Start Polecane Fala podróbek w Wielkiej Brytanii

Fala podróbek w Wielkiej Brytanii

1065
0

W tym roku warto zwrócić szczególną uwagę na jakość kupowanych produktów firmowych. Celnicy ostrzegają przed rekordową ilością podróbek przysyłanych do UK.

Służby celne na lotniskach skonfiskowały ponad 83 tys. podrobionych produktów w czasie trwającej zaledwie sześć dni operacji w grudniu.

Wśród fałszywek znaleziono 900 szalików Burberry, 100 różdżek Harrego Pottera, 137 torebek Louis Vuitton i 941 par sportowego obuwia Nike Air Max, 300 joysticków do PlayStation i wiele innych.

W ostatnich tygodniach na granicach Zjednoczonego Królestwa zatrzymano podróbki firmowych produktów warte aż milion funtów.

Rząd opublikował dane zebrane przez celników ostrzegając konsumentów przed kupowaniem świątecznych prezentów w niesprawdzonych miejscach. Eksperci radzą nie nabierać się na promocyjne ceny, firmowe produkty rzadko bywają tak tanie jak podróbki. Warto też zwrócić uwagę na jakość kupowanej odzieży czy zabawek i na informacje na wszytej metce.

– Międzynarodowy handel podróbkami dyskredytuje uczciwych sprzedawców, łączy się z poważną przestępczością zorganizowaną (…) wykorzystaniem dzieci do pracy a nawet fundowaniem terroryzmu – mówił minister Robert Goodwill.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniŚwięta na Wyspach: sztorm zamiast śniegu
NastępnyThe Times: Królowa rozczarowana brakiem informacji o Brexicie