Start Polecane Eksperci o rozbudowie pasa startowego lotniska Southampton

Eksperci o rozbudowie pasa startowego lotniska Southampton

872
0

Eksperci z University of Southampton wyrazili swoje obawy dotyczące rozbudowy lotniska w Southampton.

Plany przedłożone przez lotnisko proponują przedłużenie pasa startowego na północnym końcu istniejącego pasa o 164 metry oraz rozbudowę parkingu przy lotnisku o 600 dodatkowych miejsc parkingowych.

Przeciwnicy rozbudowy lotniska wyrazili swoje obawy dotyczące wpływu rozszerzenia na hałas, zanieczyszczenie powietrza i środowisko. Teraz eksperci uniwersyteccy podzielili te obawy z powodu „negatywnych skutków”.

Profesor Felix Eigenbrod, geograf z University of Southampton, powiedział: „Negatywne skutki – szczególnie hałas – są znacznie gorsze, niż się obawiałem, a ekonomiczna sytuacja lotniska znacznie słabsza, niż się spodziewałem”. Trudno mi zrozumieć, w jaki sposób można uzasadnić ekspansję po uwzględnieniu pełnych kosztów społecznych”.

Zespół naukowców powiedział, że poziom hałasu będzie o 150 procent wyższy niż maksymalny dozwolony poziom hałasu określony w Ramowej Polityce Lotniczej rządu Wielkiej Brytanii, a liczba pasażerów w ruchu w pobliżu lotniska wzrośnie z 2 milionów do 5 milionów.

PoprzedniDrony do monitorowania niebezpiecznych obszarów i wulkanów
NastępnyHampshire skorzysta z inwestycji w wysokości 500 000 funtów w celu zwalczania przemocy