porady mechaniczne,sam naprawiam swoje auto

Posty związane z naszymi furami
Duda-Garage
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: śr gru 24, 2008 1:02 am
Lokalizacja: inna
Kontakt:

wt maja 04, 2010 9:17 am

witekmechanik- Napisz jakie auto ktory rok i co z tym ABS-em ci sie dzieje .
Natenczas
Zaczyna Działać
Posty: 183
Rejestracja: śr lip 22, 2009 12:06 am

wt maja 04, 2010 3:18 pm

Ode mnie "mechanik" wzial 40 funa za podpiecie v-klasy pod kompa. Nie dalo sie wiec stwierdzil, ze na 100% jest komuper walniety. Piec razy powtarzal, ze na 100% komp, bo ostatnio mial dokladnie to samo auto i wlasnie komp byl zepsuty. Oczywiscie zaproponowal mi naprawe za 300-500 lub zalatwienie uzywanego za 700.
Cos mnie tchnelo. Pojechalem na drugi dzien do serwisu Merca-Benza.
Zaplacilem tylko £25!!!!!
Okazalo sie ze wtryskiwacz padl, a komputer jest jak najbardziej OK. Zawodowiec w serwisie za 25 funa spedzil ponad godzine, zeby mi wyjasnic konkretnie jak to naprawic plus dal mi xerowki ksiazki serwisowej.
Nawiasem mowiac stad sie wzielo ze jezdze V5 bo w moim V6 jeden wtrysk nie dziala.

A co do prawnika, to Eric Robinson na 4 Carlton Crescent - o ile sie nie myle.
Pracuje tam Polka, ktora pomoze w tlumaczeniu.
Hoist the colours.
witekmechanik
Gość
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 19, 2010 8:04 pm

wt maja 04, 2010 10:30 pm

duda-garage to nie abs tylko skruciłem automatyczna skrzynia biegów,problem miałem z trybem awaryjnym,po zdjęciu klemy dosłownie na sekunde błąd się kasował do ponownego uruchomienia nie ukrywam że wcześniej nie miałem styczności z automatami.więc pierwsza decyzja podpięcie do kompa ale skończyło się jak się skończyło.wymiana filtra,oleju nic nie dała,przejrzałem wszystko,przeczytałem cały internet i znalazłem prawdopodobną przyczynę,czujnik prędkości wejściowej.już miałem się do niego zabierać ale trafił się kupiec i sprzedałem.a autko to bmw 323ise rejestracja r,ale jeśli wiesz coś więcej na ten temat to napisz ja tego czujnika nie byłem pewien to poprostu przypuszczenie.
Duda-Garage
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: śr gru 24, 2008 1:02 am
Lokalizacja: inna
Kontakt:

wt maja 04, 2010 11:39 pm

witekmechanik- No widzis ztaks ie sklada ze 99% beemek moge obsluzyc tym czy, dysponuje obecnie . Jesli zglosil bys sie wczesniej to sprawa byla do ogarniecia bo wytarczylo podejrzec parametry czy czyta z tego cujnika i co czyta .
p.s. BMW uwielbiam i tak juz zostanie !!!
Duda-Garage
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: śr gru 24, 2008 1:02 am
Lokalizacja: inna
Kontakt:

wt maja 04, 2010 11:43 pm

Natenczas- Do common rail wystarczyło sprawdzić przelewy i wiadomo by było co z wtryskami . Nie trzeba kompa czasami zęby coś zdiagnozować tylko pomyśleć . Nie twierdze ze jestem nie omylny ale czasami ludzi poddają się zbyt szybko i łatwo przy diagnozach.
Pozdro
ODPOWIEDZ