Start Wiadomości Farage: „Lekarze w UK nie mówią po angielsku. Trzeba coś z tym...

Farage: „Lekarze w UK nie mówią po angielsku. Trzeba coś z tym zrobić!”

1032
0
Photo credit: Euro Realist Newsletter / iW / CC BY

Lider UKIP stwierdził, że osoby niemówiące wystarczająco dobrze po angielsku nie powinny być zatrudniane przez NHS. Paradoksalnie, przedstawiciele służby zdrowia utrzymują, że tak właśnie jest, ponieważ wszyscy lekarze pochodzący z zagranicy muszą posiadać certyfikat International English Language Testing System.

W wypowiedzi dla telewizji Sky News Farage bronił stanowiska, że w brytyjskich przychodniach pracują lekarze, z którymi trudno dojść do porozumienia z powodu bariery językowej.

„Przecież chcemy żyć w kraju, w którym wszyscy mówią jednym językiem, prawda?” – zapytał retorycznie lider UKIP zanim przeszedł do meritum: „W Wielkiej Brytanii nie kształcimy wystarczającej liczby lekarzy i pielęgniarek – to skandal. Nie wiem, czy kiedykolwiek osobiście zdarzyło się wam spotkać z lekarzem, który nie mówi dobrze po angielsku, ale ja często słyszę od ludzi o takich przypadkach” – przekonywał Farage.

„Istotą imigracji, w sektorze służby zdrowia czy jakimkolwiek innym, jest doprowadzenie do integracji” – stwierdził polityk i dodał, że NHS nie powinien zatrudniać osób niemówiących po angielsku. Nie dał jednak jasnej odpowiedzi na to, co zrobić z tymi, którzy jakimś cudem zatrudnienie w służbie zdrowia bez znajomości języka znaleźli. „Przede wszystkim, kogoś, kto nie mówi po angielsku, a ma przyjmować angielskojęzycznych pacjentów, w żadnym wypadku nie powinno się zatrudniać” – ominął temat Farage.

W oficjalnych wymaganiach dostępnych na stronie NHS czytamy, że wszyscy zatrudnieni w nim lekarze,  zanim zostaną zarejestrowani przez Naczelną Radę Medyczną (General Medical Council), muszą wykazać się kompetencją językową na poziomie certyfikatu English Language Testing System (IELTS).

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniBrytyjczycy pogrążają się w depresji. Dwukrotny wzrost liczby recept
NastępnySalmonella w czekoladkach z Aldi. Skażony towar sprzedawano w ponad 100 sklepach