Start Polecane Firmy z Southampton zgłaszają poziom handlu sprzed pandemii

Firmy z Southampton zgłaszają poziom handlu sprzed pandemii

520
0

Przedsiębiorstwa w Southampton zgłaszają powrót obrotów do poziomów sprzed pandemii zaledwie kilka tygodni po złagodzeniu ograniczeń dotyczących blokady Covid.

Firmy i handlowcy w całym Hampshire zdołali zwiększyć wydajność i złagodzić przepisy, gdy kraj zaczyna wracać do normy.

Dzielnica doskonalenia biznesu w Southampton ma teraz nadzieję, że wydarzenia takie jak Southampton Pride i Boat Show przyciągną do miasta jeszcze więcej ludzi.

Giles Semper, dyrektor wykonawczy Go!Southampton, powiedział Echo: „Wiele firm w centrach miast zgłasza w ciągu tygodnia dane prawie do poziomu z 2019 r., chociaż weekendy są spokojniejsze niż wcześniej.

Z naszych obliczeń wynika, że ​​pustostany w centrum miasta wynoszą zaledwie 5 procent, przy czym 20 procent tych lokali będzie miało nowego właściciela w najbliższej przyszłości. Porównuje się to z ogólnokrajową liczbą wakatów na poziomie 14,1 procent conaprawdę daje podstawy do optymizmu”.

Giles powiedział, że „pingdemia” spowodowała „ogromne problemy” dla przedsiębiorców.

„Mniej pozytywna uwaga: „pingdemia” spowodowała ogromne problemy w naszej branży, a niektóre firmy musiały zostać tymczasowo zamknięte. Właściciele firm mówią nam, że muszą rozwiązać problem nieobecność jednej trzeciej siły roboczej, a to wiąże się kwestią sprawnej i skutecznej rekrutacji nowego personelu”.

Mówiąc o najnowszych danych dotyczących handlu i wakatów, przywódca Rady Miasta Southampton, Cllr Dan Fitzhenry, powiedział: „Wspaniale jest widzieć, jak nasze miasto wraca do życia. Mamy nadzieję, że nasze rozwiązania jak np. bezpłatny wieczorny i weekendowy parking oraz promocja naszego miasta będą nadal pomagać naszemu miastu odzyskać siły.

„Komunikujemy się i współpracujemy z lokalnymi firmami i rządem, aby spróbować pomóc im rozwiązać pojawiające się problemy i zapewnić, że możemy postawić miasto z powrotem na nogi”.

Członek gabinetu ds. wzrostu i zastępca lidera, Cllr Jeremy Moulton dodał: „Wygląda to całkiem pozytywnie. Byłem w centrum miasta w Westquay przez ostatnie dwa weekendy i zauważyłem, że obiekt staje się zdecydowanie dużo bardziej wypełniony.

PoprzedniUsunęli część domniemanej pracy Banksy’ego. Stanowiła zagrożenie
NastępnyJest praca: 1500 funtów powitalnego