Start Polecane Emeryci stracą prawo do bezpłatnego abonamentu telewizyjnego

Emeryci stracą prawo do bezpłatnego abonamentu telewizyjnego

381
0

Tysiące gospodarstw domowych w Southampton wkrótce otrzyma list kończący ich automatyczne prawo do bezpłatnego abonamentu telewizyjnego.

Organizacje charytatywne i działacze twierdzą, że zmiana będzie katastrofalna dla wielu starszych osób, zwłaszcza w obliczu drugiej fali Covid-19. Analiza Biblioteki Izby Gmin ujawnia, że ​​9010 gospodarstw domowych z osobą w wieku 75 lat lub starszą w Southampton w ramach nowego programu uwzględniającego kryterium dochodowe przestanie kwalifikować się do bezpłatnej licencji.

Nowe zasady weszły w życie 1 sierpnia i oznaczają, że zwolnione z opłaty będą tylko gospodarstwa domowe, w których osoba w danym przedziale wiekowym otrzymuje dodatek emerytalny. Wcześniej każdy, kto ukończył 75 lat, był zwolniony z opłaty, która wynosi 157,50 GBP rocznie.

Z ustaleń wynika, że ​​około 3,2 miliona gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii mogłoby stracić na świadczeniu. Stacja telewizyjna BBC została zobligowana do finansowania bezpłatnych licencji telewizyjnych w ramach umowy z rządem z 2015 roku. Ale korporacja twierdzi, że opłacenie rachunku kosztowałoby 745 milionów funtów rocznie, na co mogłaby sobie pozwolić jedynie poprzez zamknięcie wielu kanałów i stacji radiowych.

Caroline Abrahams, dyrektor organizacji charytatywnej Age UK, powiedziała, że ​​„godne ubolewania” jest to, że jakakolwiek starsza osoba musiałaby wybierać między obcięciem wydatków na podstawowe produkty, całkowitą rezygnacją z telewizji lub oglądaniem bez licencji i łamaniem prawa.

Powiedziała, że ​​ma nadzieję, że BBC i rząd znajdą sposób na „utrzymanie telewizji wolnej dla najstarszych w naszym społeczeństwie”. Szacuje się, że na południowym wschodzie 512.490 gospodarstw domowych, w których mieszkają emeryci będzie musiało kupić licencję.

PoprzedniPandemia uderza w miejsca pracy. Liczba zwolnień wzrosła pięciokrotnie
NastępnyEat Out to Help Out – restauracje Southampton biorące udział w programie