Start Polecane Firmy z Southampton borykają się z kryzysem kosztów utrzymania i wojną na...

Firmy z Southampton borykają się z kryzysem kosztów utrzymania i wojną na Ukrainie

761
0

Właściciele firm z Southampton opisali „straszny obraz gospodarczy”, przed którym stoją z powodu kryzysu kosztów utrzymania i skutkami wojny na Ukrainie.

„Chyba trudno wyobrazić sobie gorszej sytuacji, niż ta z którą mamy do czynienia teraz” to słowa jednego człowieka, którego restauracja przeszła wiele blokad a  teraz zmaga się z gwałtownie rosnącymi kosztami i robi wszystko co możliwe aby pozostać na rynku.

Zabite deskami witryny sklepów i tablice „wynajmę” to znajomy widok w centrum miasta.

Tylko nad Bar Street znajduje się co najmniej dziesięć pustych działek.

Właściciel POPSI’S Pizza, David Hearth, ostrzega przed trudnymi czasami, które jeszcze przed nami.

 „Obawiam się jednak, że rok 2022 będzie bardzo trudny dla wszystkich, nie tylko dla biznesu, a to tylko wierzchołek góry lodowej, ponieważ w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy zobaczymy więcej ‘ofiar’ na głównych ulicach”.

Twierdzi, że niezwykle trudno jest zarobić w jego jadłodajni w Bedford Place i że pandemia zmieniła zachowania klientów. Na przykład więcej osób decyduje się na dostawę do domu niż jedzenie poza domem.

Dodał: „Niestety, jest tylkogorzej, gdy weźmiemy pod uwagę wzrost naszych kosztów towarów o 30-40 procent z powodu wojny na Ukrainie, a także przez katastrofę, jaką jest Brexit.

„Trudno jest sobie wyobrazić  gorszej sytuacji, niż ta z którą mamy do czynienia obecnie. Mamy teraz również do czynienia z bezprecedensowym wzrostem kosztów mediów: gazu i elektryczności w wymiarze ponad dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku”.

David mówi, że firmy muszą zadać sobie pytanie, czy dadzą radę przetrwać w oczekiwaniu na lepsze czasy czy też będą zmuszone zamknąć swoje drzwi.

Przedstawiciele biznesów wzywają rząd do „przestania ignorowania tego obrazu” i nalegają na potrzebę długoterminowych planów skoncentrowanych na zapewnieniu wzrostu i stabilności.

PoprzedniWielka Brytania za wzmocnieniem NATO
NastępnyPonad 100 ukraińskich uchodźców przebywa w Southampton