Start Polecane Fińskie linie lotnicze będą ważyć pasażerów

Fińskie linie lotnicze będą ważyć pasażerów

1180
0

Fińskie linie lotnicze chcą ważyć swoich pasażerów. Dzięki temu przewoźnik chce dokładniej oszacować wagę maszyny i sprawić, by lot był bardziej wydajny.

Informacja o tym, że fińskie linie będą ważyć pasażerów wywołała ogromne poruszenie. Część pasażerów zaczęła nawet zarzucać przewoźnikowi dyskryminację osób otyłych. Po tym jak sprawa trafiła do mediów, Finnair wydało oświadczenie, w którym tłumaczy czemu ma służyć ważenie i zapewnia, że na wadze staną tylko ochotnicy.

Przed każdym lotem fińskie linie chcą zważyć od 100 do 150 pasażerów. Nikt jednak nie będzie zmuszany do stawania na wadze, będzie to kwestia zupełnie dobrowolna. Jak wyjaśnia przewoźnik, ustalenie średniej wagi podróżnych pozwoli na lepsze oszacowanie ciężar maszyny i sprawić, by lot był bardziej wydajny. Dodatkowo pomoże to wyliczyć ilość tankowego paliwa, a co za tym idzie, łatwiej będzie ustalić ceny biletów.

Do 2018 roku Finnair chcą zważyć około 2000 pasażerów.  Przewoźnik chce dokonywać pomiarów w różnych porach roku, aby sprawdzić ile ważą podróżni w odzieży letniej, a ile w zimowej. Do tej o tej linie lotnicze opierały się na danych Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego, z których wynikało, że przeciętny mężczyzna waży 84 kg, a kobieta 65 kg.