Start Southampton Fawley Waterside: Przetarg na fundusz o wartości 4 milionów funtów na budowę...

Fawley Waterside: Przetarg na fundusz o wartości 4 milionów funtów na budowę 1500 domów

246
0

Oferta na ponad 4 miliony funtów została złożona w celu wzmocnienia obszaru Fawley Waterside.

Firma Fawley Waterside Ltd zażądała 4,7 miliona funtów od funduszu Solent Freeport Seed Capital.

Pieniądze zostaną przeznaczone na całkowity pakiet 11,95 miliona funtów, aby umożliwić prace na miejscu.

Obecnie trwa opracowanie planu generalnego, który dostarczy 1,5 mln mkw. powierzchni handlowej, 1500 nowych domów oraz 10,8 mkw. przestrzeni publicznej i zielonej.

W biznesowym uzasadnieniu finansowania stwierdza się, że prace, które mogłyby zostać rozpoczęte dzięki funduszowi, „będą działać jako katalizator rozwoju w Fawley Waterside, przyspieszając rozwój i odblokowując obszar Northern Quarter”.

Dodano, że inwestycja przyniesie „nowe miejsca pracy i kwalifikacje o wysokiej wartości” na obszarze, który jest jednym z największych terenów poprzemysłowych na południu.

W Northern Quarter powstanie innowacyjny kampus oferujący ponad 1 m2 powierzchni komercyjnej dla kluczowych firm w sektorach takich jak morski, nauki przyrodnicze i sektory techniczne, a także zaawansowana produkcja.

Oferta pojawiła się, od momentu gdy Fawley Waterside zostało potraktowane priorytetowo w ramach zatwierdzonego Outline Business Case firmy Solent Freeport, któremu rząd przydzielił 25 milionów funtów we wszystkich swoich lokalizacjach.

Kolejna oferta, złożona przez Solent Local Enterprise Partnership (LEP), również została złożona na kwotę w wysokości 400 000 funtów, aby pomóc w stworzeniu Solent Maritime Innovation Hub.

Centrum byłoby przestrzenią współpracy dla sektora morskiego.

Teraz Solent Freeport poszukuje opinii na temat dwóch ofert z konsultacjami trwającymi do 16 marca dla prac Fawley i 16 lutego dla Innovation Hub.

PoprzedniSkatepark w Southampton zostanie przekształcony
NastępnyOsoby borykające się z problemami mogą uzyskać niższe rachunki za energię