Pytania nowoprzyjezdnych osob

Posty związane z pracą! Szukasz pracy? Nie wiesz gdzie i jak szukać? ... Zapytaj...
iwcia
Gość
Posty: 5
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 12:32 pm

sob wrz 24, 2011 12:50 pm

hej. Zamierzam przenieść do do Southampton i w związku z tym moje pytanie. W jakiej branży najłatwiej tam o pracę i jak wogóle wygląda na dzień dzisiejszy sytuacja na rynku pracy. Chodzi mi głównie o prace w magazynach, fabrykach lub jako cleaner choć nie koniecznie
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

sob wrz 24, 2011 3:29 pm

Sytuacja tak naprawde wyglada fatalnie. Jeli nie potrafisz mowic po angielsku to w sumie nic dobrego nie znajdziesz, a nawet i to wiele Ci nie gwarantuje. Mimo to zbliza sie sezon swiateczny oraz mamy zjazd studentow wiec powoli cos rusza.
iwcia
Gość
Posty: 5
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 12:32 pm

ndz wrz 25, 2011 5:50 am

dzięki za odpowiedź. Znam angielski komunikatywnie ale tak jak piszesz to wcale nie musi mi zagwarantować zdobycia pracy. Będę próbowała może się uda do odważnych świat należy. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
globares
Bardzo odważny
Posty: 700
Rejestracja: wt lip 05, 2011 12:10 am
Lokalizacja: Gryfów Śląski
Kontakt:

wt wrz 27, 2011 9:54 pm

takie myślenie mi się podoba, jak odmienne od "stachu doniczka"

z pracą ciężko ale z takim nastawieniem na pewno Ci się uda
życzę powodzenia.
8)
Ciężko, ciężko żyć na świecie,
Kiedy płacze się i szlocha,
Jeszcze ciężej żyć bez kogoś,
Kogo się ogromnie kocha.
iwcia
Gość
Posty: 5
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 12:32 pm

wt paź 04, 2011 8:01 am

mam nadzieję, ze pozytywne nastawienie mi pomoże. Życzę powodzenia wszystkim szukającym pracy. Głowa do góry
misheq
Gość
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 3:58 pm

wt paź 04, 2011 9:31 pm

mil3czk4 pisze:Sytuacja tak naprawde wyglada fatalnie. Jeli nie potrafisz mowic po angielsku to w sumie nic dobrego nie znajdziesz, a nawet i to wiele Ci nie gwarantuje. Mimo to zbliza sie sezon swiateczny oraz mamy zjazd studentow wiec powoli cos rusza.
Guzik prawda :P

Im lepiej znasz język tym łatwiej dostaniesz pracę. Jeśli znasz język, trochę więcej niż podstawy (CEF B1*). Odezwij się do mnie przez PW, pomogę Ci w znalezieniu pracy. Nie zajmie to więcej niż jeden tydzień. Pozdrawiam.


*CEF (Europejski system opisu kształcenia językowego)
Poziom B1:Osoba posługująca się językiem na tym poziomie rozumie znaczenie głównych wątków przekazu zawartego w jasnych, standardowych wypowiedziach, które dotyczą znanych jej spraw i zdarzeń typowych dla pracy, szkoły, czasu wolnego itd. Potrafi radzić sobie w większości sytuacji komunikacyjnych, które mogą się zdarzyć w czasie podróży w regionie, gdzie mówi się danym językiem. Potrafi tworzyć proste, spójne wypowiedzi ustne lub pisemne na tematy, które są jej znane bądź ją interesują. Potrafi opisywać doświadczenia, zdarzenia, nadzieje, marzenia i zamierzenia, krótko uzasadniając bądź wyjaśniając swoje opinie i plany
Ludzie często myślą jak zabić czas.. a to czas ich zabija..
mariola
Gość
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 29, 2010 4:15 pm

śr sty 04, 2012 12:15 pm

SZUKAM PRACY DLA MAMY, ANGIELSKI SLABY, POSZUKUJE PRACY JAKIEJ KOLWIEK, SPRZATANIE, FABRYKI, ZMYWAK. JESLI COS WIECIE TO DAJCIE ZNAC PROSZE. LUB GDZIE MOZEMY SIE UDAC, DO JAKIEJ AGENCJI ITD... :roll: :roll:
guru2510
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 28, 2008 12:20 am

pn mar 26, 2012 11:12 am

Witam
Świeżak i Kali
Chcemy teraz w kwietniu wyruszyć na łowy tj.pracy jak wygląda sytuacja na rynku chodzi o pracę w fabryce lub na magazynie.
Generalnie chodzi na czy agencje rekrutują jak tak to które z góry byś my dziękowali
Pozdrawiam
wioletta0777
Gość
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 27, 2012 1:14 pm

wt mar 27, 2012 1:23 pm

witam czy moze ktos wie gdzie znalezc prace chałpnicza w southampton
guru2510
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 28, 2008 12:20 am

czw kwie 05, 2012 12:16 pm

Fajnie dzięki wszystkim Polaczką za pomoc ze mogliśmy zostać w Polsce i jebać za 1500 brutto!!!
Spoko trzymajmy się ramy to się posramy!!!!!
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

czw kwie 05, 2012 3:57 pm

Nie ma pracy, agencje nie przyjmuja, jest zle. Firmy padaj jak muchy. Tego oczekiwales ?
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
guru2510
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 28, 2008 12:20 am

wt kwie 10, 2012 11:11 am

TAKA mądra jesteś pytanie poważne a tu taka głupia odpowiedź ???
Na Śląsku jeszcze tak źle z pracą nie było o Bielsku-Białej nie wspomnę więc pytam która fabryka w S-on przyjmuje lub coś wiesz na temat pracy a tak wogóle to Ruskie sobie pomagają nawet Rumuni tylko Polak Polakowi WILKIEM...
HASŁO na Wyspach ''Mi się udało a ty się P...ol"
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

wt kwie 10, 2012 12:15 pm

Takiej odpowiedzi oczekiwalam.
Tak sie sklada ze dobrze wiem jak wyglada praca na rynku, pracuje w finansach. W tamtym tygodniu 3 klientow mojego kontrahenta zbankrutowalo, przeplyw gotowkowy jest marny, sciaglanac jeszcze gorsza. Wiec szczerze pisze ze jest zle. Mozesz jedynie liczyc na szczecie i na minimalna place. Kilka miesiecy temu zwolniono okolo 200 osob z jednej fabryki, jak myslisz co oni teraz robia ? Siedza w domu i czekaja jak przyjedziesz i znajdziesz za nich prace ?

Wylatujesz z forum za glupie wypowiedzi i przeklinanie.
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
tytus16
Gość
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 10, 2012 9:34 pm

wt kwie 10, 2012 9:48 pm

Spoko spoko EWE...Zbanowałaś mnie ???
Jesteś z siebie dumna ???
SPOKO SPOKO TERAZ z innej BECZKI dzięki za odp wiesz szukamy pracy twój portal twoje reguły BABE ;)
Wiesz ty masz ja NIE...
POZDRO...
Jeszcze się odezwe ale mój kumpel tam siedzi i ma inny obraz sytuacji a może to tylko obraz po to żeby zabukować miejsca STUDENTOM???
Sprawdź temat zanim zaczniesz kogoś banować.
Wulgarnie...???
Czy jest tam jakieś słowo na K...,CH...lub S....aj???
Takie są reguły gry ja je tylko nagłaśniam!!!
Jeszcze raz dzięki za nakreślenie sytuacji na rynku pracy...
"Wstań powiedź nie jesteś sam...M.Wiśniewski-chyba ,że ktoś pomoże dzwignąć sie z fotela...???
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

śr maja 09, 2012 4:44 pm

auuuuuuaaa! Skoro jestes az tak cwany to zapraszamy :) przyjedz, zobacz, niech kolega wspiera cie w szukaniu, wyblaganej na kolanach pracy na dwa, gora 3 dni w ciagu miesiaca - ale zawsze cos, prawda? tylko czy masz az tak silne kolana aby biegac po agencjach i jak juz wymienilam wczesniej - blagac? to sie okaze jak przyjedziesz, razem z tymi wszystkimi polskimi i litwinskimi studentami o ktorych wspomniales, kto wie, moze nawet sie zakumplujecie i razem bedziecie szukac 'fuchy' ;) To juz nie ta Anglia co kiedys, jak nie masz zapewnionej pracy na stale, na kontrakcie, to jej nie masz z reguly wcale. Nawet jesli juz ja znajdziesz, nie zostanie Ci duzo kasy aby wyzyc, a tym bardziej by wyslac do Pl.
ODPOWIEDZ