Start Wiadomości Farage: Unia nigdy nie zgodzi się na warunki Camerona w sprawie imigrantów

Farage: Unia nigdy nie zgodzi się na warunki Camerona w sprawie imigrantów

1089
0

Lider UKIP rozpoczął “antyunijną” kampanię w związku ze zbliżającym się referendum w sprawie brytyjskiego członkostwa. Skrytykował również pomysł premiera dotyczący wcześniejszego zorganizowania głosowania.

Według Farage’a zorganizowanie referendum jeszcze przed rokiem 2017 poważnie osłabi kampanię na rzecz opuszczenia Wspólnoty. „Jeśli to nastąpi, po prostu zabraknie czasu i mobilizacji na zorganizowanie tej kampanii” – twierdzi lider UKIP.

Pod tym względem zgadza się on z częścią eurosceptycznych polityków z Partii Konserwatywnej, między innymi Liamem Foxem, który w ubiegłym miesiącu zarzucił tym, którzy optują za wcześniejszym zorganizowaniem referendum, że mają w tym swój interes i nie są do końca honorowi.

Premier nie ukrywa, że zależy mu na zorganizowaniu referendum w jak najwcześniejszym terminie. Nigel Farage w czasie wczorajszego przemówienia na konferencji w Eastbourne stwierdził, że nie ma sensu czekać na efekty negocjacji Davida Camerona w sprawie zmiany traktatów. „To, o co Cameron nie prosi liderów Unii, bo wie, że się na to nie zgodzą, jest zniesienie swobodnego przepływu osób” – oświadczył Farage.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniRajd rowerowy golasów
NastępnyPo reformie systemu socjalnego praca stała się mniej atrakcyjna?