Problemy z racji samochodu na PL tablicach - mial ktos ??

Posty związane z naszymi furami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

wt gru 11, 2007 7:56 am

Witam

Z uwagi iz poruszam sie w UK juz od kilku miesiecy samochodem zarejstrowanym w Polsce ciekawi mnie czy Wy a moze ktos wam znany mial problemy przez to ze uzywa samochodu z PL.

Szczesliwie nigdy mnie policja nie zatrzymala ale gdyby ....
1. czy kontrola jest normalna czy moze zaraz problem z ubezpieczeniem itp.
2. proszono Was o okazanie jakiegos dokumentu ktory udowodni jak dlugo samochod jest na terenie UK ?
2. a moze komus zniszczono samochod na parkingu - nie wszyscy nas lubia
3. i inne ciekawe historie.

pozdr

Adrian


P.S Info dla przeciwnikow uzywania "PL samochodow" - uzywam taki pojazd bo jest dla mnie tak lepiej i juz :) ... jak bedzie mi z tym zle to sobie zmienie na wersje UK :)
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

wt gru 11, 2007 2:02 pm

1 .Policjant jedynie sprawdzi Twoje dane personalne czy aby przypadkiem nie nabroiles juz wczesniej i jesli to tylko kontrola , mozesz zwolnic oddech :wink:
2 .Nie jestes zobligowany przez prawo do trzymania takiego dokumentu , to nie panstwo policyjne (choc z drugiej strony kamery sa doslownie wszedzie :roll: )
3 .Zniszczono nie raz czy dwa , polska rejestracja to atrybut ale raczej negatwyny :wink:
4. Historia juz o to zadba
Poczes
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 9:00 pm

pn maja 10, 2010 10:13 pm

Odgrzeje kotleta ;) niedlugo bede sie wybieral do Southampton bede jechal z dorobkiem, aby osiasc tam na stale i chcialbym sie dowiedziec, czy zmienilo sie cos w przepisach i podejsciu do aut na polskich blachach, mam zamiar wynajac dom i chcialbym wiedziec, czy musze miec jakies dodatkowe dokumenty (ubezpieczenie) niz to co jest wymagane w Polsce (wazny przeglad, ubezpieczenie, dowod rejestracyjny, prawo jazdy) dodam ze mam zamiar wrocic tym autem do polski przed uplywem 6 miesiecy i go sprzedac, ale bede nim w UK co najmniej 2 - 3 miesiece i nie chce zyc w niewiedzy.
Awatar użytkownika
komar
Nowicjusz
Posty: 91
Rejestracja: śr lut 10, 2010 8:25 pm
Lokalizacja: Basset

pn maja 10, 2010 10:38 pm

Poczes
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 9:00 pm

pn maja 10, 2010 10:49 pm

ten artykol nie wyjasnia wszystkich moich pytan :cry:
Awatar użytkownika
Virus
Bardzo odważny
Posty: 567
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Southampton, Townhill Park
Kontakt:

pn maja 10, 2010 10:53 pm

Poczes pisze:ten artykol nie wyjasnia wszystkich moich pytan :cry:
to zadzwoń do DVLA, napewno odpowiedzą na Twoje pytanie w 100% :D
Poczes
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 9:00 pm

pn maja 10, 2010 11:01 pm

chyba tak trzeba bedzie zrobic ;) dzieki za porade.....a czy dalej dewastuja auta z PL??
Awatar użytkownika
Virus
Bardzo odważny
Posty: 567
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Southampton, Townhill Park
Kontakt:

pn maja 10, 2010 11:04 pm

Poczes pisze:chyba tak trzeba bedzie zrobic ;) dzieki za porade.....a czy dalej dewastuja auta z PL??
oj tego niewiem, bo akurat nigdy niemiałem tu auta z PL, wiec lipa,ale.. pewnie ci co maja to może cóś tam wiedzą :lol: :lol:
Poczes
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 9:00 pm

pn maja 10, 2010 11:05 pm

no to mnie pocieszyles :P mam nadzieje ze nie bedzie zle.....albo znajde sobie dom z garazem :lol:
Awatar użytkownika
Virus
Bardzo odważny
Posty: 567
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Southampton, Townhill Park
Kontakt:

pn maja 10, 2010 11:09 pm

Poczes pisze:no to mnie pocieszyles :P mam nadzieje ze nie bedzie zle.....albo znajde sobie dom z garazem :lol:
nie no spokojnie , myśle że jak będziesz miał dobrych sąsiadów niebedzie żle, ale niesądze żeby były jakieś przykre spotkania :)
Awatar użytkownika
Versus
Zasłużony W Boju
Posty: 254
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 9:55 am
Lokalizacja: Znienacka

wt maja 11, 2010 8:31 pm

Poczes pisze:chyba tak trzeba bedzie zrobic ;) dzieki za porade.....a czy dalej dewastuja auta z PL??
Przez 3 lata snulem sie po UK autem na polskich blachach i zupelnie nic sie nie wydarzylo.
Nie wiem jak obecnie nastawienie do takowych, ale moglo sie troche zmienic, bo mniejszosc, ale jednak czesc Brytyjczykow mneij laskawym okiem patrza sie na imigrantow; ekonomiczna sytuacja to nie to co pare lat temu, nie bardzo czasami wiedza kogo by tu za to winic, polityka kamieniem nie siegna, a imigranci to latwy cel,bo wielu z nich ma prace a on nie.
Innymi slowy, 9999 luda przejdzie obojetnie obok Twojego auta, ale ten 1 na 10000 z duza domieszka chmielu we krwi w piatkowy wieczor moze stwierdzic, ze Twoje auto nie powinno miec szyb.
Wiec ryzyko moim zdaniem jest male. Ale jest.
Perfekcje tworza rzeczy male, lecz ona sama jest wielka.
Awatar użytkownika
komar
Nowicjusz
Posty: 91
Rejestracja: śr lut 10, 2010 8:25 pm
Lokalizacja: Basset

czw maja 13, 2010 10:47 am

zawsze sie znajdzie jakiś debil któremu coś sie nie spodoba, zdarzyło mi sie że ktoś motocykl mi przewracał, potem go wzieli i zostawili gdzieś w krzakach, a samochód co jakiś czas ktoś przerysuje dla zabawy, chociaż wszystkie sprzęty mają brytyjskie blachy. A z historii o samochodach na PL to dodam tak że jednemu kumplowi zabrali, a drugiemu nie chociaz obydwaj jeżdzili mniej więcej ten sam okres czasu, więc chyba nie ma reguły w tym temacie
ODPOWIEDZ