Opony zimowe

Posty związane z naszymi furami
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

ndz paź 10, 2010 8:59 pm

Witam jesteem na etapie szukania oponek do auta - nie mialem miejsca zeby przywiesc z PL a zeby na nich ptzyjechac to chyba jeszcze za wczesnie - o ile wiem nie jest to latwa czynnosc: kupno opon zimowych w UK. Rozmiar 205/55/16 91/94T/V. Moze znacie kogos kto wozi takie rzeczy z PL lub jakis sklep. W najblizszych dniach objade pare miejscowek i dam znac co jak i za ile, jakies pomysly? Oczywiscie cena tez gra role:)

http://www.camskill.co.uk/products.php?plid=m11b0s629p0
http://koszykopon.pl/blog/index.php/opo ... r16-h.html
[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

pn paź 11, 2010 7:17 pm

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

pn paź 11, 2010 10:07 pm

co mi po jakiejs oponie Cooper czy Marshall obczaj allegro co moglbym miec w tych cenach http://moto.allegro.pl/listing.php/show ... 7&order=bd
tylko nie mam jak przywiesc
[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

wt paź 12, 2010 6:44 pm

Heh widzę że sie nie rozumiemy... ja próbuje ci wytłumaczyc ze tu w UK tez kupisz takie same opony jak PL, a ty mi swoje że w PL i tak są lepsze (bo tańsze) i masz rację! ale po jaką cholerę mam jechac do polski po opony??! jaki w tym sens?! i jakie koszta?!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

śr paź 13, 2010 12:19 pm

dokladnie, opony zimowe sie sprawdza w uk juz w listopadzie, a kupno w pl swieta to niedobry pomysl jest, bo najpierw trzeba tam jakos dojechac, wiec nalezaloby sie zastanowic dwa razy. w UK komplet opon by mnie kosztowal z 400 funtow, natomiast ten sam komplet w pl to juz 1100-1200 i terz sie zaczynam zastanawiac czy nie lepiej sprowadzic rodzine do siebie.

PS dla tych co jada:

Obrazek
[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
Robsol

śr paź 13, 2010 4:47 pm

Musicie lepiej szukac. Ja trafilem (lokalny warsztacik)w tamtym roku oponki za 240f nowki i przejechalem na nich ponad 80tys. przez caly rok az sie skonczyly. Zanim dotego jeszcze doszlo to chcialem powiedziec ze spisywaly sie swietnie w kazdych waronkach.A zwlaszcza jak spadl snieg i jechalismy do pl na swieta wszyscy stali na M25 a my poboczem sobie smialo pociskali dalej z usmiechem na twarzy. :lol: :lol: :lol:

:!: :!: Pamietajcie kazda opona zimowa jest lepsza od wielosezonowej juz gdy temp.spada do +5 :!: :!:
Mobilki zycze udanych zakupow kapci do swoich furmanek.
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

czw paź 14, 2010 6:17 am

" wszyscy stali na M25 a my poboczem sobie smialo pociskali dalej z usmiechem na twarzy "


gratulacje pomyslu ..
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

czw paź 14, 2010 6:25 am

- opony jak juz kupisz to mozesz uzywac kilka sezonow
- mozesz je rowniez odsprzedac kiedys albo sam kupic uzywane

Ja kupilem rok temu 4x 15 za 80 funtow uzywane Firestone. Sprawdzily sie dobrze wiec i w tym roku je zaloze.

I zimowki to tylko znanych firm - opony chinskie moze tansze ale wiele im brakuje do prawdziwych zimowek.
Aha i jak uzwane to warto sprawdzic rok produkcji, producenta i bieznik oczywiscie.


fisherman
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

czw paź 14, 2010 10:31 am

Robsol pisze:.A zwlaszcza jak spadl snieg i jechalismy do pl na swieta wszyscy stali na M25 a my poboczem sobie smialo pociskali dalej z usmiechem na twarzy. :lol: :lol: :lol:

:!: :!: .
I z czego sie tu cieszyc, ze jest sie...no powiem leciutko, ignorantem?? No tak, ale przeciez inni stoja, ale tobie mozna poboczem, bo przeciez jestes uprzywilejowany. Gratuluje!
Bez pozdrowien - Zniesmaczona Bluebell :roll:

Aha, i jeszcze jedno, krotka modlitwa: Strzez mnie Boze od piratow i idiotow na drodze, bo oni gorsi od swinskiej grypy. Strzez mnie od tych, co poboczem na autostradzie z usmiechem jezdza i od takich, co "bus lane" tez. Amen
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

czw paź 14, 2010 11:15 am

"ROBSOL EXPRESS jest po to, aby zadbać o Twoją podróż!"



WIDAC WLASNIE JAK BEZPIECZNIE
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

czw paź 14, 2010 1:05 pm

Proponuje sie przeniesc w czasie do 2 february 2010:

http://news.bbc.co.uk/1/hi/7863374.stm
http://www.guardian.co.uk/uk/2009/feb/0 ... avel-chaos

sam jechalem tego wieczora 10 mil w 2,5h, oczywiscie zimowki niewiele by zmienily jesli bylbym jedyny na drodze z dobrymi oponami. Chodzi o to, ze lepiej nie wjechac nikkomu w tylek albo niedaj boze przejechac pieszego. Co do opon to zaraz pojade do serwisu na burgess po wycene. pozdr
[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
Robsol

czw paź 14, 2010 2:34 pm

bluebell pisze:
Robsol pisze:.A zwlaszcza jak spadl snieg i jechalismy do pl na swieta wszyscy stali na M25 a my poboczem sobie smialo pociskali dalej z usmiechem na twarzy. :lol: :lol: :lol:

:!: :!: .
I z czego sie tu cieszyc, ze jest sie...no powiem leciutko, ignorantem?? No tak, ale przeciez inni stoja, ale tobie mozna poboczem, bo przeciez jestes uprzywilejowany. Gratuluje!
Bez pozdrowien - Zniesmaczona Bluebell :roll:
Oj widze ze za malo szczegolow zapodalem!!!
Tam byla mala gorka (J5 M25)pod ktora nikt niebyl w stanie podjechac poniewaz niemieli odpowiednich opon zalozonych na czas!!!! Sorki ale czekanie do wiosny az snieg stopnieje mnie nie interesuje. Dlatego ja ignorant i cham wykozystalem ten fakt ze ja dalej moge jechac i pojechalem. I nie widze w tym nic zlego.
A wy byscie czekali na ratunek gdyby mogli byscie dalej jechac???
FISHERMAN pisze:"ROBSOL EXPRESS jest po to, aby zadbać o Twoją podróż!"



WIDAC WLASNIE JAK BEZPIECZNIE
No, niewiedzialem ze zakladanie opon zimowych jest ''NIEBEZPIECZNE'' bo chyba to miales na mysli ''pijac'' do mnie?
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

czw paź 14, 2010 3:20 pm

Robsol pisze:
bluebell pisze:
Robsol pisze:.A zwlaszcza jak spadl snieg i jechalismy do pl na swieta wszyscy stali na M25 a my poboczem sobie smialo pociskali dalej z usmiechem na twarzy. :lol: :lol: :lol:

:!: :!: .
I z czego sie tu cieszyc, ze jest sie...no powiem leciutko, ignorantem?? No tak, ale przeciez inni stoja, ale tobie mozna poboczem, bo przeciez jestes uprzywilejowany. Gratuluje!
Bez pozdrowien - Zniesmaczona Bluebell :roll:
Oj widze ze za malo szczegolow zapodalem!!!
Tam byla mala gorka (J5 M25)pod ktora nikt niebyl w stanie podjechac poniewaz niemieli odpowiednich opon zalozonych na czas!!!! Sorki ale czekanie do wiosny az snieg stopnieje mnie nie interesuje. Dlatego ja ignorant i cham wykozystalem ten fakt ze ja dalej moge jechac i pojechalem. I nie widze w tym nic zlego.
A wy byscie czekali na ratunek gdyby mogli byscie dalej jechac???
oj nie wiem, czy bym sie na ratunek doczekala, bo pas bezpieczenstwa bylby zapchany przez usmichnietych drogowych cwaniakow.
Sorry, moze jestem jakis dinozaur z wykopalisk, ale dla mnie jak jest napisane, czy ustalone, ze nie mozna, to sie tego trzymam! Ja wiem, ze Polak czesto ma fantazje ulanska i lubi z przeklenstwem na ustach zaprezentowac swoja wyzszosc nad innymi przyglupami na drodze, a pozniej przy wodeczce w towarzystwie zasmiewac sie do lez i opowiadac kacze opowiesci o tym, jaki ja bylem madry i sprytny...ja tego nie kupuje :(
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
Robsol

czw paź 14, 2010 4:41 pm

oj nie wiem, czy bym sie na ratunek doczekala, bo pas bezpieczenstwa bylby zapchany przez usmichnietych drogowych cwaniakow.
Sorry, moze jestem jakis dinozaur z wykopalisk, ale dla mnie jak jest napisane, czy ustalone, ze nie mozna, to sie tego trzymam! Ja wiem, ze Polak czesto ma fantazje ulanska i lubi z przeklenstwem na ustach zaprezentowac swoja wyzszosc nad innymi przyglupami na drodze, a pozniej przy wodeczce w towarzystwie zasmiewac sie do lez i opowiadac kacze opowiesci o tym, jaki ja bylem madry i sprytny...ja tego nie kupuje :(

Dlaczego????
Dolacz do naszego grona!!!
Opona zimowa humoru ci doda!!!




A tak na serio to kiedy panuja ciezkie warunki atmosferyczne nie powinno sie wyjezdzac i probowac dojechac do celu,jesli nie jest sie doswiadczonym kierowca i nie ma sie do odpowiednich waronkow przygotowanego auta.
Czego nastepstwem sa auta ustawione na srodku drogi gdzie kierowca po nieusilnych probach podjazdu pod niewielkie wzniesienie wysiada. Zamyka auto i idzie na piechote!!! Gdzie jego laczny dystans podrozy wyniusl bagatela 400m od domu.
Dlatego ja sie pytam ,,o co tu chodzi?''

Nie kupujesz tego??? Spoko i nie musisz.
Uwazasz mnie za usmiechnietego drogowego cwaniaczka ktory nalezy do 2%kierowcow posiadajacych opony zimowe ktorym zalezy na bezpieczenstwie??!!

A ty do ktorych kierowcow sie zaliczasz????

Zbiornik paliwa 65f
Kawa dla kierowcy i pasazerow 12.50f
4 opony zimowe 320f
Zazdrosc i zdziwienie innych kierowcow BEZCENNE
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

czw paź 14, 2010 4:46 pm

Robsol pisze:
oj nie wiem, czy bym sie na ratunek doczekala, bo pas bezpieczenstwa bylby zapchany przez usmichnietych drogowych cwaniakow.
Sorry, moze jestem jakis dinozaur z wykopalisk, ale dla mnie jak jest napisane, czy ustalone, ze nie mozna, to sie tego trzymam! Ja wiem, ze Polak czesto ma fantazje ulanska i lubi z przeklenstwem na ustach zaprezentowac swoja wyzszosc nad innymi przyglupami na drodze, a pozniej przy wodeczce w towarzystwie zasmiewac sie do lez i opowiadac kacze opowiesci o tym, jaki ja bylem madry i sprytny...ja tego nie kupuje :(

Dlaczego????
Dolacz do naszego grona!!!
Opona zimowa humoru ci doda!!!
A tak na serio to kiedy panuja ciezkie warunki atmosferyczne nie powinno sie wyjezdzac i probowac dojechac do celu,jesli nie jest sie doswiadczonym kierowca i nie ma sie do odpowiednich waronkow przygotowanego auta.
Czego nastepstwem sa auta ustawione na srodku drogi gdzie kierowca po nieusilnych probach podjazdu pod niewielkie wzniesienie wysiada. Zamyka auto i idzie na piechote!!! Gdzie jego laczny dystans podrozy wyniusl bagatela 400m od domu.
Dlatego ja sie pytam ,,o co tu chodzi?''

Nie kupujesz tego??? Spoko i nie musisz.
Uwazasz mnie za usmiechnietego drogowego cwaniaczka ktory nalezy do 2%kierowcow posiadajacych opony zimowe ktorym zalezy na bezpieczenstwie??!!

A ty do ktorych kierowcow sie zaliczasz????

Zbiornik paliwa 65f
Kawa dla kierowcy i pasazerow 12.50f
4 opony zimowe 320f
Zazdrosc i zdziwienie innych kierowcow BEZCENNE
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
ODPOWIEDZ