Jezyk angielski, kultura brytyjska- kocham czy nienawidze?

Wszystko o języku i kulturze angielskiej
ODPOWIEDZ
Hartuszek
Gość
Posty: 2
Rejestracja: sob lis 18, 2006 10:49 pm
Lokalizacja: Southampton

sob lis 18, 2006 11:18 pm

Witam! Mam nadzieje ze zainteresuje Was moj nowy temat jakim jest Wasza postawa wobec jezyka angielskiego i wszystkiego co z nim zwiazane...
Czy uwazacie ze to piekny jezyk i warto sie go uczyc? Czy myslicie ze jest jak 'klucz' do wielu 'drzwi', ktore wczesniej byly przed Wami zamkniete? Czy ktokolwiek z Was ma ochote integrowac sie ze spoleczenstwem brytyjskim?
Jestem bardzo ciekawa co o tym wszystkim myslicie?
Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
iwosial
Nowicjusz
Posty: 88
Rejestracja: sob paź 14, 2006 4:38 pm
Lokalizacja: City Centre

ndz lis 19, 2006 12:34 pm

Ja myślę, że możnaby z tego zrobić z tego dwa topiki :)
Jeden o naszym podejściu do języka, drugi o tym, czy chcemy się integrować ze spoleczenstwem brytyjskim :)
Bo to dwie różne sprawy.

Anyway - tak się sklada, że wczoraj na mini-imprezce (mini bo 3 osoby tylko) :wink: - wlasnie poruszony był temat języka angielskiego. O tym, że zdominował świat, że Anglicy nie muszą się uczyć jężykow, bo i tak kazdy mowi ich jężykiem, itp.
Bo tak jest właśnie. Anglicy oczekują, że ludzie przyjeżdzający tutaj, będą znać ich język. To, zdaje się, jest chyba oczywiste. Ale gdy jadą do innego kraju - TEŻ oczekują, że ludzie tam będą po angielsku mówić. To jest trochę irytujące. Jakbym jechala powiedzmy do Włoch, to bym wzięła najglupsze nawet rozmówki, żeby umieć sklecić chociaż krótkie zdanie w sklepie, w restauracji, itp. A oni jadą i są święcie przekonani, że wszyscy angielski znają. Fakt - wielu ludzio zna... ba - wielu ludzi MUSI znać, zwłaszcza w turystyce. A jeśli ktoś nie zna - Anglik idzie tam, gdzie ktoś będzie w końcu znał, (autentyczny przyklad z Hiszpanii).

Ja lubię ten język. Podoba mi się, uważam, że jest prosty i nie drażni uszu, jak np. niemiecki. :) Mimo, że nie mówię jeszcze biegle - lubię się go uczyć. :)
GG: 3232456
Awatar użytkownika
iwosial
Nowicjusz
Posty: 88
Rejestracja: sob paź 14, 2006 4:38 pm
Lokalizacja: City Centre

ndz lis 19, 2006 12:35 pm

Ja myślę, że możnaby z tego zrobić z tego dwa topiki :)
Jeden o naszym podejściu do języka, drugi o tym, czy chcemy się integrować ze spoleczenstwem brytyjskim :)
Bo to dwie różne sprawy.

Anyway - tak się sklada, że wczoraj na mini-imprezce (mini bo 3 osoby tylko) :wink: - wlasnie poruszony był temat języka angielskiego. O tym, że zdominował świat, że Anglicy nie muszą się uczyć jężykow, bo i tak kazdy mowi ich jężykiem, itp.
Bo tak jest właśnie. Anglicy oczekują, że ludzie przyjeżdzający tutaj, będą znać ich język. To, zdaje się, jest chyba oczywiste. Ale gdy jadą do innego kraju - TEŻ oczekują, że ludzie tam będą po angielsku mówić. To jest trochę irytujące. Jakbym jechala powiedzmy do Włoch, to bym wzięła najglupsze nawet rozmówki, żeby umieć sklecić chociaż krótkie zdanie w sklepie, w restauracji, itp. A oni jadą i są święcie przekonani, że wszyscy angielski znają. Fakt - wielu ludzio zna... ba - wielu ludzi MUSI znać, zwłaszcza w turystyce. A jeśli ktoś nie zna - Anglik idzie tam, gdzie ktoś będzie w końcu znał, (autentyczny przyklad z Hiszpanii).

Ja lubię ten język. Podoba mi się, uważam, że jest prosty i nie drażni uszu, jak np. niemiecki. :) Mimo, że nie mówię jeszcze biegle - lubię się go uczyć. :)
GG: 3232456
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz lis 19, 2006 12:42 pm

hej iwosia

zgadzam sie z opinia, ze Anglicy sa z lekka ignorantami jezeli chodzi o inne jezyki...coz poradzic;-)

moj znajomy (Anglik) pojechal 2 tygodnie temu do Polski. Jak wracam to w samolocie chcial sie piwa napic. Jakze wielce byl zdziwiony, ze stewardessa nie wiedziala o co chodzi gdy poprosil o 'lager' (jasne piwo dla przypomnienia)...NO BO JAKZE TO NIE WIEDZA CO TO JEST LAGER? ..heheh mogl zapytac o 'beer' to by mu stewardessa dala od razu:-)

W sumie, mysle, ze ta ignorancja zalezy od wyksztalcenia. Osoby z wyzszym wyksztalceniem w Anglii znaja co najmniej drugi jezyk obcy.

pozdrawiam

Ania :D
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
AnnaT
Gość
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 23, 2006 4:55 pm
Lokalizacja: WINCHESTER

czw lis 23, 2006 6:36 pm

Mam bardzo duzo znajomych wsrod Anglikow z wyzszym wyksztalceniem (sa i tacy, ktorzy chodzili do renomowanych i drogich szkol prywatnych), i zaden nie zna dobrze drugiego jezyka, najczesciej tylko szczatkowy francuski. W szkole ich sie raczej nie naucza - ci, ktorzy znaja jakis jezyk, nauczyli sie go mieszkajac za granica.
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

czw lis 23, 2006 8:33 pm

Ja tez ma znajomych Anglikow, ktorzy w odroznieniu od Twoich znajomych jezyk drugi znaja.
pzdr

Ania
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
AnnaT
Gość
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 23, 2006 4:55 pm
Lokalizacja: WINCHESTER

czw lis 23, 2006 8:44 pm

Brytyjczycy sa na jednym z ostatnich miejsc w Unii Europejskiej, jesli chodzi o znajomosc jezykow obcych, i nie jest tak, ze wyzsze wyksztalcenie=znajomosc jezyka obcego.
robbud
Gość
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 18, 2006 2:53 pm

ndz lis 26, 2006 6:04 pm

Witam
Mam pytanie - czy ktoś może mi podac namiary na jakieśkursy angielskiego?
Ja mówie po angielsku ale moim marzeniem jest mówić dobrze - tzn poprawnie gramatycznie i bez zastanawiania sie nad słowami, jest to dla mnie bardzo ważne. Problem jest taki że nie za bardzo mam czas na nauke ze względu na moja prace. Interesują mnie kursy weekendowe, tak zeby pogadac z kimś kto bedzie wytykał moje błedy. Kursy wieczorowe tez odpadaja bo od poniedziałku do piatku przebywam poza southampton.
Jeśli ktoś ma namiary na jakiś taki kurs to będe wdzięczny za podanie mi ich.
Można pisac na maila robbud@poczta.fm
Pozdrawiam
Robert
robert
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz lis 26, 2006 6:31 pm

EU WELCOME PROJECT Planuje rozpoczęcie od września wieczornych zajęć dla osób, które mówią już trochę po angielsku, ale chciałyby poprawić swoje umiejętności w czytaniu, pisaniu i ortografii.
Aby uzyskać więcej informacji, należy skontaktować się z Davem Adcockiem pod numerem telefonu 07786 392886 lub przez e-mail euwelcome@yahoo.co.uk.

POLISH COMMUNITY CENTRE 507 Portswood Road, Portswood, Southampton. Lekcje języka angielskiego w każdy wtorek i czwartek, od 18:00 do 20:00, 4 godziny nauki w tygodniu.
Alternatywnie lekcje odbywają się we wtorki, przez 2 godziny od 20:00 do 22:00.
Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc do ks. Krzysztofa Kościołka pod numer tel. 023 8022 4418.

S.O.S. POLONIA Office 1, 11 Cumberland Place, Southampton. Zajęcia z języka angielskiego dla początkujących w każdy wieczór prowadzone przez wykwalifikowanego nauczyciela.
Studenci to w większości osoby, którym nie zależy na certyfikatach, lecz na polepszeniu znajomości języka i pokonaniu bariery językowej.
Prowadzone są również zajęcia praktyczne - rozmowa kwalifikacyjna o prace, krótkie konwersacje, oraz specyficzne słownictwo techniczne związane z danym zawodem (np. budownictwo, transport, praca na farmach).

WHEATSHEAF TRUST Wheatsheaf House, 24 Bernard Street, Southampton. Konwersacyjny język angielski w miejscu pracy. Zajęcia rozpoczną się od poniedziałku 31 lipca i będą się odbywały 3 razy w tygodniu.
The Trust prowadzi również zajęcia przygotowujące do certyfikatu (ale lista oczekujących jest obecnie bardzo długa), oraz spotkania/ szkolenia wielokulturowe dla pracodawców.
Zainteresowani mogą dzwonić pod numer telefonu 023 8023 7662 pytając o Dawn Rodgers.

Nie wiem czy jeszcze te wiadomosci sa aktualne.
Mysle ze to kwestia kontaktu i zapytania o takie weekendowe kursy.
Moze sie cos znajdzie :) powodzenia !
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz lis 26, 2006 8:27 pm

Re: kurs angielskiego sponsorowany przez EU Welcome Project, niestety z tego co wiem mielismy ponad 60 osob chetnych, trzeba bylo niestty niektorym odmowic ze wzgledu na ograniczona libcze miejsc, na razie nie jest ten kurs dostepny dla nowych osob.
Jak tylko cos nowego sie pojawi, postaram sie od razu powiadomic:-)

pzdr
Ania
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
robbud
Gość
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 18, 2006 2:53 pm

ndz gru 10, 2006 4:35 pm

Dziekuje za przeslane informacje, nistety tak jak pisalem poszukuje zajec w weekendy - nic na to nie poradze taka praca.
W miszy czasi znalezlem info o kursach ale nie w southampton tylko w bormouth (nie wiem czy ak sie to pisze:)), po nowym roku sie do nich zglosze
pozdrawiam
robert
Awatar użytkownika
hormon_so
Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 1:45 pm
Lokalizacja: Solina-Bieszczady, Soton

pn gru 18, 2006 8:53 pm

Ja jestem za pozostaniem Polakiem mowiacym dobrze po Angielsku... I nie trzeba udawac ze sie jest angolem i swiecic w sklepie ze sie potrafi powiedziec mate do kazdego dookola... :) bo to nie swiadczy o integracji... :) integracja jak najbardziej tak , rozumiem przez to dowiedzenie sie wiecej o ich zwyczajach i zasadach zycia prywatnego.. ale ich rowniez uczyc tego jakie my mamy zwyczaje. Badzmy Polakami w Anglii a nie niby angolami. :) pozdro Kamil
DeathAngel
Gość
Posty: 20
Rejestracja: pt lis 17, 2006 12:01 am
Lokalizacja: Southampton/Bartoszyce

pn gru 18, 2006 10:38 pm

Popieram Kamila:) btw mieszkam blisko Bitterne...ciekawe czy sie kiedys widzielismy:)
"You don't fail, until you stop trying"
GG:5125335
Email:mrudak89@gmail.com
Awatar użytkownika
hormon_so
Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 1:45 pm
Lokalizacja: Solina-Bieszczady, Soton

czw gru 21, 2006 4:18 pm

calkiem mozliwe Death Angel. Na nastepnym zlocie napewno bede to sie zobaczymy wszyscy mam nadzieje wreszcie . :)
riff_raff
Gość
Posty: 13
Rejestracja: sob sty 20, 2007 12:14 am
Lokalizacja: Southampton

sob sty 20, 2007 1:23 am

Nie powiem tutaj nic nowego. Jeżeli sie przebywa w Anglii to język angielski warto znać. Pomaga w wielu sytuacjach, nie mówiąc już o kwestii oczywisej, czyli znalezieniu lepszej pracy.

Czy piekny? Gdy używany prawidłowo, na pewno tak. Ale jak się słucha ludzi z nizin społecznych, którzy przypominają charakterem Vicky Pollard, to mi żal że można go tak psuć.

Anglicy nie muszą się uczyć innego języka, no bo niby po co? Postawcie się w ich sytuacji: Cały świat rozmawia w waszym języku. Czy chciałoby wam się uczyć innego? Nawet gdy wyjeżdżają do innego kraju, to, tak jak w sytuacji, którą przytoczyła iwosia, szukają aż znajdą kogoś kto potrafi.

Są ignorantami, może to jeden z powodów dlaczego nie lubią się z francuzami.

A co do integracji, u mnie to jest tak, że to wsiąka we mnie, nawet nie wiadomo kiedy. Czuję się Polakiem, i nie zamierzam się tutaj osiedlać. Nie zabiegam o to specjalnie, ale to jest naturalna rzecz. Widujemy się z kolegami codziennie w pracy, a gdy jest okazja wychodzimy na piwo, gramy w piłkę, snookera, golfa itp...

Tyle z mojej strony. Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów, ide spać.
GG: 3296478
ODPOWIEDZ