Odszkodowanie za pobicie itp

Wszystko o naszym zdrowiu i NHS w UK
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

czw mar 05, 2009 10:38 pm

Jeśli wzięliśmy udział w przestępstwie i byliśmy w nim ofiarami należy nam się odszkodowanie od brytyjskiego rządu.

Przydatne linki:

http://www.cica.gov.uk/ - We are a government organisation that can pay money (compensation) to people who have been physically or mentally injured because they were the innocent victim of a violent crime.

http://www.victimsupport.org.uk/ - Victim Support is the independent charity which helps people cope with the effects of crime. We provide free and confidential support and information to help you deal with your experience.
CICA - odszkodowania za pobicie w UK
Opublikowano July 17, 2008, godz. 13:38 przez admin

Na czym polega działalność Criminal Injuries Compensation Authority?
Funkcją CICA (Criminal Injuries Compensation Authority) jest przyznawanie odszkodowań osobom, które odniosły obrażenia, zarówno psychiczne, jak i fizyczne w wyniku aktu przemocy. Obrażenie musi nastąpić na terenie Wielkiej Brytanii oraz być wystarczająco poważne by spełniało warunki tzw. minimalnej taryfy odszkodowania (minimal tariff award).

W sytuacji, gdy nastąpiła śmierć osoby poszkodowanej bezpośrednio w wyniku doznanych obrażeń, krewni oraz osoby bedące pod jej opieką mają prawo żądać odszkodowania.

Kto moze ubiegac sie o odszkodowanie w ramach CICA?
O odszkodowanie może sie ubiegać ofiara aktu przemocy, który nastąpił na terenie Wielkiej Brytanii. Termin przedawnienia wynosi 2 lata, zatem istotne jest żeby aplikację złożyć w ciągu 2 lat od daty zaistnienia incydentu. Nie jest wykluczone, że aplikacje złożone po upływie tego terminu nadal będą brane pod uwagę, jeżeli jest to usprawiedliwione w danej sytuacji. Osoba poszkodowana powinna jak najszybciej, osobiście poinformować policję o zaistniałym zdarzeniu, chyba że jest to niemożliwe z powodu obrażeń jakie odniosła. Aplikacja osoby poszkodowanej może zostać odrzucona ze względu na jej zachowanie przed lub w czasie wypadku, fakt bycia notowanym oraz brak współpracy z policją.


Za co można otrzymać odszkodowanie?
Ofiara aktu przemocy może dochodzić trzech rodzajów odszkodowań. Po pierwsze, przysługiwać jej będzie odszkodowanie za doznane obrażenia, zarówno fizyczne jak i psychiczne. Po drugie, zwrot utraty zarobków. Można dochodzić tego typu odszkodowania tylko wtedy, gdy osoba poszkodowana utraciła zarobki przez okres dluższy niż 28 tygodni. Po trzecie, odszkodowanie za tzw. specjalne wydatki. Do tej grupy należą między innymi takie wydatki jak koszty podróży, koszty opieki zdrowotnej itp.

W jakiej wysokości odszkodowania można się spodziwać?
Wysokość odszkodowania zależna jest od stopnia uszczerbku na zdrowiu. Specjalnie opracowana taryfa obejmuje 25 poziomów odszkodowania. Najnizsze z nich wynosi 1,000 funtów, natomiast najwyższe 250,000 funtów. Do przyznanej sumy dolicza sie odszkodowanie za utrate zarobków i odszkodowanie za wydatki specjalne, jeżeli osoba poszkodowana kwalifikuje sie do takiego odszkodowania. Wysokość tego typu odszkodowania nie przekracza 250,000 funtów. Zatem najwyższa wartość odszkodowania przyznawana w ramach CICA wynosi 500,000 funtów.

Jak długi jest czas oczekiwania na odszkodowanie?
Czas oczekiwania na odszkodowanie różni sie w zależności od stopnia skomplikowania sprawy. Pracownicy CICA staraja sie podjąć decyzję w ciągu 12 miesiecy od otrzymania aplikacji. W sprawach, gdzie ustalenie wysokości należnego odszkodowania jest utrudnione z uwagi na toczącą się rozprawę sądową bądź gdy w rachubę wchodzi utrata zarobków w przyszłości i przyszłe koszty opieki zdrowotnej, wówczas czas oczekiwania na odszkodowanie znacznie się wydłuży. W takich sytuacjach w ciagu 12 miesiecy podjęta będzie jedynie decyzja co do zasadnosci odszkodowania, natomiast decyzja co do jego ewentualnej wysokości zapadnie dopiero po zgromadzeniu wszelkich niezbędnych informacji. W takich sytuacjach mozliwe jest wypłacenie części odszkodowania do czasu podjecia ostatecznej decyzji.

Kto zajmuje się przyznawaniem odszkodowań w ramach Criminal Injuries Claim Authority?
Rozpoznawaniem poszczególnych aplikacji zajmują sie urzędnicy tzw. Criminal Authority. Istnieje możliwość odwołania sie od ich decyzji. W takim przypadku należy skierować się do urzędników wyższego szczebla tzw. adjudicators.

Gdzie można znaleźć szczegółowe informacje na temet procedury składania wniosków i do kogo można zwrócić się o pomoc?
Szczegółowe informacje, jak również aplikacje do wypełnienia można znaleźć na stronie internetowej www.cica.gov.uk. Pomocy w wypełnieniu aplikacji należy szukać w angielskich kancelariach prawnych oraz firmach specjalizujacych sie w roszczeniach z tytulu szkód osobistych.
zrodlo : http://www.angliaodszkodowanie.pl/
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
NaDi@30
Zawodowiec
Posty: 1128
Rejestracja: wt lip 24, 2007 8:35 pm
Lokalizacja: So`ton

sob mar 14, 2009 5:27 pm

potwierdzam .Moj slubny byl kiedys ofiara napadu i wyplacono mu odszkodowanie.Nie bylo nawet trudno o te wnioski,gdyz wszystko nam dano na policji.pozdrawiam
[img]http://img.userbars.pl/23/4487.png[/img] [img]http://img.userbars.pl/32/6346.gif[/img]


Bóg mnie stworzył,diabeł opętał.Na zawsze będę
grzeszna i święta...

gg:2306643
ksenia88
Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: wt gru 27, 2016 9:24 am

wt kwie 16, 2019 9:37 am

Niestety sporo osób nadal nie wie jakie ma prawo w temacie odszkodowań. Dlatego mogę Wam zostawić namiary na ciekawy portal poradnikowy, gdzie można znaleźć sporo informacji o tym co nam się należy i kiedy - https://euroodszkodowania.pl/. Wiadomo, że wypadki się zdarzają, ale w pewnych sytuacjach odszkodowania również. Warto rzucić okiem w wolnej chwili.
RTLop
Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: pn sie 23, 2021 4:48 pm

czw lis 04, 2021 8:44 am

Czy z badania krwi można stwierdzić, że psiak ma wrzody na żołądku ? -
Z badań krwi ogólnych może wyjść stan zapalny a nie ma konkretnie gdzie. Żeby stwierdzić wrzody żołądka
trzeba zrobić endoskopię - która wykaże, gdzie są wrzody na żołądku czy dwunastnicy.
Wrzody żołądka mogą też ale nie muszą wystąpić po podawaniu niesterydowych leków przeciwzapalnych.
ODPOWIEDZ