Start Polecane Fala upałów w Wielkiej Brytanii: ostrzeżenie dla mieszkańców Wysp

Fala upałów w Wielkiej Brytanii: ostrzeżenie dla mieszkańców Wysp

919
0
PA photo

W niektórych częściach Wielkiej Brytanii wydano ostrzeżenie, ponieważ przewiduje się, że temperatury osiągną 30C, czyli więcej niż w Los Angeles, Marbelli i Santorini.

Fale upałów stają się coraz bardziej prawdopodobne i bardziej ekstremalne z powodu zmian klimatycznych wywołanych przez człowieka.

Prognozy pogody sugerują, że w weekend w Londynie, na południowym wschodzie i na wschodzie temperatury wzrosną, a ostrzeżenie Brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) będzie obowiązywać od poniedziałku 11 lipca do piątku 15 lipca dla tych obszarów.

Agencja sugeruje ludziom zasłanianie okien wystawionych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, sprawdzanie, czy wentylatory i lodówki działają prawidłowo, a leki są prawidłowo przechowywane.

Met Office deklaruje falę upałów, gdy odnotowuje co najmniej trzy dni z rzędu z maksymalnymi temperaturami przekraczającymi ustaloną temperaturę, która jest różna w różnych częściach kraju.

Wielka Brytania doświadczyła wcześniej fali upałów trzy tygodnie temu, a 17 czerwca był jak dotąd najgorętszym dniem w roku.

PoprzedniRachunki za energię w UK mogą wzrosną do 3 363 funtów rocznie
NastępnyAresztowania po tym, jak kobieta doznała złamania kręgosłupa i innych urazów