Start Polecane Elektryczne skutery do wynajęcia na ulicach Southampton

Elektryczne skutery do wynajęcia na ulicach Southampton

1072
0

Flota około 100 skuterów elektrycznych mogłaby wyjechać na ulice Southampton w celu zmniejszenia liczby osób dojeżdżających samochodem.

Szefowie autostrad mają wybrać potencjalnego operatora w oczekiwaniu na rządową zgodę na roczny program próbny. Tier, który obsługuje hulajnogi elektryczne w około 70 miastach w Europie, potwierdził, że ubiega się o udział w teście, który według niego może rozpocząć się już w listopadzie.

Fred Jones, dyrektor generalny Tier w Wielkiej Brytanii, powiedział, że firma wyciągnęła wnioski z lekcji innych operatorów, takich jak YoBikes, którego program wynajmu rowerów w Southampton zakończył się niepowodzeniem po problemach związanych z wandalizmem.

Hulajnogi elektryczne Tier byłyby zarządzane za pomocą aplikacji na telefon, która pozwala użytkownikowi znaleźć skuter, odblokować go i bezpiecznie zaparkować ponownie po podróży.

Rowery Tier mają przednie światło, dzwonek, 30-centymetrowe przednie koło i „zawieszenie jak rower górski”, który radzi sobie z bruzdami i dziurami. Jest zintegrowany uchwyt na telefon komórkowy i pudełko zawierające składany kask. Skutery posiadają podwójną podpórkę, aby zapobiec ich przewróceniu. Jeśli się przewrócą, czujnik wysyła wiadomość do personelu Tier. Ważą 30 kg – 66 funtów – aby odstraszyć złodziei. Ich maksymalna prędkość to 15,5 mil na godzinę, ale Jones powiedział, że firma użyje technologii „geo-ogrodzenia”, aby ograniczyć obszary, w których mogą działać skutery.

PoprzedniMieszkańcy zaoszczędzili 3,7 miliona funtów dzięki programowi Eat Out To Help
NastępnyLokalny dostawca energii obiecuje, że ceny nie ulegną zmianie