Start Polecane Ekolodzy mogą pokrzyżować plany trzeciego pasa startowego Heathrow

Ekolodzy mogą pokrzyżować plany trzeciego pasa startowego Heathrow

373
0

Sąd Apelacyjny ma wydać orzeczenie w sprawie wątpliwości co do rozbudowy Heathrow zgłoszonych przez ekologów.

Sędziowie zdecydują, czy plany ekspansji Heathrow uwzględniły zobowiązania dotyczące zmian klimatu. Sprawa została wniesiona przez lokalnych mieszkańców, rady, burmistrza Londynu oraz grupy środowiskowe, w tym Greenpeace. Istnieje wiele możliwych wyników.

Jeśli sąd orzeknie przeciwko ekologom prawdopodobnie powstanie trzeci pas startowy Heathrow. Jeśli orzeczenie przeciwko rządowi, ministrowie mogą wznowić proces.

Może to obejmować bardzo kontrowersyjny przypadek, w którym ekspansja jest zgodna z walką ze zmianami klimatu, lub może skutkować zrewidowaniem brytyjskiej polityki infrastrukturalnej, aby upewnić się, że jest ona zgodna z porozumieniem klimatycznym z Paryża.

Premier może również zaakceptować negatywny werdykt i pozwolić sądowi wziąć na siebie winę za odrzucenie propozycji rozszerzenia, której od dawna się sprzeciwiał.

Wyzwanie klimatyczne

Rządowy komitet ds. Zmian klimatu poinformował, że rozszerzenie Heathrow nie jest kompatybilne z gospodarką neutralną dla klimatu. Ale były sekretarz transportu Chris Grayling dał zezwolenie na trzeci pas startowy w kwietniu 2018 roku.

Grupy ekologiczne argumentują, że przed podjęciem tej decyzji Grayling powinien był wziąć pod uwagę porozumienie paryskie w sprawie zmian klimatu, które zobowiązało się ograniczyć globalne ocieplenie do 1,5 stopnia, jeśli to możliwe.

Rządowi doradcy ostrzegli, że rozwój lotnictwa zwiększy emisje, które miały być zmniejszane.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPolicja odwiedziła 800 domów w Portsmouth w związku ze śmiercią noworodka
NastępnyWzrost liczby recept na leki w leczeniu uzależnienia od alkoholu w Southampton