Start Coronavirus Eksperci zapowiadają wzrost zachorowań na Covid po otwarciu szkół

Eksperci zapowiadają wzrost zachorowań na Covid po otwarciu szkół

480
0

Uczniowie wrócili w tym tygodniu do klas, jednak eksperci przewidują gwałtowny wzrost zachorowań na koronawirusa w związku z ponownym otwarciem szkół.

Wiele środków bezpieczeństwa mających na celu zwalczanie rozprzestrzeniania się wirusa zostało złagodzonych od końca ostatniego semestru, dlatego eksperci ostrzegają, że jest „wysoce prawdopodobne”, że do końca września w brytyjskich szkołach poziom infekcji będzie wysoki.

Większość dzieci, które zachorują, będzie przechodzić bardzo łagodną infekcję, niewiele poważniejszą od zwykłego przeziębienia, twierdzą eksperci. Dodają jednak, że uczniowie mogą przenosić wirusa na rodziców, więc dla każdego nieszczepionego dorosłego istnieje ryzyko zakażenia przez jego dzieci.

Według NHS, najczęstszymi objawami Covid-19 u dzieci są: wysoka temperatura, nasilony kaszel oraz utrata lub pogorszenie węchu lub smaku. Objawy mogą się różnić w zależności od wieku dziecka. U młodszych dzieci częściej występują bóle brzucha, natomiast u starszych – częściej dochodzi do utraty węchu.

PoprzedniPrawie 50 sklepów dziennie znika z głównych ulic miast w Anglii
NastępnyMandat za brak ważnego MOT od ponad dwóch lat