Start Wiadomości Farage is back! Lider UKIP jest zdeterminowany do poprowadzenia kampanii referendalnej

Farage is back! Lider UKIP jest zdeterminowany do poprowadzenia kampanii referendalnej

879
0

Nigel Farage zamierza poprowadzić anty-europejską kampanię dotyczącą referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w UE.

W swoim pierwszym wystąpieniu po mało satysfakcjonujących majowych wyborach Nigel Farage zamierza przedstawić plany związane z kampanią, jaką jego partia przeprowadzi w związku ze zbliżającym się referendum.

Lider UKIP nie ukrywa, że zrobi wszystko, aby jego partia „stała na czele tej kampanii”. Zamierza w związku z tym przeprowadzić „serię spotkań i publicznych imprez w całej Wielkiej Brytanii”. „Nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego, by stać i czekać, dlatego zamierzamy pracować w pocie czoła i dostarczać ulotki do domów milionów mieszkańców Wysp” – oświadczył Farage.

W ubiegłym miesiącu członek parlamentu brytyjskiego z ramienia UKIP Douglas Carswell wywołał zamieszanie w swojej partii sugerując, że Nigel Farage nie powinien przewodzić kampanii referendalnej. „Uważam, że żaden polityk nie powinien przewodniczyć tej kampanii” – oświadczył Carswell. Według niego głosujący nie ufają takim agitatorom, gdyż posądzają ich o interesowność.

Farage nie zgadza się z tą opinią i namawia do jak najszybszego rozpoczęcia kampanii, która miałaby „uchronić Brytyjczyków i ich niepodległość przed biurokratami z Brukseli”.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniWażne! Informacja konsularna dla Polaków ws. paszportów
NastępnyPolacy w Szkocji popełniają więcej samobójstw niż sami Szkoci