Start Wiadomości Fala gwałtów w Anglii i Walii. Policja ostrzega mieszkańców Wysp

Fala gwałtów w Anglii i Walii. Policja ostrzega mieszkańców Wysp

1533
0

W ostatnich dniach liczba doniesień o gwałtach i przestępstwach na tle seksualnym w Anglii i Walii rośnie w zastraszającym tempie. Policja publikuje kontrowersyjne dane i zaleca mieszkańcom zachowanie szczególnej ostrożności w sezonie urlopowym, kiedy odnotowuje najwięcej tego rodzaju incydentów.

Policyjne statystyki wskazują, że tylko od stycznia do marca tego roku poziom przestępczości na Wyspach wzrósł o 3 procent. W tym czasie aż o jedną czwartą wzrosła liczba zbrodni popełnianych z wyjątkowym okrucieństwem. Przybyło także zgłoszeń o napadach z użyciem noża – ich liczba wzrosła o 2 procent, odwracając utrzymujący się przez ostatnie cztery lata trend spadkowy.

Największy niepokój zarówno wśród służb, jak i mieszkańców Wielkiej Brytanii budzą jednak dane dotyczące przestępstw na tle seksualnym. Okazuje się bowiem, że na przestrzeni ostatniej dekady liczba gwałtów uległa podwojeniu. Tylko w ostatnim czasie odnotowano 37 proc. więcej zgłoszeń o tego rodzaju napaściach.

Policjanci apelują o wzmożoną ostrożność w ciepłym sezonie urlopowym, kiedy podróżujemy poza miasto i chętniej później wieczorami wracamy do domu. Lato jest bowiem czasem, gdy statystyki dotyczące gwałtów błyskawicznie rosną. „Nie wracajmy sami późno do domu, wybierajmy oświetlone drogi i przejścia, pilnujmy swoich napojów w czasie wyjść ze znajomymi. Miejmy zawsze pod ręką telefon, z wpisanym numerem alarmowym” – radzą funkcjonariusze.

Jednocześnie pocieszają, że wpływ na statystyki w znacznej mierze ma również fakt, że ofiary napaści na tle seksualnym po prostu chętniej zgłaszają te incydenty policji. Podkreślają także, że w czasie, gdy wzrosły wskaźniki dotyczące gwałtów, inne znacząco spadły – w tym m.in. liczba rabunków i kradzieży.

To kolejne już alarmujące doniesienia o rosnącym poziomie przestępczości na Wyspach. Kilka dni temu ostrzegaliśmy mieszkańców Wysp przed powtarzającymi się próbami porwań dzieci w miejscach publicznych.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniBrytyjscy posłowie dostali ogromne podwyżki. Teraz boją się wyborców
NastępnyBig Fun Run w Southampton Common w najbliższą niedzielę