Wymiana prawa jazdy

Posty związane z naszymi furami
ODPOWIEDZ
ela
Gość
Posty: 8
Rejestracja: sob mar 15, 2008 11:13 am

sob mar 15, 2008 11:19 am

Witam! Mam pytanie w zwiazku z wymiana prawa jazdy z polskiego na angielskie. Czy podczas wymiany kiedy wysylam oryginalny dokument moge w zamian wylegitymowac sie np. paszportem lub dowodem osobistym :?:
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

sob mar 15, 2008 4:15 pm

Ela witaj na forum ! :)
Tak możesz wylegitymować się innym dokumentem. Możesz ale nie musisz w trakcie kontroli drogowej posiadać dokumentu tożsamości. Nie ma obowiązku w UK posiadać przy sobie żadnych dokumentów, czy prawa jazdy w czasie prowadzenia samochodu. Można wtedy być poproszonym o przyniesienie takich dokumentów na posterunek policji. Z tego co wiem często się to zdarza w kwestiach ubezpieczenia samochodu. :)
Możesz zawsze zrobić kopie swojego prawka i zawsze powiedzieć, że wysłałaś je do DVLA.
Podobno już nie mamy obowiązku wymieniać prawka na angielskie. Wie coś ktoś o tym ?
Jak się mylę to proszę mnie poprawić ! :)
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
hormon_so
Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 1:45 pm
Lokalizacja: Solina-Bieszczady, Soton

sob mar 15, 2008 10:29 pm

Do pytania Eli. Jesli chcesz wyslac swoje prawko do wymiany to musisz wypelnic druk D1 ktory mozesz pobrac z poczty. Dziala to na zasadzie ze ty wysylasz ten druk , wraz z oryginalem polskiego Prawka + zdjecia i oplata (kolo 30 funtow) , a DVLA (angielski wydzial komunikacji) odsyla twoje prawko do polski do wlasciwego urzedu w ktorym zostalo wydane i na podstawie potwierdzenia z tego urzedu wyrabia ci dokument angielski. Dostajesz poczta prawko plastikowe + counterpart ( papierowa kartke formatu A4 aby miec gdzie punkty zapisywac jak cos przeskrobiesz) . Wiec prawko musisz odeslac tak czy tak do DVLA. Podobnie to wyglada u kierowcow zawodowych tylko tam jest druk D2 ktory mozna zamowic dzwoniac do DVLA a nie na poczcie.
Jest jednak jeszcze jedna mozliwosc. Jak nie chcesz wymieniac prawka calkowicie na angielskie mozesz je tylko zarejestrowac w angielskim systemie i to calkowicie wystarczy. Robi sie to za pomoca druku D9 ktory zamawia sie dzwoniac do DVLA.
mam nadzieje ze zrozumialas mniej wiecej o co chodzi.
pozdrawiam Hormon.
ODPOWIEDZ