Start Wiadomości Ekskluzywny ośrodek dla imigrantów – posiłki przygotowuje znany szef kuchni

Ekskluzywny ośrodek dla imigrantów – posiłki przygotowuje znany szef kuchni

1103
0

W Calais otwarto nowy ośrodek dla imigrantów. Posiłki będzie przygotowywał dla nich Christophe Duchene – szef kuchni z trzema gwiazdkami Michelina na koncie.

Nowe centrum dla uchodźców może pomieścić 2,5 tys. imigrantów. Ośrodek jest wyposażony w łózka, prysznice i toalety. Na jego terenie znajduje się również pralnia oraz punkt medyczny.

Posiłki mają być dostosowane do gustów przyjezdnych, aby, jak twierdzą jego władze, „sprawić, aby nie czuli się obco”. Koszt jednego, trzydaniowego obiadu wynosi 2,30 funta, czyli trzy więcej, niż sponsorowany z państwowego budżetu posiłek w szkolnej stołówce.

Koszt prowadzenia ośrodka to 6 milionów funtów rocznie. Połowa tej sumy będzie finansowana ze specjalnej puli, jaka na ten cel przeznaczyła Unia Europejska. Pozostałą część dołoży rząd francuski.

Ośrodek obecnie wydaje 500 posiłków dziennie. Do marca liczba ta ma wzrosnąć do 1500. Jednym z czterech pracujących w nim szefów kuchni jest Christophe Duchene, który przez trzy lata pracował w ekskluzywnej francuskiej restauracji. „Przygotowywanie posiłków, które ludzie jedzą ze smakiem to moja praca. Będę się starał zapewnić mieszkańcom ośrodka jak najlepsze jedzenie” – powiedział Duchene. „Mieszkańcy ośrodka to w większości Afrykanie i Azjaci, dlatego zaopatrzyliśmy się w zapasy pikantnych przypraw jak chili, curry i tamarynd. Będę na bieżąco konsultował się z pracownikami wydającymi posiłki, żeby sprawdzić czy moje posiłki smakują i ewentualnie dostosować je do gustów mieszkańców” – zapewnia szef kuchni.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniZła strona spadku cen ropy. BP ostrzega przed zwolnieniami
Następny„Skończyły się kokosy w Anglii”. W UK nie ma już pracy dla Polaków?