Start Polecane Fiat 126p dla Toma Hanksa. BBC pokazuje inicjatywę Polaków

Fiat 126p dla Toma Hanksa. BBC pokazuje inicjatywę Polaków

1153
0

Brytyjskie BBC umieściło krótki film o inicjatywie mieszkańców Bielsko-Białej, dzięki którym słynny polski Maluch trafił w ręce hollywoodzkiego aktora Toma Hanksa.

Filmik, który obejrzało już prawie 2 mln razy, przestawia historię zakupu i remontu Fiata126p. Fragment nagrania przedstawia również życzenia Hanksa dla Moniki Jaskólskiej – inicjatorki akcji, z okazji jej urodzin. Podczas nich aktor zaśpiewał po polsku „Sto lat”

W ubiegłym roku Tom Hanks opublikował na swoim profilu na Instagramie zdjęcie z Maluchem. To ujęło Polaków, którzy postanowili podarować aktorowi jeden z egzemplarzy polskiego samochodu. Zbiórkę na renowację Fiata 126p z lat 70. zainicjowała Monika Jaskólska. Resztę pieniędzy zebranych w tym celu przekazano Szpitalowi Pediatrycznemu w Bielsku-Białej.

Ponad 30-letni Fiat 126p podarowany Hanksowi oryginalnie był turkusowy, ale podczas remontu przemalowano go na biało. – Wnętrze auta zostało utrzymane w stylistyce oryginału, ale podczas remontu użyto materiałów najwyższej jakości. Pojawiły się też drobne elementy nawiązujące do Bielska-Białej oraz klawisze z maszyny do pisania, których pasjonatem jest aktor – informuje PAP.

Maluch doleciał do Los Angeles, gdzie ma lotnisku przeprowadzono jego wstępny przegląd, a następnie załadowano na lawetę i zawieziono do Toma Hanksa.

https://youtu.be/1fCWD-egU6k