MOT - gdzie NIE robić

Posty związane z naszymi furami
ODPOWIEDZ
rysiontko
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob lut 03, 2007 11:42 pm

pn mar 08, 2010 8:08 am

Jest już temat gdzie mot najlepiej zrobić, pozwolę sobie założyć temat gdzie nie robić.
2 warsztaty gdzie dotychczas robiłem przeglądy na moje nieszczęście zamknęły się, zmuszony zostałem więc do poszukania innego. Kiedyś przeczytałem tutaj że ludzie polecają express mot. Ludzie, unikajcie tego warsztatu, jak najdalej stamtąd. Owszem, cena niska, owszem, widzi się co robią, ale wiedzy żadnej, do tego czepiają się drobnostek, które nie mają żadnego wpływu na bezpieczeństwo, a na które inne warsztaty zupełnie nie zwracają uwagi.
Teraz co do braku wiedzy. Autko oblało test m.in. na spalinach. Pomijam fakt, że gdybym nie wziął czerwonej kartki i nie wypytał gościa o co chodzi, sam od siebie nic by nie powiedział. Więc mówi, że katalizator wymaga wymiany. No to ja mu, że ten katalizator ma 3 miesiące, i czy nie jest to wina sondy lambda lub czegoś innego, a on że nie, lambda jest w porządku, definitywnie katalizator. Pojechałem więc do firmy, gdzie kupiłem katalizator, pokazałem wyniki spalin, na drugi dzień telefon że katalizator jest w porządku, a wyniki wskazują na zbyt bogatą mieszankę (za dużo paliwa). Trochę pogooglałem, wymieniłem sondę lambda, świece, pojechałem na przegląd do innej firmy, i co? Katalizator okazał się sprawny a spaliny w najlepszym porządku. Zaoszczędziłem mnóstwo pieniędzy nie pozwalając firmie express mot dotykać mojego samochodu.
Absolutnie nie polecam robić tam przeglądu.
I jeszcze jedno - za przegląd płaci się tam w momencie zamawiania, nie po wykonaniu usługi.
Ktoś nie wierzy - dokumenty do wglądu.
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

pn mar 08, 2010 10:24 am

Robilem tam przeglad ze trzy razy i mam calkiem odmienne doswiadczenie .Do mnie podeszli fachowo , a i sprawe zalatwili gladko za kazdym razem . To ze chca zarobic na oblabym tescie jest rzecza jak najbardziej naturalna , nie chcesz wiecej zarabiac w pracy jak masz okazje ? W Twoim interesie lezy zapytac co bylo przyczyna ze test sie nie powiodl , a oni wcale nie sa zobligowani do udzielenia odpowiedzi . Nie jestes klientem ktory chce naprawic auto lecz je sprawdzic , dlatego ci sprytniejsi udaja iz taka naprawa sa zainteresowani .
Po udzieleniu odpowiedzi masz kilka opcji , wybrales tansza i chwala Ci za to , masz leb na karku ale co maja powiedziec Ci co jezyka nie znaja i daja sie naciagnac na calkiem niemale pieniadze ?? .Jada do Polaka ktory tez ich orrzne , podstawowe prawo przyrody slabsi sa zawsze poszkodowani .
rysiontko
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob lut 03, 2007 11:42 pm

pn mar 08, 2010 11:16 am

Jakos dziwnie w innych firmach zawsze wyjasniali co jest nie tak i dlaczego. Fakt, nie sa zobligowani do udzielania wyjasnien, ale najwyrazniej dalbym sie orznac i to na calkiem niezle pieniadze. Prawdopodobnie skonczyloby sie na wymianie sprawnej czesci, plus pewnie jeszcze czegos bo dalej nie byloby w pozadku. Zwykle oszustwo.
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

pn mar 08, 2010 11:28 am

Hey

Z Motem to wlasnie czasami lipa jest dlatego ja wybieram takie miejsce gdzie mot nie jest najtanszy w miescie. Ostatnio placilem L65, co prawda samochod w stanie bardzo dobrym ale mimo to jakby chcieli to by cos znalezli.

pozdr

FISHERMAN
gajos044
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt gru 12, 2008 8:04 pm

śr mar 24, 2010 9:59 pm

czesc
a wiec bylem dzis w kwik fit na 12 Park Str, Shirley i zdecydowanie nie polecam. auto nie przeszlo poniewaz diagnosta swierdzil ze 3 opony sa do wymiany 2 przednie i jedna tylnia ( 4 wymienialem jakos 2 tyg temu)
no wiec wporzadku sobie mysle czas zmienic opony
pojechalem do warsztatu oponiarskiego i pokazuje moj mot i zamawiam opony i co sie okazuje ze 2 przednie sa do wymiany ale tylnia jest wporzadku. podjechalem jeszcze do innego warsztatu i powiedzieli dokladnie to samo, wniosek jest taki ze w kwik fik naciagaja klientow co potwierdzili pracownicy warsztatow oponiarskich. za 3 opony kwik fit chcial ode mnie 550zl w warsztacie zaplacilem 110.
tak wiec nie polecam omijac szerokim lukiem
ps na bitterne robia tak samo bo kolego z pracy byl i tez opone musial wymieniac.
dodam ze dzwonielm do kwik fik ale nie chcieli sluchac w kolko powtarzali ze jak nie zmienie opony nie fail
pozdr
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

czw mar 25, 2010 12:38 am

Hey

Nie wiedzialem ze w kwik fit mozna placic w zlotowkach :)

pozdr

Fisherman
Awatar użytkownika
Virus
Bardzo odważny
Posty: 567
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Southampton, Townhill Park
Kontakt:

czw mar 25, 2010 4:43 am

FISHERMAN pisze:Hey

Nie wiedzialem ze w kwik fit mozna placic w zlotowkach :)

pozdr

Fisherman

wiesz mamy XXI wiek i wszystko jest możliwe :D :D :D
gajos044
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt gru 12, 2008 8:04 pm

czw mar 25, 2010 2:51 pm

heh moj blad
dzis bylem na retescie ktory powinien byc bezplatny ale i tak chcieli mnie skasowac 24 funty, dopiero po rozmowie z kierownikiem nic nie zpalacilem.
nie zalecam :)
rysiontko
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob lut 03, 2007 11:42 pm

czw mar 25, 2010 7:48 pm

Wręcz przeciwnie z kwikfitem - właśnie jak najbardziej polecam, szczególnie ten na Lodge Road. To właśnie tam robiłem retest, i gość stamtąd jest komunikatywny i kumaty i nie czepia się drobnostek.
Poza tym - miałem kiedyś gwoździa w oponie - zrobili za darmo łącznie z ponownym wyważeniem. Wymieniałem wydech - sklepy były już pozamykane jak pękła mi obejma a oni jeszcze czynni, podjechałem - zrobili nawet to co nie musieli a kosztowało mnie to śmieszne 5f. "Zjada" mi opony od wewn. strony - podjechałem, sprawdzili ciśnienie, zbieżność i parę innych rzeczy, stwierdzili że ok, wyjaśnili w czym może być problem, nie kosztowało mnie to kompletnie nic. Po wymianie wydechu został mi stary - podjechałem, zapytałem czy wezmą, powiedzieli ze kosztuje to 2f ale mam to zostawić u nich z tyłu, i tak mogę wymieniać jeszcze długo.
Inna rzecz, że za nowe opony i inne rzeczy cenią się, no ale patrząc na powyższe z czegoś żyć muszą :)
Co do opłat za retest - jeśli zabierasz auto i naprawiasz sam, to wg przepisów płaci się połowę stawki. Dla niektórych firm jest to pole do popisu, bo powinna być połowa zapłaconej stawki a kasują połowę oficjalnej rządowej. Ludzie o tym nie wiedzą i dają się naciągać.
gajos044
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt gru 12, 2008 8:04 pm

pt mar 26, 2010 4:52 pm

ten na portswood to niewiem chcialem tam zrobic ale tester jest na urlopie przynajmniej tak mi powiedziano.
no nic czlowiek sie uczy cale zycie :)
Awatar użytkownika
Norek
Gość
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 29, 2010 7:59 am
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

pn mar 29, 2010 9:17 am

Jak juz rozmawiamy o tym gdzie nie robic to definitywnie musze powiedziec ze jest to firma Regal Cars 42 Cambridge Road na Portswood.czekalem 2 dni na zrobienie MOT-u , po czym zadzwonili do mnie ze samochod go nie przeszedl i stwarza niebezpieczenstwo na drodze.powiedzieli mi za naprawe £480.mialem jeszcze 2 tyg do konca MOT i podjechalem do warsztatu z czerwona kartka.Koles powiedzial mi £140 z robocizna.zrobil mi samochod w dwie godziny i podjechal ze mna do nich zeby porozmawiac o cenie jaka mi ppodali.Byli niesamowicie zesrani i zrobili mi retest w 5 min.chcieli mnie okrasc na £350.stanowczo nie polecam
rysiontko
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob lut 03, 2007 11:42 pm

pn mar 29, 2010 6:42 pm

To chyba niedawno, bo firma się zamknęła i ktoś inny to otwarł. Chyba. Za starej firmy 2x robiłem tam przegląd i bardzo żałowałem że zamknęli, a byli w porządku bo nawet wysłali pocztą powiadomienie że zamykają.

PS. W sumie to już chyba rok.
ODPOWIEDZ