Start Polecane Elżbieta II wygłosiła mowę tronową w brytyjskim parlamencie

Elżbieta II wygłosiła mowę tronową w brytyjskim parlamencie

1074
0

Wczoraj Elżbieta II wygłosiła mowę tronową w parlamencie. Mowa jest pisana przez przedstawicieli rządu i zawiera plany legislacyjne gabinetu na najbliższe 12 miesięcy. Królowa założyła kostium do złudzenia przypominający flagę Unii Europejskiej.

Wygłaszając mowę tronową królowa formalnie otworzyła nową sesję brytyjskiego parlamentu. Elżbieta II odczytała plany rządu na kolejny rok. Wśród priorytetów znalazły się ustawy dotyczące planowanego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Elżbieta II podkreśliła, że priorytetem rządu jest osiągnięcie najlepszego możliwego porozumienia z UE.

Królowa nakreśliła jednocześnie osiem głównych ustaw powiązanych z Brexitem , dotyczących m.in. reżimu celnego, handlu międzynarodowego i nowych przepisów imigracyjnych.

W wygłoszonej mowie nie znalazło się ani słowa o planowanej na trzeci kwartał tego roku wizycie amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa.

Brytyjskie media szeroko komentują ubranie, jakie na otwarcie parlamentu wybrała monarchinii. Mówi się, że królowa celowo wybrała niebieski kostium z kapeluszem, który miał być łudząco podobny do flagi Unii Europejskiej.

PoprzedniNowy hotel w Hampshire stworzy 20 miejsc pracy i przyniesie milion funtów rocznie
NastępnyKółko artystyczne dla dzieci Mini Monets Club