Start Polecane Emerytury w Wielkiej Brytanii: ile potrzebujesz, aby przejść na emeryturę przy rosnących...

Emerytury w Wielkiej Brytanii: ile potrzebujesz, aby przejść na emeryturę przy rosnących kosztach utrzymania?

9002
Photo by Keith Tanner on Unsplash

Kryzys związany z kosztami utrzymania zamienia się w kryzys związany z kosztami emerytalnymi, ponieważ rosnące ceny żywności i energii oznaczają, że kwota pieniędzy potrzebna do przejścia na emeryturę przy minimalnym poziomie życia wzrosła w ciągu ostatniego roku o prawie 2000 GBP.

W 2022 r. minimum wymagane do przeżycia jako samotny emeryt wzrosło o 18% do 12 800 funtów rocznie. Tymczasem para emerytów potrzebuje teraz co najmniej 19 900 funtów rocznie – więcej o 3200 funtów, co stanowi jeszcze większy wzrost o 19 proc.

Podczas gdy w tym miesiącu pełna nowa emerytura państwowa wzrosła z 9 627 funtów rocznie do 10 600 funtów, dane z badań sugerują, że miliony ludzi nie będą miały dość pieniędzy na pokrycie codziennych kosztów utrzymania.

Naukowcy twierdzą, że minimalny standard dochodu, którego obecnie potrzebujesz jako osoba samotna, wynosi 12 800 GBP lub 19 900 GBP dla pary.

Jest to jednak minimum i daleko mu do dobrobytu. Kwota ta pozostawia emerytowi tylko 54 funty tygodniowo na jedzenie, bez możliwości posiadania samochodu, wystarczająco środki na krótkie wakacje w Wielkiej Brytanii każdego roku i 580 funtów rocznie na odzież i obuwie. Zakłada się, że osoba pracuje do 67 roku życia i ma pełne ubezpieczenie społeczne. Co najważniejsze, liczby te zakładają, że spłaciłeś lub nie posiadasz kredytu hipotecznego. W przeciwnym razie koszty emerytury mogą być znacznie wyższe.