Start Polecane Film, który pomaga dzieciom przed operacją przetłumaczono na polski

Film, który pomaga dzieciom przed operacją przetłumaczono na polski

820
0

Film, który ma pomóc przygotować dzieci do operacji jest teraz dostępny w kilku językach, w tym w języku polskim. 

Jak tłumaczą specjaliści, lęk przedoperacyjny może powodować koszmary nocne, lęki separacyjne, a także strach przed lekarzami w późniejszym okresie życia dziecka. Aby pomóc najmłodszym pacjentom w pokonaniu ich strachu przed pobytem w szpitalu, anestezjolog Sam Dawson wpadł na pomysł stworzenia filmu „Your Visit to Hospital” (pl. Twoja wizyta w szpitalu). Wideo zostało tak dobrze przyjęte przez brytyjskie rodziny, że przetłumaczono je na cztery najpopularniejsze na Wyspach języki – polski, portugalski, bułgarski i litewski – informuje Newry Times.

Każdego roku w szpitalach zrzeszonych w ramach Southern Trust, zabiegom wymagającym znieczulenia anestezjologicznego poddawanych jest około 2400 dzieci. Lekarze mają nadzieję, że dzięki filmowi, chociaż część małych pacjentów pokona swój strach przed operacją.

– Przychodzenie do szpitala na zabieg chirurgiczny może być zniechęcające dla każdego, a w szczególności zaniepokojone mogą być małe dzieci. Rodzice także mogą odczuwać strach przed operacją swojego dziecka, a ich reakcja często wpływa na zachowanie młodej osoby. Kiedy angielski nie jest pierwszym językiem rodziny, komunikacja może być dodatkowym wyzwaniem. Mamy wspaniałą ekipę teatralną, która ściśle współpracuje z tłumaczami. Wierzymy, że oglądając ten film przed przyjazdem do szpitala, rodziny będą wiedział, czego się spodziewać i będą mają o wiele mniej zestresowane – powiedział doktor Kieran O’Connor, konsultant anestezjolog i specjalista ds. znieczulenia pediatrycznego.