Start Wiadomości Firmy w UK zmuszone do ujawniania różnic w zarobkach

Firmy w UK zmuszone do ujawniania różnic w zarobkach

828
0

Firmy w Wielkiej Brytanii będą obowiązkowo musiały od 2017 roku ujawniać zarobki swoich pracowników i różnice ze względu na płeć – informuje BBC News. Nowe prawo dosięgnie firmy zatrudniające powyżej 250 pracowników.

Zmiany, za które odpowiada minister kobiet i równości Nicky Morgan, mogą mieć wpływ na ok. 8 tys.  pracodawców w całym kraju. W celu uniknięcia zatajania informacji o nierównościach między kobietami i mężczyznami w kwestii zarobków, dane będą musiały być co roku aktualizowane na firmowych stronach internetowych i zatwierdzane przez szefów przedsiębiorstw.

Wprowadzenie nowego prawa jest szczególnie ważne biorąc pod uwagę ostatnie badania, które pokazały, że różnice w zarobkach mężczyzn i kobiet w Wielkiej Brytanii wynoszą 20 proc.

Zdaniem polityk każdy powinien pracować w miejscach gdzie traktowane są sprawiedliwie, i gdzie nie są zatajane żadne dane dot. nierówności płciowych.

– Wzywam wszystkie kobiety w Wielkiej Brytanii do wykorzystania swojej pozycji, jako pracownice i konsumentki by wymagały więcej od firm,  upewniając się, że ich talent i potencjał jest właściwie wykorzystywany i doceniany i odpowiednio nagradzany – cytuje Nicky Morgan BBC News.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPlanujesz na walentynki kwiaty? Zastanów się
NastępnyProtest przed West Quay w obronie praw pracowników sklepu Sports Direct