Start Coronavirus Fałszywe twierdzenia dotyczących liczby pacjentów Covid w szpitalach

Fałszywe twierdzenia dotyczących liczby pacjentów Covid w szpitalach

963
0

Kobieta została oskarżona o narażanie życia poprzez fałszywe twierdzenie, że szpitale w Hampshire są w większości wolne od pacjentów z Covid-19.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie skarg dotyczących użytkownika Facebooka, który publikuje zdjęcia pustych korytarzy i powołuje się na to, co opisuje jako „fikcyjne” opisy ogromnego obciążenia pracą personelu. University Hospital Southampton to jedna z placówek wymienionych w postach.

Alan Whitehead, poseł Partii Pracy w Southampton, powiedział: „Błądzenie po szpitalu i filmowanie przypadkowych korytarzy w celu rozpowszechniania dezinformacji jest szalenie nieodpowiedzialne.”

„Wiem, że szpitale są maksymalnie obciążone z powodu tego, co słyszę od wyczerpanych pielęgniarek, lekarzy i personelu, który tam pracuje.” „Tego typu zachowanie jest niesamowicie zniechęcające dla nich i dla tych, którzy stracili bliskich na skutek wirusa”.

Posty wywołały obawy, że ludzka czujność może zostać uśpiona w fałszywym poczuciu bezpieczeństwa, zwiększając ryzyko zarażenia się śmiertelnym wirusem.

Rzecznik szpitala powiedział: „Szpital Uniwersytecki w Southampton został poinformowany o poście krążącym w mediach społecznościowych, w którym twierdzono, że szpital nie jest pod presją.” „To jest bardzo dalekie od prawdy.” „Dzielenie się tego rodzaju dezinformacją nie jest w porządku w stosunku do naszych pracowników, którzy niestrudzenie pracują nad opieką nad osobami zarażonymi Covid przyjmowanymi w znacznej liczbie każdego dnia”.

PoprzedniTrzecia szczepionka Covid zatwierdzona do użytku w Wielkiej Brytanii
NastępnyCovid: Kolejny niechlubny rekord. Przeszło 1300 zgonów w ciągu doby