Start Polecane Firmy turystyczne twierdzą, że plan kwarantanny musi zostać zmieniony

Firmy turystyczne twierdzą, że plan kwarantanny musi zostać zmieniony

633
0

Dziesiątki firm turystycznych i właścicieli hoteli powiedziały, że Wielka Brytania powinna zrezygnować z planów zmuszenia odwiedzających do poddania się kwarantannie po przyjeździe. Od 8 czerwca osoby przyjeżdżające do Wielkiej Brytanii z zagranicy będą musiały izolować się przez 14 dni lub zostaną ukarane grzywną w wysokości 1000 GBP. Firmy turystyczne i hotele martwią się, że będzie to złe dla biznesu.

W liście do Home Secretary Priti Patel mówią, że polityka zmniejszyłaby liczbę odwiedzających i może utrudnić Brytyjczykom wyjazd za granicę. List, podpisany przez ponad 70 szefów branży związanych z podróżami, mówi, że sektor jest poważnie zagrożony.

– Ostatnią rzeczą, której potrzebuje branża turystyczna, jest obowiązkowa kwarantanna nałożona na wszystkich pasażerów przylatujących, która powstrzyma zagranicznych gości przed przyjazdem tutaj, zniechęci brytyjskich gości do podróży za granicę i najprawdopodobniej spowoduje, że inne kraje nałożą na brytyjskich turystów wzajemne wymagania dotyczące kwarantanny – mówią w liście.

– Wiele osób namawiało rząd do wprowadzenia przepisów dotyczących kwarantanny we wczesnych fazach Covid-19 – czytamy w liście. – Zamiast tego nie podjęto żadnych działań, a loty z wielu zainfekowanych krajów mogły wylądować, co ułatwiało tysiącom potencjalnie dotkniętych wirusem pasażerów rozprzestrzenienie wirusa na szerszą społeczność Wielkiej Brytanii.

Rzecznik Home Office powiedział: – Gdy świat zaczyna wyłaniać się z tego, co, jak się wydaje, jest najgorszą z pandemii koronawirusa, musimy patrzeć w przyszłość i chronić brytyjską opinię publiczną, zmniejszając wszelkie ryzyko. W dalszym ciągu wspieramy firmy z sektora turystyki poprzez jeden z najbardziej hojnych pakietów ekonomicznych zapewnianych w dowolnym miejscu na świecie. Jednak słuszne jest, aby teraz wprowadzić nowe środki, aby obniżyć szybkość transmisji i zapobiec druzgoczącej drugiej fali wirusa.

Początkowo zasugerowano, że przepisy nie będą miały również zastosowania do podróżnych z Francji. Jednak rząd nalegał później, aby środki kwarantanny miały również do nich zastosowanie. Biura podróży twierdzą, że sektor ten wniósł w ubiegłym roku 200 mld funtów do brytyjskiej gospodarki, co stanowi około 9% produktu krajowego brutto. Mówią jednak, że rząd żałośnie powolnie reaguje i zwleka aż do granic absurdu, gdy rozważa systemy wsparcia dla przemysłu w czasie kryzysu.

List mówi, że rząd nie może przekroczyć swojego mandatu. Mieszkańcy tego kraju nie chcą, aby uniemożliwić im podróżowanie. Po prostu czas przenieść nacisk z ochrony na ożywienie gospodarcze, zanim będzie za późno.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPodczas blokady matki zajmują się głównie opieką nad dziećmi i domem
NastępnyBluestar prosi klientów o unikanie płacenia gotówką