Dlaczego nie lubie Anglii ew. anglikow

Czyli nasze pogaduchy o wszystkim i o niczym .. :)
Aanek
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: śr lut 04, 2009 8:48 pm

czw kwie 30, 2009 7:50 pm

Ja nie wiem czy mi sie cos nie podoba...
Jakbym tak miala wymienic np 3 rzeczy to chyba mialabym problem.
Sprobujmy...
1. Jedzenie - Ewela zaskoczylas mnie totalnie z lubieniem ich zarcia!
2. Ten cholerny paracetamol na wszystko!
3. Ogranicznie kazdej sfery zycia przepisami Health&Safety.
I bron boze nie dlatego, ze czuje sie tu jak w domu.
Po prostu sie przyzwyczailam do wszelkich angielskich ewenementow i nie robia juz na mnie wrazenia.
Mam ciagle powiedzonka, ze cos jest np zrobione "po angielsku...", ale tak naprawde, odnosnikow tych rzeczy mozna z powodzeniem szukac w polskiej rzeczywistosci.
plonker

pn maja 16, 2011 4:47 pm

ja nie rozumiem jak mozna ciagle narzekac na anglikow ,jak sie nie podoba komus tak bardzo tutaj ,to jechac gdzies indziej,po co siedziec tu i sie meczyc,ja widze ze wsrod polakow panuje jedna zasada jak tu drugiego polaka wykorzystac,popatrzcie jak placa polki za opieke nad dziecmi,na godzine 2,5-3 funtow przeciez to jest smieszne i one uwazaja ze to jest duzo.i jesli maja dwoje dzieci to tez te same pieniadze,albo ze sprzedaza rzeczy uzywanych polak to by chcial najlepiej za darmo,polacy narzekaja na angielskie dziewczyny ze maja dzieci i na benefitach siedza,ale to jest ich kraj i maja prawo ,a jak polki robia to samo to jest dobrze,niedawno na shirley slyszalam rozmowe dwoch dziewuszek,mialy po dziecku kazda i jedna mowi "robie se nastepne na co bede czekac dostane wiecej benefitow".jak myslicie czy jest fair tak podsumowywac anglikow a na nas nie patrzec w ten sam sposob?!?
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

wt sie 30, 2011 1:07 pm

Nie lubie za balagan jaki robia w mojej pracy, sa obrzydliwe (mam na mysli angielki jako ze mamy tylko jednego rodzynka). Co z tego ze pachnie armanim jak paznokcie czrne,a z wlosow olej kapie. Jedza co popadnie i jak popadnie, naplujesz a one i tak zjedza feee.
Semper fidelis
creative

wt gru 20, 2011 12:10 pm

plonker pisze:ja nie rozumiem jak mozna ciagle narzekac na anglikow ,jak sie nie podoba komus tak bardzo tutaj ,to jechac gdzies indziej,po co siedziec tu i sie meczyc,ja widze ze wsrod polakow panuje jedna zasada jak tu drugiego polaka wykorzystac,popatrzcie jak placa polki za opieke nad dziecmi,na godzine 2,5-3 funtow przeciez to jest smieszne i one uwazaja ze to jest duzo.i jesli maja dwoje dzieci to tez te same pieniadze,albo ze sprzedaza rzeczy uzywanych polak to by chcial najlepiej za darmo,polacy narzekaja na angielskie dziewczyny ze maja dzieci i na benefitach siedza,ale to jest ich kraj i maja prawo ,a jak polki robia to samo to jest dobrze,niedawno na shirley slyszalam rozmowe dwoch dziewuszek,mialy po dziecku kazda i jedna mowi "robie se nastepne na co bede czekac dostane wiecej benefitow".jak myslicie czy jest fair tak podsumowywac anglikow a na nas nie patrzec w ten sam sposob?!?
Zgadzam się w 100% siedzicie i tylko narzekacie, skoro wam nie odpowiada to wracajcie do kraju. Polacy tylko oszukują tutaj, myślą jak się nachapać. Polak to najbardziej wykorzystuje Polaka,chociażby na wynajmach pokoi,mieszkań. Biorą depozyty przekraczające koszty wynajmu, i nawet nie patrzą jak ludzie mieszkają w jakich warunkach.
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

wt gru 20, 2011 1:21 pm

creative pisze:
plonker pisze:ja nie rozumiem jak mozna ciagle narzekac na anglikow ,jak sie nie podoba komus tak bardzo tutaj ,to jechac gdzies indziej,po co siedziec tu i sie meczyc,ja widze ze wsrod polakow panuje jedna zasada jak tu drugiego polaka wykorzystac,popatrzcie jak placa polki za opieke nad dziecmi,na godzine 2,5-3 funtow przeciez to jest smieszne i one uwazaja ze to jest duzo.i jesli maja dwoje dzieci to tez te same pieniadze,albo ze sprzedaza rzeczy uzywanych polak to by chcial najlepiej za darmo,polacy narzekaja na angielskie dziewczyny ze maja dzieci i na benefitach siedza,ale to jest ich kraj i maja prawo ,a jak polki robia to samo to jest dobrze,niedawno na shirley slyszalam rozmowe dwoch dziewuszek,mialy po dziecku kazda i jedna mowi "robie se nastepne na co bede czekac dostane wiecej benefitow".jak myslicie czy jest fair tak podsumowywac anglikow a na nas nie patrzec w ten sam sposob?!?
Zgadzam się w 100% siedzicie i tylko narzekacie, skoro wam nie odpowiada to wracajcie do kraju. Polacy tylko oszukują tutaj, myślą jak się nachapać. Polak to najbardziej wykorzystuje Polaka,chociażby na wynajmach pokoi,mieszkań. Biorą depozyty przekraczające koszty wynajmu, i nawet nie patrzą jak ludzie mieszkają w jakich warunkach.

Generalnie podzielam twoją opinię, lecz przykład który podałeś nie jest najlepszy, ponieważ jesli chcesz wynając mieszkanie/dom legalnie, przez agencje lub od prywatnego landlorda też musisz zapłacic depozyt i jest to minimum miesięczny koszt czynszu, albo 1,5 x miesięczny koszt czynszu więc jest to raczej normalna praktyka! A co do stanu mieszkania to cóż, po to się ogląda mieszkanie/dom przed wynajmem aby takich rozczarowań nie było. Nikt nikogo nie zmusza do wynajmu czegoś co nam się nie podoba prawda?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ksg1946
Zasłużony W Boju
Posty: 241
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 12:12 am
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie
Kontakt:

sob maja 26, 2012 5:52 pm

creative pisze:
plonker pisze:ja nie rozumiem jak mozna ciagle narzekac na anglikow ,jak sie nie podoba komus tak bardzo tutaj ,to jechac gdzies indziej,po co siedziec tu i sie meczyc,ja widze ze wsrod polakow panuje jedna zasada jak tu drugiego polaka wykorzystac,popatrzcie jak placa polki za opieke nad dziecmi,na godzine 2,5-3 funtow przeciez to jest smieszne i one uwazaja ze to jest duzo.i jesli maja dwoje dzieci to tez te same pieniadze,albo ze sprzedaza rzeczy uzywanych polak to by chcial najlepiej za darmo,polacy narzekaja na angielskie dziewczyny ze maja dzieci i na benefitach siedza,ale to jest ich kraj i maja prawo ,a jak polki robia to samo to jest dobrze,niedawno na shirley slyszalam rozmowe dwoch dziewuszek,mialy po dziecku kazda i jedna mowi "robie se nastepne na co bede czekac dostane wiecej benefitow".jak myslicie czy jest fair tak podsumowywac anglikow a na nas nie patrzec w ten sam sposob?!?
Zgadzam się w 100% siedzicie i tylko narzekacie, skoro wam nie odpowiada to wracajcie do kraju. Polacy tylko oszukują tutaj, myślą jak się nachapać. Polak to najbardziej wykorzystuje Polaka,chociażby na wynajmach pokoi,mieszkań. Biorą depozyty przekraczające koszty wynajmu, i nawet nie patrzą jak ludzie mieszkają w jakich warunkach.

100% poparcia. Zainteresujcie sie co Polacy robia rodakom a nie wymieniacie tu ze angol be itp. Typowa polska mentalnosc. Nikt tu na sile nie trzyma. Nie podoba sie komus ich styl zycia i nie moze na to patrzec to wyjazd stad lub tez niech wstrzyma sie od krytyki
danio
Gość
Posty: 18
Rejestracja: czw gru 26, 2013 6:41 pm

wt maja 06, 2014 5:40 pm

A moim zdaniem czy to Polak czy to Anglik ma swoje za uszami, my tez mamy swoje wady. Polak potrafi bardziej zaszkodzic rodakowi niż nie jestem obcokrajowiec, więc sadze ze nie jest tak zle. Owszem jedzenie Angielskie nie jest najlepsze zwłaszcza piklowane jajka w słoikach obrzydliwość, no ale jak wiadomo każda kuchnia jest inna. Ja jestem zadowolony z pobytu w Anglii, lecz kilka rzeczy bym zmienił Np: Angielska Medycyna stoi na niskim poziomie niestety, i w sumie tylko tyle mam do powiedzenia oficjalnie...
miter
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 08, 2015 7:04 pm

pn cze 08, 2015 7:08 pm

Ja bardzo lubię Anglię. Jedyny minus do dosyć kapryśna pogoda :). Natomiast Anglików darzę już mniejszą sympatią. Według mnie są bardziej zapatrzeni w siebie niż Polacy.
Zobacz co obejmuje refundacja in vitro
ODPOWIEDZ