Pytania nowoprzyjezdnych osob

Posty związane z pracą! Szukasz pracy? Nie wiesz gdzie i jak szukać? ... Zapytaj...
sot1
Gość
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 25, 2013 12:49 pm

ndz mar 31, 2013 5:20 am

2 dziewczyny poszukuja pracy od polowy kwietnia. dobry angielski... kompletnie nie znamy tego miasta i nie wiemy gdzie zaczac:/
wolf
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt kwie 12, 2013 6:08 pm

pt kwie 12, 2013 6:28 pm

witam.w maju przyjezdzam do Southampton,z tego co czytam z praca jest kiepsko chyba ze sie cos zmienilo? chcialem spytac czy jest szansa znalezienia pracy bez posrednikow,czy raczej tylko agencje.chodzi mi o prace na wózek widłowy ,lub kierowca C+E HIAB
kanalia
Gość
Posty: 10
Rejestracja: wt lip 10, 2007 5:40 pm

ndz sie 11, 2013 6:14 pm

Witam
Zastanawiam się nad przyjazdem do Anglii w przyszłym roku.
Orientujecie się jak wygląda sytuacja na rynku pracy dla drukarzy? Chodzi mi o druk wielkoformatowy (bannery itp.)
Może ktoś pracuje w tym zawodzie i byłby w stanie udzielić jakiejkolwiek informacji.
Z góry dziękuje
Pozdrawiam
Kanieczka
Nowicjusz
Posty: 79
Rejestracja: pn cze 28, 2010 12:43 am
Lokalizacja: Southampton/Kielce

sob gru 14, 2013 11:00 pm

wolf pisze:witam.w maju przyjezdzam do Southampton,z tego co czytam z praca jest kiepsko chyba ze sie cos zmienilo? chcialem spytac czy jest szansa znalezienia pracy bez posrednikow,czy raczej tylko agencje.chodzi mi o prace na wózek widłowy ,lub kierowca C+E HIAB
Firmy w angli nie uznaja poskich uprawnien na wozek, chyba ze Cie wysle firma w ktorej chcesz sie zatrudnic albo zrobia wewnetrznie. Jesli chcesz sobie sam taki kurs zrobic kosztuje £600
Awatar użytkownika
bobb
Gość
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 11, 2014 5:58 pm

sob sty 11, 2014 6:04 pm

Witam jestem z wykształcenia stolarzem z doświadczeniem (meble, galanteria drzewna) jest zapotrzebowanie na takich ludzi? Nie chodzi mi o prace domowe (naprawy itd.) czy widzieliście w swojej okolicy jakieś stolarnie, tartaki. pozdr.
praca? - link
keshalia
Gość
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 22, 2014 11:41 am

wt lip 22, 2014 12:45 pm

Witam, ukonczylam studia magisterskie na ekonomi, wiem, że to nie przyszłościowy kierunek ale może znajdzie się coś za granicami kraju dla mnie. mam 28 lat i bardzo dobry angielski. Boję się jechać w ciemno
strony www mielec - tanio
kajaki wda - wolny czas
dobry psychiatra dziecięcy kraków - zdecydowanie polecam
daniel88
Gość
Posty: 4
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 8:49 am

śr lip 23, 2014 9:02 pm

Hej. Podobnie jak Ty jestem po ekonomii ale z polskim dyplomem na wiele tutaj nie możesz liczyć... Jeśli masz angielski dobry, to pracę powinnaś bez trudu znaleźć np. w restauracji, hotelu, jako care assistant. Na fabrykach za wiele nie można zarobic, czasem rożnie mozna trafić i tylko się zniechęcisz do pracy i kasa mała. Z tego co wiem, to na soczewkach kontaktowych jest dobra praca i pieniądzę w miarę ok, tylko czekało by Cię parę testow- pierwszy test w agencji, ale ponoć banalny. Jeśli znasz podstawy matematyki, to powinnaś zdać, a póżniej trzeba czekać aż sie odezwią lub nieraz trzeba samemu sie przypomnieć.
martynaknotek
Gość
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 19, 2014 5:10 pm

śr sty 28, 2015 4:06 pm

To już nie to samo co kiedyś, o pracę tutaj bardzo trudno
Dziś dla Pań polecana ręcznie robiona biżuteria a dla Panów głośniki bluetooth
kwpkielce
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 16, 2016 3:08 pm

czw maja 19, 2016 1:21 pm

I raczej proszę Szanownych Nowo przybyłych szukać sobie pracy u Anglika lub Hindusa; jeśli nie chcecie wejść na minę, nie rozpoczynajcie pracy u Rodaków, bo się zrazicie do UK tylko, a szkoda by było :) Pozdro!
witkana
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 16, 2017 9:27 am
Kontakt:

pn sty 16, 2017 10:00 am

A czy za pensję w takiej pierwszej pracy, umówmy się, nie najlepiej płatnej, można się utrzymać w pojedynkę? Planuję wyjazd sama, więc w grę wchodzi samodzielnie mieszkanie, praca na siebie i trochę się obawiam czy uda się związać koniec z końcem.
ODPOWIEDZ