Start Polecane Energooszczędne światła LED zamontowane na stacjach kolejowych na południu

Energooszczędne światła LED zamontowane na stacjach kolejowych na południu

281
0

Firma transportowa ogłosiła 21-procentową redukcję zużycia energii po zainstalowaniu świateł LED na 165 stacjach kolejowych na południu.

South Western Railway (SWR) ogłosiło w poniedziałek redukcję kosztów po zamontowaniu ponad 16180 opraw LED w celu zastąpienia starszych żarówek w swojej sieci. Nowe wyposażenie przyczyniło się do spadku o 4,9 miliona zużycia kWh na stacjach i zajezdniach, co odpowiada ładowaniu 450 059 314 smartfonów. Chociaż nie jest to jedyny czynnik powodujący spadek, mówi się, że program wymiany diod LED jest „głównym motorem” zmiany.

Oprócz oszczędności energii diody LED znacznie poprawiły oświetlenie w obszarach mających kontakt z klientami, takich jak perony, hale i kasy biletowe. Światła zostały również wymienione na parkingach, ścieżkach dla pieszych, ścieżkach rowerowych i kładkach dla pieszych, co również przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa.

Nowe wyposażenie jest częścią wysiłków SWR, których celem jest zmniejszenie zużycia energii w obiektach firmy o 41 procent do 2024 roku w porównaniu z rokiem 2015/16.

PoprzedniWyznaczono datę procesu policjanta oskarżonego o zabicie 33-latki
NastępnyLiczba zaszczepionych w Hampshire i Isle of Wight Covid przekroczyła 750 000