Start Polecane Fawley Refinery planuje zwolnienia, ponieważ Exxon Mobil zmniejsza zatrudnienie

Fawley Refinery planuje zwolnienia, ponieważ Exxon Mobil zmniejsza zatrudnienie

517
0

Kolejny z głównych pracodawców w Hampshire ogłosił redukcje miejsc pracy.

Gigant naftowy Exxon Mobil ma zwolnić pracowników w swojej gigantycznej rafinerii Fawley, która zatrudnia około 2300 osób. Firma nie podała, ile osób straci pracę, ale lokalne źródła sugerowały, że trwają konsultacje z około 100 pracownikami.

Exxon Mobil twierdzi, że do końca przyszłego roku około 400 pracowników w Wielkiej Brytanii straci etaty. Poseł z New Forest East Julian Lewis powiedział: „Utrata miejsc pracy, taka jak ta, jest poważnym ciosem dla naszej społeczności. Miejmy nadzieję, że powolna realizacja planu w przyszłym roku może oznaczać, że ożywienie gospodarcze umożliwi ocalenie przynajmniej części z tych etatów”.

W oświadczeniu Exxon Mobil czytamy: „W ramach szeroko zakrojonego globalnego przeglądu przedstawionego podczas rozmowy dotyczącej wyników finansowych Exxon Mobil za drugi kwartał, firma planuje zmniejszyć poziom zatrudnienia w całej swojej brytyjskiej działalności.”

„Wpływ Covid-19 na popyt na produkty Exxon Mobil zwiększył pilność trwających prac nad wydajnością. Przewiduje się, że do końca 2021 roku w Wielkiej Brytanii wpłynie to na około 400 pozycji zatrudnienia.”

W gigantycznym zakładzie Fawley znajduje się największa rafineria ropy naftowej w Wielkiej Brytanii. Na terenie zakładu znajduje się również zakład produkujący 750 000 ton produktów chemicznych rocznie.

PoprzedniWydarzenia online z okazji Dnia Pamięci w Southampton
NastępnyMężczyzna, który jechał 70 mil na godzinę w strefie 30 m/h – skazany