Gdzie najtańszy MOT?

Posty związane z naszymi furami
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

sob mar 15, 2008 10:57 pm

ale na jakiej podstawie twierdzisz ze te 33% roznicy to sciema byla? ze w pl wyszlo inaczej - to chyba nie jest do sprawdzenia kto mial racje, ja bym angoli nie skreslal jako mechanikow mimo ze wiele osob tak robi. W pl mojego brata dziewczyna rozbila mu opla corse i tak mechanik odrestaurowal ze silnik 1.2 palil 10 litrow, nikt z 4 kolejnych odwiedzanych spesow nie wiedzial w czym problem, kasowali 50 zl za godzine mimo ze nic nie zrobili postepu w sprawie, dopiero gdziestam ktostam doszedl ze to wada komputera wiec ja juz podchodze sceptycznie do zgory traktowania - tzw oczywistych oczywistosci ze angole mechaniory be.
ja bym byl wdzeczny ze jezdze bezpiecznym samochodem po sprawdzeniu
[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
Awatar użytkownika
hormon_so
Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 1:45 pm
Lokalizacja: Solina-Bieszczady, Soton

sob mar 15, 2008 11:05 pm

wiesz. nie twierdze ze angole mechaniory sa be. Twierdze ze kazdy nieznany mi osobiscie mechanior moze mnie potencjalnie skrojic na rzeczach do ktorych nie chce mi sie wkladac rak lub poprostu nie mam czasu, lub uprawnien. Kolega wie ze jakbym sie dowiedzial ze mi wsadzil nowe lozysko chociaz nie trzeba bylo to bym mu skopal zad. A taki kolo to sobie wsadzi co tam chce, podliczy ci robocizne i czesci ktore nie musza zostac wcale wymienione i dobrze na tym sobie zarobi. ja im poprostu nie ufam bo sam jestem z wyksztalcenia mechanikiem ale niepraktykujacym. Wiec wiem jak to wyglada od ich strony. pozdrawiam.
Kamil.
Awatar użytkownika
ptakcudak
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lip 23, 2009 10:07 pm
Lokalizacja: Southampton / Kraków

czw lip 23, 2009 11:21 pm

najlepiej jest robić MOT'y tylko w stacjach tylko do tego przeznaczonych tzn. z napisami na szyldach M.O.T. ONLY wtedy mamy pewność ceny ok 30 Ł rzadko się zdarza żeby były znacznie większe, a co najważniejsze te garage nie robią żadnych napraw (za wyjątkiem regulacji świateł ale to za zwyczaj jest w cenie)a co za tym idzie nie szukają dodatkowego zysku za naprawy różnych pierdół jak wymiany żarówek wycieraczek itp. Jak wyjdzie coś poważnego to po prostu odsyłają cię z kartką i wyszczególnionymi usterkami i chyba do 14 dni musisz to naprawić .Proste dlatego nigdy nie robię Mot'uw u mechaników a drobne naprawy robię sam :wink:
Ford Mustang 1967 GT500 SHELBY Super Snake "Eleonor" - 700BHP
rysiontko
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob lut 03, 2007 11:42 pm

czw lip 23, 2009 11:39 pm

Niezłego kotleta odgrzałeś...
Awatar użytkownika
ptakcudak
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lip 23, 2009 10:07 pm
Lokalizacja: Southampton / Kraków

czw lip 23, 2009 11:51 pm

poprost przeglądam forum i odpisuję dopiero co się podłączyłem hhihihi :twisted:
Ford Mustang 1967 GT500 SHELBY Super Snake "Eleonor" - 700BHP
Awatar użytkownika
Virus
Bardzo odważny
Posty: 567
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Southampton, Townhill Park
Kontakt:

pt lip 24, 2009 12:15 am

Najdziwniejsze jest to ze w polsce bylo ok a zaraz po przejechaniu 2000km juz nie
wiesz co myśle że w trasie różne rzeczy mogą sie wydażyć. i niema na to specjalnej regóły. wyjeżdzasz sprawnym a w drodze sie okazuje że coś tam zapiszczy, zastuka itd. 8)

A jeśli chodzi o MOT to na Burges Road kosztuje 55f, robie tam co roku i jest ok.
Obrazek
radzio
Gość
Posty: 1
Rejestracja: sob lip 25, 2009 7:05 pm

sob lip 25, 2009 7:26 pm

Express Mot nikomu nie polecam, u mnie tez okazalo sie ze hamulce z przodu maja 33% rozniece w sile hamowania i tez chcieli 65 funtow za przeszlifowanie tarczy i 17,5 funta "retest fee". Pojechalem na stacje toyoty, zrobili MOT £50 i nie bylo zadnego problemu. Pokazalem im wydruk testu z express mot, dealer toyoty pokazal mi wynik ich testu - roznica byla 8% (wynik prawie jak w nowym aucie). Wzieli auto jeszcze raz na rolki i wynik byl taki sam, po 20 minutach hamowania na rolkach i rozgrzanych hamulcach do czerwonosci, roznica byla jeszcze mniejsza. Nie znam nikogo, kto by tam zaplacil za MOT tylko £35. Zawsze doliczaja za jakas duperele. Myslalem, ze to tylko mi sie przydazylo, ale znajomy tam pojechal i mu powiedzieli, ze zarowki mu za mocno swieca. Wzieli za MOT £35 i za zmiane zarowek £8/szt. Na marginesie auto mialo standardowe zarowki i auto trzy razy przechodzilo mu na nich MOT - to jest juz chyba mistrzostwo swiata co oni tam wyrabiaja.
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

sob lip 25, 2009 8:44 pm

ja zaplacilem 35 a gdybym wycial wauczer z gazety dostalbym 10 off
[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
Awatar użytkownika
ptakcudak
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lip 23, 2009 10:07 pm
Lokalizacja: Southampton / Kraków

sob lip 25, 2009 9:24 pm

dlatego pisze stacje tylko z M.O.T ONLY nic nie naprawiają tylko przegląd
Ford Mustang 1967 GT500 SHELBY Super Snake "Eleonor" - 700BHP
ODPOWIEDZ