PRAWO JAZDY W UK PO POLSKU

Posty związane z naszymi furami
Awatar użytkownika
Edith
Zaczyna Działać
Posty: 128
Rejestracja: wt maja 15, 2007 7:07 pm
Lokalizacja: Southampton

śr sie 06, 2008 9:50 pm

Hej :) namiary na moim zdaniem najlepsza instruktorke : 07855766940. Na imie ma Trace. Polecam goraco, to jest kobieta stworzona do nauczania jazdy. Jezdzac z nia nie moglam doczekac sie nastepnej lekcji.

Didi, hmm skad te wiadomosci ze nie mozna prowadzic samochodu powyzej 1.6 w pierwszym roku? Ja od egzaminu jezdze 2.0 coupe.... :?

Pozdrawiam i powodzenia na kursach oraz egzaminach!!!!!
Pracuj jakbyś nie potrzebował pieniędzy...
Kochaj jakby nikt Cię nigdy nie zranił...
Tańcz jakby nikt nie patrzył...
Spiewaj jakby nikt nie słuchał...
Zyj jakby to było niebo na ziemi...
--------
gg 5327934
zlooosnica
Gość
Posty: 1
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 10:08 pm

ndz wrz 21, 2008 10:13 pm

Ja też chciałabym najlepiej już teraz zacząć kurs na prawo jazdy może być w totton lub southampton lub shirley to bez znaczenia... tylko czy poza telefonem znacie jakies adresy takich szkół? Łatwiej bedzie mi się porozumiewać twarzą w twarz niż przez telefon :)
bawimy się jak damy.... ale jak nie damy to też się bawimy
Awatar użytkownika
m.arta_j.ankowska
Zaczyna Działać
Posty: 164
Rejestracja: sob sie 30, 2008 9:13 pm
Lokalizacja: Białystok

pn wrz 22, 2008 6:29 pm

wszyscy mowia o prawku na aouo, a nie wiecie moze jak tu jest z motocyklami? gdzie mozna zrobic tanio i skutecznie? i jak to wyglada?
raczek101
Gość
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 12, 2008 12:50 pm
Lokalizacja: SOUTHAMPTON

śr sie 19, 2009 11:29 pm

Hej ! mam pytanko czy kto słyszał już o polskim instruktorze w southampton pilnie poszukiwany
RACZEK101
a-rt

sob wrz 12, 2009 9:46 am

didi05-88 pisze:ja tez sie za prawko biore :-) a jesli o ograniczenia pojemnosci.... wiem ze po zdaniu prawka przez rok mozna jezdzic samochodem z silnikiem nie wiekszym niz 1.6... nie wiem jak przedstawia sie jezdzenie z ''L''
mam zamiar zdawac po angielsku... mam juz fajnego instruktora,kolega sie z nim uczyl i zdal za pierwszym razem... warto uczyc sie z instruktorem profesjonalnym,zwlaszcza obcokrajowcy... bo skad na przyklad bedziecie wiedziec uczac sie z nieprofesjonalnym instruktorem ze podniesienie reki nagle do gory oznacza ''emergency breking''?? i wiele innych jest jeszcze takich znakow,ktorych w Polsce nie stosuja...
a tak na marginesie... to zycze powodzenia wszystkim zdajacym :-)
Wszelkie informacje na ten temat w jezyku angielskim znajdziesz na stronie DSA Driving Standard Agency - To "biblia" kazdego kierowcy w UK.
Informacji na ten temat w jezyku polskim mozesz szukac za posrednictwem firmy Emano ktora ma wylacznosc na terenie Wielkiej Brytanii na publikowanie takich materialow lub na wlasna reke w sieci

powodzenia
Beatka
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 8:10 am

pn wrz 02, 2013 8:16 am

Edith pisze:Nie slyszalam o polskim instruktorze ale jesli bedziecie zdawac egzamin u angielskiego egzaminatora to moim zdaniem lepiej uczyc sie po angielsku, pozniej jest latwiej zdac,wiadomo czego egzaminator oczekuje. Osobiscie polecam moja instruktorke dzieki ktorej zdalam za 1wszym razem :wink: jest przecierpliwa, ma wspaniale podejscie do ucznia i goraco ja polecam!
Nie zgodzę się z Tobą! Moim zdaniem, oczywiście jeśli nie znamy angielskiego perfekcyjnie znacznie lepiej uczyć się po polsku. Łatwiej wszytko zrozumieć, a sam egzamin przecież możemy mieć z tłumaczem. Tu są wszystkie informacje na ten temat: http://www.emano.co.uk/jak-zrobic-prawo ... obowe.html

Pozdrawiam!
Ginewra
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 09, 2013 2:16 pm

śr paź 09, 2013 2:31 pm

Najlepiej jednaj uczyć się z angielskim instruktorem, nawet jeśli nasz angielski jest słaby. Tłumacz na egzaminie kiepsko się sprawdza, bo zakłóca płynność i rozprasza kierowcę
areek
Gość
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 17, 2013 10:18 am

wt gru 17, 2013 10:21 am

Co do egzaminów w języku polskim to lepiej się pośpieszyć, bo od 7 kwietnia 2014 nie będzie już takiej możliwości. Wynika to ze zmiany dotychczasowych przepisów: http://www.emano.co.uk/koniec-ze-zdawan ... ,1734.html/.
Rafi40
Gość
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 02, 2014 7:40 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz lut 02, 2014 8:12 pm

Witam,mam takie pytanko,odnosnie prawa jazdy polskiego.mam 22lat i od ponad 2 lat prawojazdy posiadam,i w angli moge sam jezdzic na tym prawku? bo ja zrozumialem jak czytalem post ze dopiero jak sie ma 3 lata prawko to mozna samemu jezdzic i niewiem czy dobrze zrozumialem.:)
Awatar użytkownika
marcin92
Gość
Posty: 8
Rejestracja: ndz cze 29, 2014 11:18 pm

wt lip 01, 2014 7:54 am

Rzeczywiście post bardzo przydatny. Co prawda od chwili kiedy go napisałeś minęło już pięć lat, ale większość rzeczy jest aktualna do dzisiaj. Zmienił się tylko język zdawania prawa jazdy - obecnie można je zdawać jedynie w języku angielskim i walijskim.
Aga_B pisze:Hej!!
Mam pytanko, może ktoś, ktokolwiek, słyszał jednak o polskim instruktorze? Bardzo byłabym wdzięczna na jakieś namiary na instruktora z Southampton lub okolic.
W Wielkiej Brytanii jest bardzo dużo polskich instruktorów, ja kilka lat temu znalazłem takiego instruktora w Internecie na http://www.emano.co.uk/uslugi/polscy-instruktorzy.html. Akurat w pobliżu mojego miejsca zamieszkania, więc byłem zadowolony. Prawo jazdy zdałem na szczęście za pierwszym razem.
areek
Gość
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 17, 2013 10:18 am

wt lip 22, 2014 11:25 am

Rafi40 możesz tylko dokument trzeba przetłumaczyć :) możesz skorzystać z tej firmy którą już polecałem na forum. Ja widzisz na tej stronie http://www.emano.co.uk/uslugi/formalnosci-urzedowe.html mają w ofercie wymianę polskiego prawa jazdy na brytyjskie.
ODPOWIEDZ