Polskie ubezpieczenie auta w UK.

Posty związane z naszymi furami
ODPOWIEDZ
misheq
Gość
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 3:58 pm

wt paź 04, 2011 9:49 pm

Witam.

Mam pytanie które nurtuje mnie od samego przyjazdu i chcę poznać waszą opinię. Jestem posiadaczem dobrego auta w PL. Przed wyjazdem do Soton chciałem je sprzedać. Nie udało się uzyskać odpowiedniej ceny więc marnieje obecnie u rodziców :/
Planuje sprowadzić niebawem samochód, a ubezpieczenie takiego auta w UK jest baaardzo drogie. Z tego co wiem można jeździć z Polską rejestracją i ubezpieczeniem przez 6 miesięcy. Podobnież jedynym sposobem na potwierdzenie (podczas kontroli), że auto jest krócej niż 6 miesięcy w UK, jest okazanie biletu z promu. Nasuwa się więc pytanie: "Co jeśli takim autem będę opuszczał UK powiedzmy 2-3 razy do roku i zawsze posiadał bilet z promu nie starszy niż 6 miesięcy" :mrgreen:
Ludzie często myślą jak zabić czas.. a to czas ich zabija..
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

śr paź 05, 2011 5:23 am

Ogolnie rzecz biorac to nie musisz wcale jechac do Francji zeby miec bilet ... mozesz sobie kupic, wydrukowac i wozic ze soba ... watpie ze sprawdza czy bilet byl wykozystany ... Kiedys slyszalem w TV ze maja montowac kamery w Dover ktore beda zczytywac nr tablic i ma to gdzies byc w bazie ...

Udowodnic Ci moga latwo ze jezdzisz dluzej niez 6 miesiecy ... sasiedzi .... zyczliwi koledzy z pracy ...

Mysle ze jak masz zamiar zostac dluzej w uk to kup cos tutaj bo szkoda byloby wywozic auto w pospiechu albo placic za parking policyjny ...
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

śr paź 05, 2011 9:38 am

Generalnie jest tak jak piszesz, ale odpowiedz sobie sam na pytanie czy warto cały czas kombinowac? Uda ci się raz czy dwa a za trzecim stracisz na holowanie, parking policyjny, następnie na załatwienie ubezpieczenia lub lawetę do PL więc rachunek jest moim zdaniem bardzo prosty...kombinowanie się nie opłaca. Pozatym ostatnio jakoś widzę coraz mniej aut na polskich tablicach więc to też o czymś świadczy.
Pozdrawiam
misheq
Gość
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 3:58 pm

śr paź 05, 2011 6:27 pm

Dzięki za odpowiedzi. To tylko teoria. Narazie jestem na etapie kalkulowania co mi się bardziej opłaci ;)

Pozdrawiam
Ludzie często myślą jak zabić czas.. a to czas ich zabija..
Awatar użytkownika
globares
Bardzo odważny
Posty: 700
Rejestracja: wt lip 05, 2011 12:10 am
Lokalizacja: Gryfów Śląski
Kontakt:

ndz paź 16, 2011 3:54 pm

i co się opłaci :?:
Ciężko, ciężko żyć na świecie,
Kiedy płacze się i szlocha,
Jeszcze ciężej żyć bez kogoś,
Kogo się ogromnie kocha.
ODPOWIEDZ