Start Southampton Emeryt z Hampshire czekał na przyjazd karetki pogotowia przez dziewięć godzin

Emeryt z Hampshire czekał na przyjazd karetki pogotowia przez dziewięć godzin

803
0

Siedemdziesięcioletni mieszkaniec Southampton, który przewrócił się i zwichnął ramię, dziewięć godzin czekał na karetkę pogotowia.

To już nie pierwszy pacjent, który przez kilka godzin czekał na pomoc. Inny mieszkaniec Hampshire doczekał się przyjazdu sanitariuszy po czterech godzinach od wezwania karetki.

Rodziny poszkodowanych, którzy bez końca czekali na pomoc, domagają się wszczęcia śledztwa w sprawie i oskarżają South Central Ambulance Service o zaniedbanie obowiązków. Krewni boją się o zdrowie i życie swoich najlbliższych.

Rzecznik pogotowia wyjaśnia, że przyjmowane zgłoszenia są dzielone na nagłe przypadki, które wymagają natychmiastowej pomocy i takie, które nie zagrażają życiu pacjenta. Pracownik pogotowia tłumaczy także, że w momencie kiedy otrzymano zgłoszenie od 70 –latka z Southampton, wszystkie karetki zostały wysłane do wypadku, który miał miejsce na jednej z dróg w Hampshire.

PoprzedniKobieta biegała wokół szkoły w pidżamie, w proteście przeciwko zakazowi przyprowadzania dzieci do szkoły w strojach nocnych
NastępnyPozamykane drogi i połamane dzrzewa czyli sztorm Jonas nawiedził Hampshire