę internetową http://www.thomasmann.co.uk, lub kontaktować się z nami telefonicznie 07852 92 52 80 (Tomasz Michalczuk).


Otwierasz interes? Potrzebujesz konta w banku? HSBC na High Street (Southampton) oferują świetne produkty z 18-miesięczną promocją na bezpłatne usługi bankowe dla wszystkich nowych kont biznesowych. Skontaktujcie się z nami, a będziemy mogli zorganizować dla Was interview.


Marzena Fraczek pracuje dla NHS jako bibliotekarz kliniczny. Jeśli również pracujesz dla NHS partnership Trust, Southampton PCT lub Royal South Hants Hospital możesz skorzystać z szerokiego zakresu usług bibliotecznych. Oprócz wypożyczania książek i artykułów proponujemy bezpłatne szkolenia na temat w jaki sposób szukać informacji medycznych (posiadamy szeroki zakres rożnych źródeł informacji online dostępnych bezpłatnie). Również jeśli nie masz zbyt wiele czasu możemy takie wyszukiwanie wykonać dla ciebie. Nie musisz odwiedzać biblioteki, jestem w stanie przyjechać do twojego miejsca pracy pod warunkiem, iż masz dostęp do Internetu. Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy skontaktuj się proszę z Marzeną marzena.fraczek@hantspt-sw.nhs.uk lub telefonicznie 02380 825 491.


Polski psycholog w Southampton, Dr Andrzej Kuźmicki, zaprasza do skorzystania z konsultacji psychologicznych w gabinecie w Southampton lub online poprzez e-mail lub Skype. Kontakt telefoniczny: 07799332570, email: ekonsultacje@wp.pl lub poprzez strony serwisu:
http://www.jungpoland.org. Więcej informacji można znaleźć klikając w ten link.

Dr Andrzej Kuźmicki, psycholog analityczny, szkolił się w zakresie Terapii Zorientowanej na Proces oraz terapii analitycznej. Jest założycielem i redaktorem naczelnym Internetowego Portalu Psychologii Analitycznej (http://www.jungpoland.org) oraz członkiem International
Association for Jungian Studies
i Towarzystwa Badań nad Psychoanalizą. Autor książki Symbolika Jaźni w koncepcji C.G.Junga.

Oferta dla czytelników biuletynu EU Welcome. Wszystkie osoby, które powołają się w najbliższym tygodniu na EU Welcome otrzymają bezpłatną konsultację przy pomocy telefonu, emaila lub Skype'a.



Tłumaczenia przysięgłe, certyfikowane, zwykłe i specjalistyczne dla osób prywatnych oraz firm bez pośredników. Korepetycje z j. angielskiego i polskiego dla dzieci i dorosłych. Ceny do uzgodnienia. Promocja dla pierwszych 20 klientów. Beata: tel. 0208 4264515, kom. 07796 127767, e-mail: ti.phoenix@yahoo.com.


Tłumaczenia przysięgłe - dyplomy, akty, niekaralność i inne dokumenty. Krótkie terminy. Kontakt: Jola - 07856 852 681, e-mail: joanmarmag@yahoo.com.


Kancelaria prawna Eric Robinson Solicitors mieszcząca się przy 1-4 Cumberland Place, Queens Keep, SO15 2YB, oferuje pierwszą nieodpłatną konsultację w sprawach rodzinnych tj. separacja, rozwód, alimenty, rozdział majątkowy, władza rodzicielska itp. Na wizytę można umówić się za pośrednictwem polskiej asystentki Ewy McGoagle w każdy poniedziałek i środę w godzinach od 9:00 do 14:00. Tel. 023 8022 6891. Zapraszamy.


Pracujesz, albo pragniesz wyjść gdzieś wieczorem ze znajomymi? Nie zostawiaj dziecka bez opieki! Powierz swoją kochaną pociechę w fachowe i bezpieczne ręce. Wystarczy tylko zadzwonić! Polska zarejestrowana opiekunka Bajka. Tel. 02380 584 594, 07915 669 685, e-mail: bajka.pol.opiekunka@op.pl.


SOS Polonia - nasza strona to http://www.sospolonia.net.


Kolejne polskie audycje w radiu Unity 101. The Music Show będzie można usłyszeć 15 listopada w godzinach 18:00-20:00. Natomiast Community Hour prowadzone przez Michała Jelenia nadawane będzie 27 listopada o 15:00.


Zapraszamy na wspaniałą stronę Polskiej Parafii Katolickiej.



Ćwicz swój angielski



a) Skontaktuj się z linią informacyjną ESOL w Southampton (Southampton ESOL Information Line) po informacje na temat lekcji języka angielskiego pod numerem 02380 233772 lub mailowo esol@clearproject.org.uk.


b) Bfluent School of English oferuje wysokiej jakości kursy języka angielskiego i bezpłatną ocenę umiejętności w mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu.

ESOL Skills For Life with Citizenship letter, Cambridge FCE/CAE/PCE, IELTS. Bfluent oferuje zróżnicowane godziny zajęć, wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, niskie ceny! Zajęcia na poziomach od początkującego do zaawansowanego odbywają się na Portswood i Shirley. Po więcej szczegółów prosimy dzwonić, Dominika 02380 678500, pisać info@bfluent.co.uk lub odwiedzić stronę http://www.bfluent.co.uk.



c) Language Work oferują zajęcia już od £5 tygodniowo. W razie zainteresowania prosimy dzwonić lub wysłać sms na numer 07922 626024, czy też e-maila na adres info@languagework.co.uk.



Dave Adcock
Project Manager EU Welcome
07786 392886

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę EU Welcome.


Uwaga! Wszystkie ogłoszenia znajdujące się w tym biuletynie są zamieszczane bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że polecamy ogłaszające się firmy i osoby osobiście. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń.
Ostatnio zmieniony sob maja 22, 2010 9:36 pm przez machinogodzilla, łącznie zmieniany 2 razy.
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
Awatar użytkownika
Versus
Zasłużony W Boju
Posty: 254
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 9:55 am
Lokalizacja: Znienacka

czw paź 29, 2009 1:53 pm

Moj maly feedback/review dotyczacy wycinku ogloszenia:
b) Bfluent School of English oferuje wysokiej jakości kursy języka angielskiego i bezpłatną ocenę umiejętności w mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu.

ESOL Skills For Life with Citizenship letter, Cambridge FCE/CAE/PCE, IELTS. Bfluent oferuje zróżnicowane godziny zajęć, wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, niskie ceny!
Musze z brakiem hurraoptymizmu stwierdzic, ze gdzies w polowie wrzesnia wybralem sie tam, by zapisac sie na kurs, bo lazi za mna ten PCE do ktorego w swoim deficycie czasu wymieszanym z lenistwem jakos nigdy nie umiem podejsc.
I wszystko fajnie; bardzo mili, usmiechnieci ludzie, sliczna i powabna dziewczyna w recepcji.
Na szczescie pozniej za drzwiami, wiec moglem sie skupic na tym, p oco przyszedlem.
Zrobilem test, wpierw pisemny. Potem pogawedka z sympatycznym Panem Anglikiem. Wypelnienie formularza. Feedback co sadzi o moim poziomie natychmiast - fajnie - wszystko po to by mnie zaszufladkowac na odpowiedni poziom - przyklasnac.
Zeszla z godzinka - po dyskusji powiedziano mi, ze zadzwonia potwierdzajac w ciagu ok 2 tygodni w sprawie kiedy dokladnie kurs sie zacznie , jakie godziny, i czy wlasciwie w ogole sie zacznie bo musza miec pewnosc, ze jest odpowiednia ilosc osob (dodanie bez pokrycia "to raczej pewne" mnie nie dziwi - przeciez nie moga powiedziec wprost, ze choc to wspaniala szkola, to za cholere nie maja chetnych).

Niestety telefonu nie bylo, do teraz nie ma (i nie bedzie), wiec fajnie, tylko ze :
- grupa, ktora jestem zainteresowany (i inni pewnie tez) widocznie nie powstala (tak zakladam)
- nie poinformowano mnie o tym fakcie, a wiec nie bylo jednego momentu, kiedy mialbym 100% pewnosc ze powinienem szukac kursu gdzies indziej. Jak dla mnie duzy minus.

Szkoda.
Perfekcje tworza rzeczy male, lecz ona sama jest wielka.
Celtka
Zaczyna Działać
Posty: 159
Rejestracja: wt lip 07, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Southampton

pt paź 30, 2009 4:06 pm

Uderz w stol...

To ja dolacze do Versusa w kwestii BFluent. Bo co do jakosci organizowanych kursow mam spore watpliwosci. Dodam, ze sama poracowalam w 'dzialce jezykowej' dobrych kilka lat, wiec wiem czego nalezy sie spodziewac po porzadnym kursie.

Sama do nich na kurs nie chodzilam, ale 'wyslalam' znajoma, bedaca na poziomie dosc niskim.

Jesli chodzi o etap rekrutacji na kurs, nie mam im nic do zarzucenia. Test pisemny + ustny, wszystko ok (no, moze nie do konca, bo zakwalifikowano znajoma na za niski poziom, ale mogla go zmienic na wyzszy, a tego nie zrobila).

Natomiast co do samego kursu mialabym chyba do zarzucenia sporo. Jak napisalam powyzej, sama na zajecia nie uczeszczalam, natomiast moja znajoma byla bardzo niezadowolona z tego kursu, w zwiazku z czym 'monitorowalam' o co chodzi i co sie tam dzieje. Lektor chyba raczej niegodny polecenia, bo grupa przez kolejne 3 zajecia (trzygodzinne!!!) robila w kolko te same rzeczy - typu przedstawianie sie. Jako ex-lektor wiem jak jest i ze czasami nalezy cos zrobic wiecej niz jeden raz, ale jesli cala grupa ma z tym problem to po pierwsze, a po drugie - dobry lektor stara sie urozmiacac cwiczenia, a nie isc na latwizne i kazac ciagle robic to samo i to bez wiekszego sensu, skoro wszyscy sobie z tym doskonale i tak daja rade.

Ponadto zdarzylo sie kilka razy, ze uczniowie przyszli na kurs i pocalowali klamke, bo nauczyciel nie mial kluczy do sali lekcyjnej... Dlaczego ich nie mial, nie wiem, wyglada na to, ze firma miala jakies tymczasowe problemy z wynajmem lokum. W zwiazku z czym uczniowie mieli zajecia na schodach albo na korytarzu. Tak czy owak uwazam taka sytuacje za niedopuszczalna.

Dlatego tez ja bym zdecydowanie poprosila o lekcje probna przed podjeciem nauki w tej szkole i dodatkowo porozmawiala z osobami, ktore juz tam na kurs uczeszczaja. Na mnie to co uslyszalam zrobilo bardzo zle wrazenie.
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

sob paź 31, 2009 1:07 am

Wot i zagwozdka 8) . A kolezanka Celtki poniosla jakies koszty w zwiazku z w/w kursem? Chociaz jakakolwiek strata czasu to strata, wrrr...Owa szkole tlumaczyc moze ino reklama ( niskie ceny- jak niskie? przy wykfalifikowanej kadrze- he?). Sama podobny taki cyrk dwukrotnie na kursach jezykowych przerobilam w St. Mary's Collage, CAE mial byc, a lipa byla; azylanci z kilkuletnim pobytem w UK i spellingowanie : F A M O U S i F A V O U R I T E... Niom i od tych por wydaje mi sie, ze niestety dobra szkola to musi byc kosztowna szkola :wink: .
A co do historyji Versusa: zaslinil sie w recepcji, zjawiskowo wypadl na testach, na odpowiedniego nauczyciela ich nie stac i pani recepcjonistka do tej pory sie boi zadzwonic z informacja :).
gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
Celtka
Zaczyna Działać
Posty: 159
Rejestracja: wt lip 07, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Southampton

sob paź 31, 2009 10:37 am

Pauli- znajoma i owszem poniosla koszty i to wcale nie takie male, choc dokladnej kwoty nie pamietam, wiec nie chce sklamac... Kilka setek w kazdym razie. W przeliczeniu chyba wychodzilo 5 funtow za godzine...
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

śr lis 18, 2009 10:10 pm

W związku z powyższymi uwagami pozwoliłem sobie poprosić o komentarz Bfluent. A oto ich stanowisko:
Bfluent pisze:W szkole jezyka angielskiego Bfluent staramy sie zapeniac wysokiej jakosci serwis za odpowiednia cene. Studenci sa uczeni przez wykwalifikowanych nauczycieli z wieloletnim stazem, ktorych doswiadczenie srednio wynosi 8 lat.



Przez „wykwalifikowanych” rozumiemy nauczycieli z kwalifikacjami, ktore rozpoznawane sa przez brytyjski urzad. Przyznaje je Trinity College, TESOL lub Uniwersytet Cambridge, CELTA. Sa to praktyczne nauczycielskie kwalifikacje, pozwalajace na przekazanie uczniom wiedzy w praktyce i teorii. Kursy te oferuja nauczycielom darmowe lekcje z uczniami. Oznacza to, ze beda oni mieli stosowna praktyke i doswiadczenie w nauczaniu studentow, takie samo, jakie musza zdobywac od poczatku swojej nauczycielskiej pracy. Wiekszosc naszych nauczycieli posiada rowniez dodatkowe kwalifikacje, dyplomy, PGCEs, ESOL, przy czym maja oni oczywiscie ukonczony uniwersytet.



Kiedy potencjalni uczniowie przychodza do naszego biura rozmawia z nimi doswiadczony i wykwalifikowany nauczyciel, ktory zwraca uwage na poziom mowienia, sluchania, czytania, pisania i uzycia gramatyki. Jest to darmowe i zajmuje okolo 45 minut.



Po wypelnieniu naszego „testu”, nauczyciel przedstawia rezultat i tlumaczy, ktory poziom jest odpowiedni dla danego ucznia. Jesli akurat prowadzimy taki poziom, wtedy osoba ta decyduje,czy chce zostac jednym ze studentow naszej szkoly. Jezeli nie mamy akurat klasy na danym poziomie, to zawsze o tym informujemy. Nigdy nie zapiszemy ucznia na poziom, ktory nie bedzie zgodny z jego umiejetnosciami. Prowadzimy klasy na wszystkich poziomach, jak rowniez staramy sie zapewnic kursy przygotowujace do egzaminow FCE, CAE i IELTS. Klasy tworzymy, jesli mamy wystarczajaca ilosc chetnych studentow. Zazwyczaj jest to 6 osob - minimalnie, chociaz czasem rozpoczynamy z mniejsza iloscia osob. Poziom „Proficiency” – biegly, to jeden z poziomow, na ktory nie zawsze mamy wystarczajaca ilosc zainteresowanych, na tyle wystarczajaca, by moc go organizowac w kazdym z naszych czterech semestrow w roku. Jesli nie prowadzimy akurat klasy na poziomie, ktorym zainteresowana jest dana osoba, informujemy, ze wszystkie dane zatrzymamy i w momencie, kiedy bedziemy miec wystarczajaco duzo studentow, poinformujemy telefonicznie, badz e-mailem o dacie i godzinie rozpoczecia sie kursu. Moze zdarzyc sie tak, ze grupa taka nie powstanie. Niemniej jednak, staramy sie prowadzic klasy na wszystkich poziomach w kazdym semestrze, wiec jesli to tylko mozliwe, niezwlocznie informujemy, ze zajecia sie odbywaja.



Jesli osoby decyduja sie na udzial w naszych zajeciach, wtedy lekcje odbywaja sie w klasach odpowiednio do tego przygotowanych, a nie w holach, kuchniach, ubikacjach, czy garazach.



Nasza szkola nie jest prowadzona przez typowych ludzi biznesu, ale przez nauczycieli, dlatego ogromnie licza sie dla nas rezultaty osiagniete przez uczniow. Wiekszosc naszych nauczycieli pracuje rowniez w innych placowkach zapewniajacych wyzsza edukacje w Southampton.



Oczywiscie, popelniamy bledy, bo jestesmy tylko ludzmi, ale mamy nadzieje, ze 99 % naszej pracy jest wlasciwa. Prosze przyjsc i przekonac sie samemu. Mamy wielu studentow, ktorzy zostaja z nami semestr za semestrem, przechodza oni na wyzsze poziomy. Przyjdz i przekonaj sie sam.


Pozdrawiamy,

Bfluent School
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
Celtka
Zaczyna Działać
Posty: 159
Rejestracja: wt lip 07, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Southampton

pt lis 20, 2009 11:55 am

Nie to, zebym byla typem pieniacza, ale nie moge sobie odmowic komentarza na ten komentarz.

To, ze wszyscy jestesmy ludzmi i popelniamy bledy to jak dla mnie najbardziej sensowna czesc tego komentarza. Dobrze, ze szkola stara sie zachowac jak najwyzsze standardy. Ale skoro popelnia bledy i nie zawsze je utrzymuje, to czy nie lepiej byloby sie do tego przyznac i wyjasnic sprawe niz pisac:
Bfluent pisze:
Jesli osoby decyduja sie na udzial w naszych zajeciach, wtedy lekcje odbywaja sie w klasach odpowiednio do tego przygotowanych, a nie w holach, kuchniach, ubikacjach, czy garazach.

Bfluent School
Z ciekawosci - a ktos mial w garazu albo w tzw. kiblu zajecia? :shock: Albo czy ktos to zasugerowal? Napisalam tylko, zgodnie z prawda, ze okazalo sie kilka razy, ze nauczyciel nie ma klucza do sali i zajecia odbyly sie na klatce schodowej. Moze i sala byla odpowiednio przygotowana, szkopul w tym, ze nie bylo mozna sie do niej dostac.

Gratuluje wykwalifikowanej kadry, bo to podstawa dobrej szkoly. Natomiast wszyscy chyba wiemy, ze sam kurs, chocby CELTA, z kazdego chetnego nauczyciela nie zrobi. Osobiscie mialam do czynienia z osobami po takowych kursach, ktore trzeba bylo albo solidnie doszkalac z praktycznych umiejetnosci prowadzenia zajec, albo doradzic zmiane zawodu jesli ktos zwyczajnie do zawodu lektora nie mial predyspozycji i zadne szkolenie nie bylo w stanie tego zmienic.

Jesli szkola chcialaby sie dowiedziec, ktorego lektora umiejetnosci prowadzenia zajec nie sa na odpowiednim, moim zdaniem, poziomie, moge przekazac te informacje - zeby wiedzieli z kim trzeba troche popracowac, zeby on z kolei mogl lepiej pracowac z uczniami.

A tak na marginesie - jesli szkola chce zachowac naprawde wysokie standardy, to powinna miec metodyka czuwajacego nad kadra.

To tyle wywodu ex-metodyka (zeby nie bylo watpliwosci - bynajmniej pracy w tym zawodzie nie szukam).

A dla rownowagi - znam tez osobe, ktora uczeszczala na kurs do tej samej szkoly i byla zadowolona. Wiec moze jak to zwykle bywa - najwiecej zalezy od prowadzacego zajecia. Natomiast na miejscu szkoly nie oburzalabym sie na slowa krytyki, bo chyba nie o to chodzi zeby sie oburzac, tylko zeby poprawic to, co jest do poprawienia - no i umiec przyznac sie do bledu, skoro zostal popelniony.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

pt lis 20, 2009 2:48 pm

Celtka, nie sądzę żeby w komentarzu szkoły był jakiś ukryty atak zatrutą strzałą między wersami w Twoim kierunku ;-)

Versusie, chciałbym zapytać czy próbowałeś kontaktować się ze szkołą aby wyjaśnić sytuację po tym jak nie otrzymałeś żadnej odpowiedzi po ustalonych 2 tygodniach?
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
Awatar użytkownika
Versus
Zasłużony W Boju
Posty: 254
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 9:55 am
Lokalizacja: Znienacka

pt lis 20, 2009 3:17 pm

machinogodzilla pisze: Versusie, chciałbym zapytać czy próbowałeś kontaktować się ze szkołą aby wyjaśnić sytuację po tym jak nie otrzymałeś żadnej odpowiedzi po ustalonych 2 tygodniach?
Cze-esc,

Nie, nie kontraktowalem sie- dla mnie sytuacja jest dosc jasna i wyjasnienia nie wymaga - grupa nie powstala, totez w tego wyniku nie istnieje, wiec kursu na PCE nie ma i tyle.
Moze od stycznia poszukam gdzies indziej, na pewno nie bedzie to City College, bo oni zawiedli i to na calej linii ponadjednokrotnie.
Nie wiem, moze gdzies w Eastleigh, a moze po prostu sprobuje sie sam do egzaminu przygotowac, tylko wtedy srednio z motywacja :)

Tylko ze, jesli widze, ze :
ESOL Skills For Life with Citizenship letter, Cambridge FCE/CAE/PCE, IELTS. Bfluent oferuje zróżnicowane godziny zajęć, wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, niskie ceny! Zajęcia na poziomach od początkującego do zaawansowanego
no to mnie palce zaswedzialy co w koniunkcj iz chwila wolnego czasu spowodowalo popelnilenie mojego posta.
Nie, nie oferuja poziomu PCE, i nie ma poziomu zaawansowanego - tyle.

Co nie zmienia faktu, ze dobrze, ze wysilili sie na feedback (ktory przekazales) co do feedback'u, to juz cos, powaznie.

Pozdrowka
Perfekcje tworza rzeczy male, lecz ona sama jest wielka.
Celtka
Zaczyna Działać
Posty: 159
Rejestracja: wt lip 07, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Southampton

sob lis 28, 2009 11:47 pm

[quote="machinogodzilla"]Celtka, nie sądzę żeby w komentarzu szkoły był jakiś ukryty atak zatrutą strzałą między wersami w Twoim kierunku ;-)
[quote]

Machinogodzilla, bynajmniej nie upatruje w wypowiedzi Bfluent zamachu na moja osobe. Uwazam tylko, ze skoro ich komentarz jest odpowiedzia na konktretne uwagi z naszej strony, to ironizowanie tychze uwag jest troche nie na miejscu.

Versus- mysle, ze kazdy szanujacy sie biznes w takiej sytuacji powinien sie wysilic na feedback (i nie powinno to byc 'cos', tylko chyba norma?). W koncu zglosilismy pewne uwagi co do szkoly na forum publicznym, ktorego zasieg wsrod tutejszej 'Polonii' jest dosc szeroki, a z tego co sie zorientowalam Polacy stanowia zdecydowana wiekszosc klienteli szkoly...

Ponadto zainteresowanych informuje, ze szkola przeniosla sie do nowej siedziby (kolejna znajoma poszla na kurs, stad wiem), wiec chyba wiecej problemow z kluczami i dostepem do sal miec nie bedzie :D A reszta w rekach tych, co tam niosa ten kaganek oswiaty...
RTLop
Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: pn sie 23, 2021 4:48 pm

wt lis 02, 2021 9:05 pm

Mocnym miesiącem był listopad i pokazuje to chociażby brak nowych mistrzów z IW/AEW, gdzie też osiągnięcia były nie byle jakie osobiście mimo wszystko głos oddaję na pożegnanie Undertakera, bo to kaliber wydarzenia rzadko spotykanego i zapisującego się na kartach historii tego gówna. #ThankYouAndrzej
ODPOWIEDZ