Start Southampton Eksperci ostrzegają, że te słynne zabytki w Southampton są zagrożone zawaleniem

Eksperci ostrzegają, że te słynne zabytki w Southampton są zagrożone zawaleniem

321
0

Historyczne budynki w Southampton desperacko potrzebują pracy – i mogą się zawalić, jeśli zostaną zaniedbane.

Historic England opublikowała mapę pokazującą miejsca „zagrożone” w całym kraju. W Southampton zidentyfikowano trzy miejsca, w tym pub Red Lion na High Street i dawny Chapel Mills na Elm Street. Zagrożony jest również cały obszar Starego Miasta Północ, w tym Bargate i Mury Miejskie. Według raportu Historic England obszar ten jest w „bardzo złym” stanie, ale „poprawia się”, ponieważ rada inwestuje w prace remontowe.

Raport o Chapel Mills stwierdza, że ​​budynek jest również w „bardzo złym” stanie. Jest on własnością spółki handlowej. Red Lion natomiast cierpi na wnikanie wody i opóźnioną konserwację.

Jednak radny miejski Spiros Vassiliou powiedział, że posiadanie tylko trzech lokalizacji w Southampton na liście „zagrożonych” jest świadectwem „fantastycznej pracy” zespołów samorządowych. „Niezwykle ważne jest, abyśmy dbali o nasze zasoby dziedzictwa, tak aby mieszkańcy i odwiedzający miasto mogli naprawdę docenić niezwykłą historię Southampton, a przyszłe pokolenia również mogły cieszyć się odkrywaniem tego. Inwestujemy ponad 6 milionów funtów w dziedzictwo naszego miasta, w naprawę i konserwację wielu zabytków w Southampton” – powiedział radny.

PoprzedniŚwiąteczne atrakcje rozproszone w całym centrum, aby zachęcić do dystansowania się
NastępnyNHS zaszczepiło ponad milion dzieci w wieku 12-15 lat w Anglii