Biuletyn EU Welcome - sierpień 2009

Wiadomości od Dave'a Adcock'a ...czyli co sie dzieje w Soton

Moderator: machinogodzilla

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

wt sie 18, 2009 2:11 am

.

Witajcie!


Nastąpiło wiele zmian w EU Welcome. Poniżej mamy dla Was garść najświeższych wiadomości.


Anna Marcickiewicz opuszcza EU Welcome w najbliższy piątek. Anna pracowała z nami przez dwa i pół roku, a zanim została zatrudniona na pół etatu, także jako wolontariusz. Nie zaszlibyśmy tak daleko bez jej pomocy. Anna będzie wciąż nas odwiedzać i kontynuować ponownie jako wolontariusz. Dziękujemy Aniu!


W związku z powyższym dołącza do nas nowa osoba. Aneta Sochan zacznie pracę z nami od 1 września. Aneta ma wiele doświadczenia w pomaganiu i wspieraniu ludzi, tak więc czekamy na nią z niecierpliwością. Będzie ona dostępna pod telefonem EU Welcome 07928 362 088 a jej adres email to aneta_euwelcome@yahoo.co.uk.


Rozpoczynamy drugi już comiesięczny Wieczór Porad. Odbywać się on będzie w Polskim Klubie na Portswood. Szczegóły poniżej. W związku z tym będziemy potrzebować pomocy! Jeśli jesteś w stanie poświęcić nam trochę czasu daj nam znać. Potrzebujemy przyjaznej osoby z dobrym angielskim! (P.S. z pewnością będzie to dobrze wyglądać na Twoim CV :-) ).


Let's Talk About... czyli nasze Pogaduchy w Kawiarence przeprowadzają się. The Itchen Gallery została zamknięta, natomiast otrzymaliśmy propozycję miejsca w Polskim Klubie. Oczywiście osoby spoza Polski nadal będą mile widziane! Więcej poniżej.


Od jakiegoś czasu drukujemy broszury na temat szkół oraz jak kupić dom. Wkrótce pojawią się kolejne: na temat pracy i praw pracowników, usługach dla dzieci poniżej piątego roku życia, wynajmu mieszkań oraz całkiem nowy przewodnik przetrwania w Southampton. Poszukujemy sponsora, który pokryje część kosztów druku tych ulotek. Jeśli możesz pomóc, skontaktuj się z nami.


Urząd Miasta poprosił nas o pomoc bezdomnym Polakom, którzy mieszkają w parkach i na ulicach miasta. Nie prowadzą oni szczęśliwego życia i nie poprawiają obrazu emigracji z UE. Mamy nadzieję, że razem z organizacją charytatywną Barka (http://www.barka.org.pl) będziemy w stanie im pomóc.W skrócie
 • Zmiany, zmiany, zmiany...

  Kalendarium:

  Broszury EU Welcome
  Pomagamy bezdomnym
  Wieczór Porad
  Let's Talk About w Polskim Klubie

  Informacje:

  Porady finansowe
  Spotkania rodzin z dziećmi
  Spotkanie z BBC
  Usługi transportowe
  Bankowe konta biznesowe
  Problem z alkoholem?
  Tłumaczenia przysięgłe i zwykłe
  Konsultacje prawne
  Polska opiekunka
  Biurko szuka domu
  Nowa strona parafii
  Polskie audycje w radiu
  Ćwicz swój angielski (5 ofert)


Kalendarium4 września (piątek) - Nasz następny Wieczór Porad (Advice Evening) odbędzie się 4 września w godzinach od 18:00 do 20:00. Zapraszamy do George Williams House, budynek YMCA (Cranbury Place, SO14 0LG, w pobliżu Inner Avenue i London Road), gdzie:
- oferujemy porady na temat zasiłków, pracy i kwestii mieszkaniowych;
- pomagamy rozwiązać praktyczne problemy, informujemy o szkołach, kierowaniu pojazdami, zdrowiu itp.;
- informujemy o miejscach, gdzie można nauczyć się języka angielskiego;
- doradzamy przy zwrotach podatku, opracowaniu biznesplanu i pisaniu CV;
- pomagamy wypełnić formularze;
- z pomocą Polish* Psychologists' Club jesteśmy też w stanie dyskretnie porozmawiać o problemach osobistych lub rodzinnych, stresie itp. ale nie mamy nic przeciwko jeśli wpadniesz tak po prostu powiedzieć dzień dobry!

Pozostałe daty spotkań to: 2 października, 6 listopada i 4 grudnia.


10 września (czwartek) - Let's talk about... (Polish Club, 507 Portswood Road, SO17 2TH). Przyjdź, porozmawiaj, poznaj nowych ludzi, dowiedz się nowych rzeczy o brytyjskiej kulturze i spotkaj ciekawych gości. Spotykamy się o godzinie 19:15. Kolejne daty to: 8 października, 12 listopada i 10 grudnia.


23 września (środa) - nowy Wieczór Porad, zapraszamy pomiędzy 19:15 a 21:00 do Polish Club, 507 Portswood Road, SO17 2TH. Pomożemy wypełnić formularze, poradzimy w sprawie zasiłku itp. itd. Kolejne spotkania: 21 października, 18 listopada i 16 grudnia. Potrzebujemy wolontariusza! Prosimy o kontakt z Dave'em.


25 sierpnia (wtorek) - Target Accounting wraz z Lloyds/TSB Bank organizują w swoim biurze (488 Portswood Rd, SO17 3SP) comiesięczne wieczory otwartych drzwi. Można otworzyć konto, uzyskać porady oraz dowiedzieć się więcej o podatkach i finansach. Dostępni są polscy tłumacze. Kolejne spotkanie odbędzie się we wtorek 25 sierpnia o godzinie 19:00. Po więcej informacji prosimy o kontakt z Pawłem pod numerem 02380 555940 lub drogą mailową pawel@tragetaccounting.co.uk.


każdy wtorek - Spotkania rodzin z dziećmi w kościele St Boniface Church (Shirley High Street) odbywają się każdego wtorkowego poranka. Jeśli posiadasz dzieci poniżej piątego roku życia przyjdź na te wspaniałe spotkania, jeśli nie, daj znać znajomym. Zabawy zaczynają się o godzinie 10:00 i są prowadzone dla wszystkich rodzin z Europy Środkowej i Wschodniej.


* Jesteśmy w stanie zapewnić tłumaczenie na język polski na wszystkich naszych spotkaniach, ale będziemy też próbować organizować tłumaczenia na inne języki, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. W takim przypadku skontaktuj się z nami.InformacjeZaproszenie od BBC. Czy oglądasz programy na kanałach BBC takie jak EastEnders, Top Gear, News, Robin Hood, Panorama, Casualty, Songs of Praise, Total Wipeout i wiele innych? Chcielibyśmy usłyszeć Twoje zdanie na temat tych programów lub samego BBC. Zapraszamy do Polskiego Klubu (507 Portswood Road, Southampton) w poniedziałek 7 września o godzinie 18:45 (kończymy około 20:30). Na miejscu będą drobne przekąski.

W przypadku chęci wzięcia udziału w spotkaniu prosimy o kontakt z frances.bryant@bbc.co.uk lub telefonicznie 023 80374285. Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim, ale będą też dostępni tłumacze jeśli zajdzie taka potrzeba.Firma ThomasMann ltd. proponuje Państwu przejazdy z Southampton na wszystkie lotniska w UK. Organizujemy rownież wyjazdy plenerowe do innych miejsc jak: Winchester, Bath, Salisbury, Eden Project w Kornwalii oraz każdego innego miejsca wybranego przez Państwa. Gwarantujemy komfortową podróż, nowym siedmioosobowym samochodem marki Hyundai i800 za bardzo konkurencyjne ceny. Proszę odwiedzić naszą stronę internetową http://www.thomasmann.co.uk, lub kontaktować się z nami telefonicznie 07852 92 52 80 (Tomasz Michalczuk).


Otwierasz interes? Potrzebujesz konta w banku? HSBC na High Street (Southampton) oferują świetne produkty z 18-miesięczną promocją na bezpłatne usługi bankowe dla wszystkich nowych kont biznesowych. Skontaktujcie się z nami, a będziemy mogli zorganizować dla Was interview.


Czy alkohol kosztuje Cię więcej niż tylko pieniądze? Czy myślisz że masz problem z alkoholem? Dzwoń 07889 840 772.


Tłumaczenia przysięgłe, certyfikowane, zwykłe i specjalistyczne dla osób prywatnych oraz firm bez pośredników. Korepetycje z j. angielskiego i polskiego dla dzieci i dorosłych. Ceny do uzgodnienia. Promocja dla pierwszych 20 klientów. Beata: tel. 0208 4264515, kom. 07796 127767, e-mail: ti.phoenix@yahoo.com.


Tłumaczenia przysięgłe - dyplomy, akty, niekaralność i inne dokumenty. Krótkie terminy. Kontakt: Jola - 07856 852 681, e-mail: joanmarmag@yahoo.com.


Kancelaria Prawna Eric Robinson Solicitors mieszcząca się przy 1-4 Cumberland Place, Queens Keep, SO15 2YB, oferuje pierwszą nieodpłatną konsultację w sprawach rodzinnych tj. separacja, rozwód, alimenty, rozdział majątkowy, władza rodzicielska itp. Na wizytę można umówić się za pośrednictwem polskiej asystentki Ewy McGoagle w każdy poniedziałek i środę w godzinach od 9:00 do 14:00. Tel. 023 8022 6891. Zapraszamy.


Polska zarejestrowana opiekunka Bajka. Tel. 02380 584 594, 07915 669 685, email: bajka.pol.opiekunka@op.pl


Oddam biurko pod komputer. Biurko można zobaczyć w katalogu Argos, strona 745, numer 9. Wymagany własny transport. Numer kontaktowy 07727 116 754. Ania


Masz problemy z alkoholem? Chciałbyś z kimś porozmawiać po Polsku? Zadzwoń 07889 840 772.


Zapraszamy na wspaniałą stronę [ Polskiej Parafii Katolickiej ].


Kolejne polskie audycje w radiu Unity 101. The Music Show będzie można usłyszeć 20 wrzesnia w godzinach 18:00-20:00.Ćwicz swój angielskia) Bfluent School of English oferuje wysokiej jakości kursy języka angielskiego i bezpłatną ocenę umiejętności w mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu.

ESOL Skills For Life with Citizenship letter, Cambridge FCE/CAE/PCE, IELTS. Bfluent oferuje zróżnicowane godziny zajęć, wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, niskie ceny! Zajęcia na poziomach od początkującego do zaawansowanego odbywają się na Portswood i Shirley. Po więcej szczegółów prosimy dzwonić, Dominika 02380 678500, pisać info@bfluent.co.uk lub odwiedzić stronę http://www.bfluent.co.uk.b) Language Work oferują zajęcia już od £5 tygodniowo. W razie zainteresowania prosimy dzwonić lub wysłać sms na numer 07922 626024, czy też maila na adres info@languagework.co.uk.


c) Na bezpłatny kurs ESOL można zapisać się w Eastleigh College. Zajęcia odbywają się bądź w college'u bądź w różnych ośrodkach na terenie Southampton. Poproś o ocenę umiejętności już teraz. By zaaranżować zajęcia w Southampton dzwoń 07975 825091 w poniedziałek pomiędzy 13:00 i 16:00 lub czwartek pomiędzy 14:00 i 17:00 lub zajrzyj do CLEAR na Cranbury Place w poniedziałek w godzinach 13:00-15:00. Aby zapisać się na zajęcia w college'u dzwoń 02380 911000.


d) Barton Peveril College oferuje bezpłatną ocenę umiejętności oraz lekcje języka angielskiego w swojej siedzibie na Chestnut Avenue, Eastleigh. Niektóre zajęcia są za darmo, za inne trzeba płacić. O wszystkim jednak zostaniesz poinformowany podczas pierwszej sesji. Telefon 023 8036 7226, proszę pytać o Claire aby zapisać się na bezpłatną sesję.


e) Itchen College (11 College Place, Southampton, SO15 2FE) prowadzi następujące zajęcia ESOL:

Kod: Zaznacz cały

[Days]       [Times]   [Fee]       [Level of class]     [Tutor]
Monday & Wednesday 10.00-11.30 £150 for 15 weeks Entry Level 1 & 2    PP
Monday       18.00-21.00 £150 for 15 weeks Entry Level 1/2 & 3   PP, LM
Tuesday       10.00-13.00 £150 for 15 weeks Entry Level 2/3     HD
Tuesday       10.00-13.00 £150 for 15 weeks Entry Level 3 & Level 1 PP
Tuesday & Thursday 18.00-19.30 £150 for 15 weeks Entry Level 3 & Level 1 HD
Opłata egzaminacyjna jest wliczona w cenę kursu. Opłaty muszą być uiszczone podczas zapisów, potrzebny też będzie dokument potwierdzający obywatelstwo. W przypadku dostarczenia dowodu o pobieraniu zasiłków opłata wyniesie £40.00. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod numer 023 8043 5636. Zapisy odbędą się w poniedziałek 7 i wtorek 8 września w godzinach 10:00-18:00.[/color]Dave Adcock
Project Manager EU Welcome
07786 392886

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę EU Welcome.


Uwaga! Wszystkie ogłoszenia znajdujące się w tym biuletynie są zamieszczane bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że polecamy ogłaszające się firmy i osoby osobiście. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń.
Ostatnio zmieniony sob maja 22, 2010 9:39 pm przez machinogodzilla, łącznie zmieniany 6 razy.
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

wt sie 18, 2009 8:46 am

machinogodzilla...nie 'Marcinkiewicz', tylko MARCICKIEWICZ :-)

pozdr

A
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

wt sie 18, 2009 12:19 pm

Kolejna audycja 'Dobry Wieczor Southampton, w Unity 101.1FM odbedzie sie 20 wrzesnia. Poprzednia byla w miniona niedziele (17 sieprnia)
A
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

wt sie 18, 2009 6:13 pm

Apolodżys, drukarski chochlik ;-) Ale Marcinkiewicz też ładne :D

pozdrawiam,
machinogadzina
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

wt sie 18, 2009 11:06 pm

Aneczka gratuluję nowej pracy. :) Uniwersytet to świetne miejsce.
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

wt sie 18, 2009 11:44 pm

Dzieki Ewelina:-)
Pozdrowienia!
A
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

śr sie 19, 2009 7:55 pm

A czy można spytać co to za zajęcie Pani Aniu?
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

sob sie 22, 2009 1:48 am

Aneczka, z tego co artykuły z Kuriera mówią w pomocy studentowi idzie. :)

a co do tematu:
c) Na bezpłatny kurs ESOL można zapisać się w Eastleigh College. Zajęcia odbywają się bądź w college'u bądź w różnych ośrodkach na terenie Southampton. Poproś o ocenę umiejętności już teraz. By zaaranżować zajęcia w Southampton dzwoń 07975 825091 w poniedziałek pomiędzy 13:00 i 16:00 lub czwartek pomiędzy 14:00 i 17:00 lub zajrzyj do CLEAR na Cranbury Place w poniedziałek w godzinach 13:00-15:00. Aby zapisać się na zajęcia w college'u dzwoń 02380 911000.
Nikt tam nie odbiera telefonu jak pani z recepcji przekierowuje. A jak się zostawi wiadomość to mówią, że w ciągu 2 dni oddzwonią.
Jakiś mail można dostać od nich ??
Aneczka jak jeszcze nie odeszłaś to heeelllp. :)
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

sob sie 22, 2009 1:14 pm

Jest tylko kontakt do CLEAR na ich stronie:
http://www.clearproject.org.uk/uk/List/ContactUs

Albo mozna napisac do Eastleigh College:
http://www.eastleigh.ac.uk/contact.asp
(goplaces@eastleigh.ac.uk)

Pozdr!
A
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
ODPOWIEDZ