Start Polecane Eksperci od wyburzeń rozpoczęli pracę w elektrowni Fawley

Eksperci od wyburzeń rozpoczęli pracę w elektrowni Fawley

548
0

Domy trzęsły się i ogromna chmura pyłu zaczęła dryfować nad Southampton Water. W tym tygodniu rozpoczęła się rozbiórka byłej elektrowni.

Eksperci od wyburzeń zaczęli wysadzać elektrownię Fawley przed proponowanym planem przebudowy, który ma na celu stworzenie „jednego z najpiękniejszych małych miasteczek w Anglii”. Wspomniana przebudowa ma kosztować 1 miliard funtów.

Kontrolowana eksplozja zniszczyła część ogromnej hali turbin, oznaczając początek końca budynku, który dominuje na horyzoncie od prawie pół wieku. Wybuch roztrzaskał dach hali, powodując upadek dużej ilości materiału na dół.

Inne części elektrowni – w tym kultowy komin o długości 650 stóp – zostaną wysadzone w ciągu najbliższych dwóch lat. Budynek jest własnością Fawley Waterside, która powiedziała, że ​​okoliczni mieszkańcy zostali powiadomieni o godzinie i dacie pierwszego wybuchu.

Jednak ludzie mieszkający w okolicy skarżą się, że nie otrzymali żadnego powiadomienia. Kobieta mieszkająca w pobliskim Ashlett Creek powiedziała, że ​​nie otrzymała żadnego ostrzeżenia: „Pierwszym, co wiedziałam o wybuchu, był straszny hałas, dom się trząsł, a okna grzechotały. Ogromna chmura pyłu wzbiła się w górę Southampton Water i nie widziałem drugiego brzegu”.

Wybuch około godziny 10 rano był również słyszalny i odczuwalny w innych częściach miasta, w tym Fawley, Woolston i Netley. Po kilku minutach chmura rozproszyła się, odsłaniając część wnętrza elektrowni po raz pierwszy od czasu jej budowy na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.

Przed wybuchem obowiązywały rygorystyczne środki bezpieczeństwa. Teren o powierzchni 300 akrów objęty był strefą wykluczenia, a sąsiednia ścieżka została zamknięta dla publiczności. Piloci latający w rejonie Fawley zostali ostrzeżeni, aby nie schodzić poniżej 1000 stóp.

Konsorcjum chce przekształcić witrynę, budując około 1500 domów oraz szereg udogodnień dla społeczności.

PoprzedniSpotkanie informacyjne na temat settled status
NastępnyW aptekach w Wielkiej Brytanii brakuje leków