Jak znaleźć pracę w UK z Polski?

Posty związane z pracą! Szukasz pracy? Nie wiesz gdzie i jak szukać? ... Zapytaj...
ODPOWIEDZ
Lis
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 31, 2014 2:40 pm

czw kwie 03, 2014 3:21 pm

Od pewnego czasu planuję wyjazd do Wielkiej Brytanii. Odpowiadam na ogłoszenia znalezione w Internecie oraz kontaktowałem się z kilkoma lub raczej co najmniej kilkunastoma agencjami pracy działającymi w Polsce, ale na razie bez sukcesu. Problem w tym, że kiedy zdarzy się że jestem proszony przez agencję na spotkanie, to poszukując na różnych forach internetowych informacji w Internecie reputacja firmy zraża mnie lub/i napełnia wątpliwościami. Część wypowiedzi zdaje się być mało merytorycznych (choć i one budzą uzasadnione wątpliwości), lecz duża ich część jest wcale szczegółowa i zniechęca do współpracy z firmą. Obiły mi się o uszy opinie (czytałem taką wypowiedź na blogu Polki mieszkającej na Wyspach) stwierdzające, że brytyjskie agencje są znacznie uczciwsze i godne zaufania. Czy zgadzacie się z tym?
Piszę dlatego, że chciałbym dowiedzieć się od osób mieszkających w Wlk. Brytanii co poradziłyby mi w mojej sytuacji. Jak znaleźć pracę w Wlk. Brytanii z terenu Polski. Czy według Was jest to możliwe? Jeśli tak to w jaki sposób? Jeśli nie, to co mi radzicie. Raczej nie sądzę, że zechcę zaryzykować wyjazd do odległego kraju nie mając zagwarantowanego zatrudnienia. Nie chcę bowiem dołączyć do licznej grupy polskich bezdomnych na Wyspach.
Wspomniana dziewczyna pisała, że na Wyspach jest dużo agencji a w nich nader często pracuje jakiś Polak, z którym porozumieć może się ktoś z nawet bez znajomości języka (ja całkiem dobrze rozumiem angielski, ale słabo znam gramatykę wobec czego wolałbym rozmawiać w rodzimym języku). Czy moglibyście dać mi namiar do jakiegoś uczciwego Polaka pracującego w agencji, albo do agencji gdzie na pewno pracuje Polak, którego mógłbym poprosić do telefonu? Byłbym za to bardzo wdzięczny.
A może jest jakaś polska uczciwa instytucja działająca czy to w Wlk. Brytanii czy w kraju, która nie ograbi mnie a pomoże?
Dodam, że interesuje mnie jakakolwiek godziwa praca, ale biorąc pod uwagę moją historię, obecną znajomość języka oraz brak prawa jazdy lub uprawnień na wózek widłowy myślę o pracy w sektorze rolniczym lub na produkcji.
Napiszcie proszę jakieś choćby lakoniczne, ale sensowne odpowiedzi na moje wątpliwości. Oczywiście im bardziej szczegółowe będą Wasze odpowiedzi, tym bardziej będę wdzięczny:)
Pozdrawiam,
Grzesiek.

Mój adres mailowy: combray@wp.pl
dycu7
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob lut 01, 2014 9:34 pm

czw kwie 03, 2014 7:16 pm

Kolego jak chcesz szukać pracy z polski to zycze powodzenia. Nie to ze źle ci życzę tylko jak ktoś do ciebie zadzwoni i powie ze jutro masz rozmowę albo ze jutro zacxzynasz prace? To co wtedy ? w Southampton masz agencje gdzie pracują Polacy jak chociażby bluearrow, RFC , czy tez angel. Ale to są ahgencje pracy tymczasowej wiec na stale nie znajdziesz. Ja pracowalem tam kilka dni i ludzie ci rzeczywiście pomogą. Przez 3 tygodnie nie miałem pracy aż znalazłem prace na magazynie na nocki większą kasa niż minimum i mogę prascowacx 6 dni jak chce i najważniejsze ze na kontrakt. Jakbys cos więcej chciał to pisz na maila dycu7@o2.pl
Lis
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 31, 2014 2:40 pm

pt kwie 04, 2014 2:56 pm

Dziękuję za te kilka słów.

Myślę, że najlepsza dla mnie byłaby opcja wyjazdu w ramach agencji a potem po zarobieniu trochę funtów i poznaniu realiów poszukanie zatrudnienia w dobrej brytyjskiej agencji. Cóż jednak skoro jest tak, że kiedy tylko weryfikuje się reputację firm na forach to nie chce się już ryzykować.

PISZCIE PROSZĘ JEŚLI TYLKO BĘDZIECIE MIELI COŚ DO DODANIA.
ODPOWIEDZ