Start Polecane Firma oferuje udziały w turbinie wiatrowej jako sposób na niższe rachunki

Firma oferuje udziały w turbinie wiatrowej jako sposób na niższe rachunki

266
0

Brytyjka Sarah Merrick proponuje kupno turbiny wiatrowej 'na spółkę’. Założona przez nią firma Ripple Energy pomaga Brytyjczykom obniżyć rachunki za prąd, a jednocześnie przełączyć się na zieloną energię. Już ruszają zapisy na udział w trzeciej farmie wiatrowej.

Pierwszym projektem założonej przez nią firmy Ripple Energy była pojedyncza turbina wiatrowa w Walii. Jeden obrót wiatraka wytwarza tyle energii, ile potrzeba, by zasilić dom przez osiem godzin. Współwłaścicielami turbiny zostało 900 osób.

Druga farma powstaje w Szkocji – jest już w pełni sfinansowana i wkrótce ruszy jej budowa. Tym razem jest to znacznie większy projekt – powstanie osiem turbin, które mają 5 600 współwłaścicieli.

Wytwarzana przez farmy wiatrowe energia dociera do użytkowników za pośrednictwem sieci, tak jak od każdego innego dostawcy.

Udział w farmie wiatrowej kosztuje od 25 funtów miesięcznie wzwyż. Jego wysokość każdy ustala według uznania – może w pełni lub tylko częściowo pokrywać jego zapotrzebowanie na energię. Płatność może być jednorazowa lub rozłożona na 12 miesięcy, a udział obejmuje cały 25-letni okres eksploatacji turbiny.

PoprzedniNowy minister finansów ogłosił wycofanie się rządu z prawie wszystkich cięć podatkowych
NastępnyW ramach kampanii policja w Hampshire będzie ścigać kierowców przekraczających prędkość